Рішення
від 07.11.2012 по справі 5011-11/13944-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-11/13944-2012 07.11.12

За позовомРегіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Інспекції головного державного реєстратора флоту простягнення 2 461,64 грн.

Суддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від позивача Федь В.П. -представник від відповідача не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про стягнення з Інспекції головного державного реєстратора флоту 2 461,64 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення умов укладеного між сторонами Договору оренди № 1173 від 23.03.2011 відповідачем не виконано зобов'язання зі сплати орендної плати, внаслідок чого в останнього утворилась заборгованість за період з 01.10.2011 по 31.12.2011 у розмірі 1 997,04 грн. За неналежне виконання зобов'язання позивач просить стягнути з відповідача 221,24 грн. пені, 43,66 грн. 3% річних та 199,70 грн. штрафу.

Відповідач явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, відзив на позов не надав.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення відповідача про час та місце судового засідання та зважаючи на відсутність будь-яких клопотань відповідача, суд, на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами без участі представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

23.03.2011 між Регіональним відділенням Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та Інспекцією головного державного реєстратора флоту укладено Договір оренди № 1173 індивідуально визначеного (нерухомого майна), що належить до державної власності (далі -Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене нерухоме майно: нежитлове приміщення № 316 загальною площею 17,8 кв.м на третьому поверсі чотириповерхового виробничо-лабораторного корпусу, який розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Правди,10, що перебуває на балансі Державного підприємства «Севастопольське управління океанічного риболовства», ЄДРПОУ 30526158 (балансоутримувач), вартість якого визначена згідно зі звітом про оцінку на 01.12.2010 і становить за незалежною оцінкою 72 300,00 грн. без урахування ПДВ.

Майно передається в оренду з метою розміщення Регіонального відділення інспекції ГДРФ у м. Севастополі (п. 1.2. Договору).

На виконання умов Договору балансоутримувачем -Державним підприємством «Севастопольське управління океанічного риболовства»- передано, а орендарем прийнято в користування орендоване приміщення, про що свідчить акт приймання-передачі від 23.03.2011.

За правовою природою укладений між сторонами Договір є договором оренди.

Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).

Відповідно до ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Пунктом 3 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено обов'язок орендаря вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Згідно з п.п. 1,3 ст. 19 вказаного Закону орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Пунктом 3.1. Договору передбачено, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України, або за результатами конкурсу на право оренди державного майна і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку -січень 2011 -920,11 грн. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється в порядку, визначеному законодавством. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається орендарем самостійно шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць (п.п. 3.2 - 3.3 Договору).

Орендна плата, відповідно до п. 3.6. Договору, перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30% щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України. Орендна плата за кожний місяць оренди перераховується в державний бюджет орендарем самостійно у порядку, встановленого даним Договором.

Відповідно до п. 5.3. Договору, орендар зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати оренду плату, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як вбачається з матеріалів справи, свого зобов'язання щодо своєчасного та в повному обсязі внесенню орендної плати до державного бюджету відповідачем не виконано, внаслідок чого в останнього утворилась заборгованість за період з 01.10.2012 по 31.12.2011 у розмірі 1 997,04 грн.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача основної заборгованості за договором оренди № 1173 від 23.03.2011 є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.

Крім основного боргу, за неналежне виконання зобов'язання позивач просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 221,24 грн., 43,66 грн. 3% річних та 199,70 грн. штрафу.

Згідно приписів ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Умовами Договору, а саме п. 3.7., передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

У разі, якщо заборгованість з орендної плати становить загалом не менше ніж 3 місяці, орендар сплачує штраф у розмірі 10 % від суми заборгованості у співвідношенні, визначеному в п. 3.6. (п. 3.8. Договору).

Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Оскільки факт неналежного виконання зобов'язання (в тому числі наявність заборгованості за період, що перевищує 3 місяці) встановлений судом та по суті відповідачем не спростований, вимоги позивача про стягнення з відповідача пені у розмірі 221,24 грн., 3% річних у розмірі 43,66 грн. та штрафу у розмірі 199,70 грн. підлягають задоволенню за розрахунком позивача, перевіреним судом та неоспореним відповідачем.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судовий збір, у зв'язку із задоволенням позову, покладається на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Інспекції головного державного реєстратора флоту (01135, м. Київ, просп. Перемоги, 14, ідентифікаційний код 23989864) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (99008, м. Севастополь, пл. Повсталих, 6, ідентифікаційний код 20677058) суму боргу з орендної плати у розмірі 1 997 (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім) грн. 04 коп., пеню у розмірі 221 (двісті двадцять одна) грн. 24 коп., 3 % річних у розмірі 43 (сорок три) грн. 66 коп., штраф у розмірі 199 (сто дев'яносто дев'ять) грн. 70 коп. та судовий збір у розмірі 1 609 (одна тисяча шістсот) грн. 50 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 12.11.2012

Суддя Ю.М. Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.11.2012
Оприлюднено15.11.2012
Номер документу27438824
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-11/13944-2012

Рішення від 07.11.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 10.10.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні