ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2012 р. Справа № 2-а-4356/12/2170 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Хом'якової В.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Благо-Юг"про стягнення коштів за податковим боргом платника податків з рахунків у банках,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби (далі - заявник, ДПІ) звернулась до суду з поданням, у якому просить стягнути кошти з товариства з обмеженою відповідальністю "Благо-Юг" (далі - відповідач, боржник) у розмірі податкового боргу 78594 грн. 18 коп. по податку на додану вартість. Відповідно до змісту подання, вимоги ДПІ обґрунтовуються тим, що за даними карток особових рахунків по податку на додану вартість у відповідача виник борг 22.10.12 о 17 год. 00 хв., який не сплачено.
Сторони були повідомлені про день і час розгляду подання. Представник ДПІ надав суду клопотання з проханням розглянути справу у порядку письмового провадження, на задоволенні подання наполагає.
Відповідач явку свого представника в судові засідання не забезпечив, причина неявки представника суду не відома, про дату та час розгляду подання відповідач повідомлений належним чином. Заперечень проти позову, заяви про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не поступило.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи із наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Благо-Юг" зареєстроване юридичною особою рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради 25.12.2009 , код ЄДРПОУ 36837972 та перебуває на обліку в ДПІ як платник податків. За даними картки особового рахунку відповідача з податку на додану вартість і технологічного файлу, який надійшов від органу державного казначейства України, 22.10.12 о 17:00 год. податковою інспекцією було встановлено, що настав термін сплати узгодженого податкового зобов'язання згідно декларації з податку на додану вартість за червень 2012 року від 07.08.2012 № 9046653503 на суму 120 455,00грн. Боржником було сплачено борг в сумі 28506,32 грн., за несвоєчасне погашення боргу нараховано пеню в сумі 118,95 грн. На рахунку ТОВ "Благо-Юг" рахується переплата в сумі 13473,45 грн., у зв'язку з чим залишок боргу склав 78594,18грн. З картки особового рахунку відсутня повна сплата боргу. Таким чином, у відповідача виник борг у розмірі 78594,18 грн. Так як борг виник в 2012 році, до нього застосовуються приписи Податкового кодексу України.
Згідно із п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Факт та розмір боргу підтверджується податковою вимогою від 09.08.2012 № 1322, актом про встановлення наявності боргу від 22.10.12 № 389/19-103, декларацією з ПДВ за червень 2012 року № 9046653503 та зворотнім боком облікової картки платника станом на 22.10.12. Докази сплати заборгованості відсутні. Приймаючи до уваги викладені обставини, а також те, що відповідачем не надано суду доказів сплати боргу з ПДВ, суд вважає вимоги ДПІ обґрунтованими.
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 183-3 КАС України, суд -
постановив :
Подання Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби задовольнити.
Стягнути до державного бюджету 78 594 грн. (сімдесят вісім тисяч п'ятсот дев'яносто чотири) грн. 18 коп. з рахунків товариства в установах банку та за рахунок готівкових коштів товариства з обмеженою відповідальністю "Благо-Юг" (пров. Смоленський, 67, кв. 20, м. Херсон, код ЄДРПОУ 36837972) для погашення заборгованості по податку на додану вартість за червень 2012 року на р/р 31118029700002, код платежу 14010100, отримувач УДКСУ у м. Херсоні, Херсонської області, код 37959779, ГУДКСУ, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 15.11.2012 |
Номер документу | 27433974 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні