Справа №1-687-11
1/2318/161/2012
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.11.2012 Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючої - судді: Резнік Ю.В.
при секретарі: Щербаковій Л.А.
за участю прокурора: Хмелюка О.В.
за участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умань Черкаської області кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Тернівка Смілянського району, Черкаської області, українця, громадянина України, освіта вища, одруженого, проживаючого в АДРЕСА_1, не працюючого, раніше не судимого
- в скоєні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи обраним сільським головою с. Коржовий Кут Уманського району Черкаської області відповідно до рішень Коржовокутської сільської ради № 1-1 від 12 квітня 2002 року та №1-1/V від 26.04.2006 року, будучи службовою особою: посадовою особою місцевого самоврядування 7 рангу, представником влади, розпорядником бюджетних коштів, в порушення п.1 ч.4 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», не забезпечив додержання п.п. 2, 3, 6 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.06 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів», згідно яких виплата матеріальної допомоги працівнику держоргану проводиться лише на підставі рішення керівника. Тобто рішення про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові приймається відповідною радою. Достовірно знаючи, що Коржовокутською сільською радою Уманського району Черкаської області в 2006 році вказане рішення не приймалось взагалі, він умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, у власних інтересах, перед виходом у чергову відпустку 25.05.2006 року в приміщенні сільської ради с. Коржовий Кут Уманського району Черкаської області, зловживаючи своїм службовим становищем, дав вказівку секретареві сільської ради ОСОБА_3 виготовити розпорядження про надання собі матеріальної допомоги на оздоровлення. Після виготовлення розпорядження секретарем він підписав та завірив печаткою Коржовокутської сільської ради розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 1 від 25.05.2006 року. Відповідно до розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 1 від 25.05.2006 року він надав собі матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати, після чого вказане розпорядження - передав на виконання головному бухгалтеру сільської ради ОСОБА_4 На підставі вказаного розпорядження в кінці травня 2006 року сільському голові ОСОБА_2 була незаконно нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 728,87 грн. та після сплати податків перерахована на банківський рахунок йому були перераховані кошти в сумі в розмірі 511,42 грн. , яку в подальшому ОСОБА_2, привласнив, зловживаючи своїм службовим становищем. В результаті його неправомірних дій він заподiяв шкоди громадським інтересам, в особі Коржовокутської сільської ради, на загальну суму 728 грн. 87 коп. що на момент вчинення злочину в 4,16 рази перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян 175 гpн.
Він же, повторно, в порушення п.1 ч.4 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» , не забезпечив додержання п.п. 2,3, 6 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.06 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів», згідно яких виплата матеріальної допомоги працівнику держоргану проводиться лише на підставі рішення керівника. Тобто рішення про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові приймається відповідною радою. Достовірно знаючи, що Коржовокутською сільською радою Уманського району Черкаської області в 2007 році вказане рішення не приймалось взагалі, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, у власних інтересах, перед виходом у чергову відпустку 30 травня 2007 року в приміщенні сільської ради с. Коржовий Кут Уманського району Черкаської області, зловживаючи своїм службовим становищем, дав вказівку секретареві сільської ради ОСОБА_3 виготовити розпорядження про надання собі матеріальної допомоги на оздоровлення. Після виготовлення секретарем сільської ради розпорядження він підписав та завірив печаткою Коржовокутської сільської ради розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 5 від 30.05.2007 року , в якому розпорядився надати собі матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати. Після цього він передав на виконання головному бухгалтеру сільської ради ОСОБА_4 вказане розпорядження. На підставі розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 5 від 30.05.2007 року в липні 2007 року сільському голові ОСОБА_2 була незаконно нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 1320 грн. та після сплати податків перерахована на банківський рахунок останнього - в сумі 1046,5 грн. В подальшому ОСОБА_2, привласнив, зловживаючи своїм службовим становищем вказані кошти ,чим заподiяв шкоди громадським інтересам, в особі Коржовокутської сільської ради, на загальну суму 1320 грн., що на момент вчинення злочину в 6,6 рази перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян (200 гpн.).
Він же, повторно, в порушення п.1 ч.4 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», не забезпечив додержання п.п. 2,3,6 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.06 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів», згідно яких виплата матеріальної допомоги працівнику держоргану проводиться лише на підставі рішення керівника. Тобто рішення про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові приймається відповідною радою. Достовірно знаючи , що Коржовокутською сільською радою Уманського району Черкаської області в 2008 році вказане рішення не приймалось взагалі, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, у власних інтересах, перед виходом у чергову відпустку 30.05.2008 року в приміщенні сільської ради с. Коржовий Кут Уманського району Черкаської області, зловживаючи своїм службовим становищем, дав вказівку секретареві сільської ради ОСОБА_3 виготовити розпорядження про надання собі матеріальної допомоги на оздоровлення. Після його виготовлення він підписав та завірив печаткою Коржовокутської сільської ради розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 1 від 30.05.2008 року, в якому розпорядився надати собі матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати. Після цього він передав на виконання головному бухгалтеру сільської ради ОСОБА_4 розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 1 від 30.05.2008 року. На підставі вказаного розпорядження в червні 2008 року сільському голові ОСОБА_2 була незаконно нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 1416 грн. та після сплати податків перерахована на банківський рахунок останнього в сумі - 1121 грн. 81 коп., яку в подальшому ОСОБА_2, привласнив, зловживаючи своїм службовим становищем , чим заподiяв шкоди громадським інтересам , в особі Коржовокутської сільської ради , на загальну суму 1416 грн., що на момент вчинення злочину в 5,5 рази перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян (257,5 гpн.).
Він же, повторно, в порушення п.1 ч.4 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», не забезпечив додержання п.п. 2,3, 6 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.06 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів», згідно яких виплата матеріальної допомоги працівнику держоргану проводиться лише на підставі рішення керівника Тобто рішення про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові приймається відповідною радою. Достовірно знаючи, що Коржовокутською сільською радою Уманського району Черкаської області в 2009 році вказане рішення не приймалось взагалі, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, у власних інтересах, перед виходом у чергову відпустку 25.05.2009 року в приміщенні сільської ради с. Коржовий Кут Уманського району Черкаської області, зловживаючи своїм службовим становищем, дав вказівку секретареві сільської ради ОСОБА_3 виготовити розпорядження про надання собі матеріальної допомоги на оздоровлення та після його виготовлення підписав та завірив печаткою Коржовокутської сільської ради розпорядження «Про надання щорічної відпустки сільському голові» № 8 від 25.05.2009 року. Згідно вказаного розпорядження він розпорядився надати собі матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати , після чого передав на виконання головному бухгалтеру сільської ради ОСОБА_4 На підставі вказаного розпорядження в червні 2009 року сільському голові ОСОБА_2 була незаконно нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі 1752 грн. 10 коп. та після сплати податків перерахована на банківський рахунок останнього в сумі 1384 грн. 10 коп., яку в подальшому ОСОБА_2, привласнив, зловживаючи своїм службовим становищем, чим заподiяв шкоди громадським інтересам, в особі Коржовокутської сільської ради на загальну суму 1752 грн. 10 коп., що на момент вчинення злочину в 5,79 рази перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян (302,5 гpн.).
Вказаними, умисними діями сільського голови с. Коржовий Кут ОСОБА_2, заподіяно шкоди охоронюваним законом громадським інтересам в особі Коржовокутської сільської ради на суму 5216 грн. 97 коп.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 винним себе не визнав та пояснив, що він дійсно працював на посаді голови сільської ради з 1994 року і завжди, перед виходом у відпустку, він видавав відповідні розпорядження в яких вказував - термін відпустки, на кого покладається виконання обов»язків сільського голови на час його відсутності. Одним із пунктів в розпорядженні про надання відпустки він також вказував і про виплату йому допомоги на оздоровлення, оскільки це передбачено чинним законодавством України, зокрема ст. 21 Закону України «Про державну службу». Всі ці розпорядження виносились ним відповідно до вимог чинного законодавства України і секретар сільської ради та бухгалтер повинні були їх виконувати відповідно до посадових обов»язків. Також він пояснив, що відповідно до чинного законодавства України сільська рада використовує бюджетні кошти та для проведення будь-яких виплат по бюджету обов»язково потрібно, щоб відповідні виплати були передбачені в рішенні сесії сільської ради.. В даному випадку, на думку підсудного, таким рішенням є рішення сесії сільської ради про затвердження бюджету на відповідні роки в яких, в тому числі, згідно з додатками проведено затвердження коштів для оплати допомоги на оздоровлення голові сільської ради. Також підсудний зазначив, що пункти №2 і№3 постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року, порушення яких йому інкримінують органи досудового слідства , взагалі ніякого відношення до даної ситуації не мають. Що стосується п. 6 вказаної постанови, то він вказував, що Закони України мають вищу юридичну силу, порівняно із підзаконними нормативними актами і тому його дії повністю відповідали вимогам чинного законодавства України.. Правильність його дій, вважає ОСОБА_2 , також підтверджується результатами перевірки діяльності сільської ради у 2006, 2007, 2008, 2009 роки , що проводилась працівниками КРУ. Особи, які проводили перевірку мають економічну освіту і під час проведення перевірки, ними ніяких порушень виявлено не було. Підсудний вважає, що працівники органу дізнання не мають економічної освіти і тому у вказаних питаннях вони не орієнтуються . Крім того, ОСОБА_2 вказував, що він давав запит на в Міністерство соціальної політики України і у відповіді вказано, що чинним законодавством не передбачено, яким саме рішенням ради - щомісячним чи при затвердженні бюджету на рік - повинні затверджуватись розміри матеріальної допомоги.
Незважаючи на невизнання підсуднім ОСОБА_2 своєї вини у вчиненні інкримінованого йому злочину, його вина об'єктивно підтверджується зібраними по справі та перевіреними в ході судового слідства доказами, а саме :
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона працює секретарем Коржовокутської сільської ради з 1997 року і по даний час. В її обов»язки входить ведення документообігу в сільській раді, в тому числі складання протоколів та проектів рішень сільської ради. Вона була присутня на всіх сесіях Коржовокутської сільської ради з 2006 року по 2009 рік. На сесіях, окремо, питання про виплату сільському голові матеріальної допомоги на оздоровлення, не ставилося та не приймалося відповідне рішення. В січні місяці кожного року затверджується бюджет сільської ради, де визначається розмір фонду оплати праці працівникам сільської ради: голові села, секретарю та бухгалтеру. На протязі 2006-2009 років матеріальна допомога ОСОБА_2 виплачувалася на підставі розпоряджень голови сільської ради, тобто самого ОСОБА_2. Якби не було розпорядження голови про виплату коштів на оздоровлення, то бухгалтер кошти б ці не виплатила. В 2010 та в 2011 році матеріальна допомога голові сільської ради виплачувалася на підставі рішення сільської ради.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що вона працювала бухгалтером в сільській Раді з 01.02.2002 року по 01.10.2010 року. В її обов»язки входило забезпечення обліку всіх господарських операцій по рахунках бухгалтерського обліку та нарахування заробітної плати. На сесіях сільської ради вона була присутня, коли вирішувалися якісь бюджетні питання чи питання матеріального характеру. На сесіях сільської ради, на яких вона була присутня, питання про виплату сільському голові матеріальної допомоги на оздоровлення не виносилося, не розглядалося та не приймалися рішення. Також вона пояснила, що при закладенні бюджету враховується фонд оплати праці з урахуванням проведення виплат матеріальної допомоги голові. Голові ОСОБА_2 виплачувалася матеріальна допомога на оздоровлення на підставі його розпоряджень. Секретар виготовляла розпорядження та передавала її на виконання. Вона була на курсах ще в 2006 році і після цього сказала голові про те, що треба рішення сесії для проведення таких виплат, але вони всі тоді не надали цьому необхідного значення. При затвердження кошторису на рік, передбачались кошти і на оплату праці сільського голови, але виплата матеріальної допомоги голові сільської ради, напряму залежить від того, як розподіляться «основні кошти» передбачені на відповідні видатки.. При затвердженні бюджету, кошти на утримання сільської ради зазначались однією сумою. Не дивлячись на те, що у «основній сумі» кошти передбачені були - без розпорядження голови у відповідних роках вона б не змогла здійснити нарахування і виплату матеріальної допомоги сільському голові.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що вона була депутатом сільської ради села Коржовий Кут усіх скликань. В 2011 році на розгляд сесії сільської ради виносилось питання про виплату матеріальної допомоги сільському голові. В попередні роки на сесії сільської ради такі питання не розглядались із прийняттям рішень.
Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що він був депутатом Коржовокутської сільської Ради 5-го скликання в 2006-2010 роках. Він зовсім нічого не пам»ятає, які питання виносилися на розгляд сесії. Чи голосували, чи ні питання виплати матеріальної допомоги він не пам»ятає. Якщо виносилися такі питання і голосували депутати, то голосував і він.
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснила, що вона була депутатом сільської ради. Чи голосували, чи ні питання виплати матеріальної допомоги він не пам»ятає. Покази дані на досудовому слідстві вона підтримала повністю. Будучи допитаною в якості свідка під час проведення досудового слідства по кримінальній справі вона вказувала, що в 2006-2009 роках при затвердження бюджету - питання про виділення коштів на оплату праці працівників сільської ради розглядалось стосовно всіх разом. Оголошувалась загальна сума оплати праці працівників сільської ради і вона і затверджувалась на сесії. Окремо по сільському голові - питання виділення коштів не розглядалось ( т. 1 а.с.. 83).
Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні пояснила, що вона була депутатом сільської ради в 2006-2009 роках. В даний час вона також депутат сільської ради. Вона була присутня майже на всіх сесіях. На сесію сільської ради в 2006-2009- роках розгляд питання про оплату праці голови сільської ради окремо не виносився. Більш точно вона вже не пам»ятає. Покази дані на досудовому слідстві вона підтримала повністю. Будучи допитаною в якості свідка під час проведення досудового слідства по кримінальній справі вона вказувала, що в 2006-2009 роках при затвердженні бюджету - питання про виділення коштів на оплату праці працівників сільської ради розглядалось стосовно всіх разом. (т. 1 а.с... 82).
Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні пояснила, що вона була депутатом сільської ради в 2006-2009 роках. Приймала участь і засіданнях сесій. Більш точно, вона вже нічого не пам»ятає. Покази дані на досудовому слідстві вона підтримала повністю. Будучи допитаною в якості свідка під час проведення досудового слідства по кримінальній справі вона вказувала, що в 2006-2009 роках при затвердження бюджету - питання про виділення коштів на оплату праці працівників сільської ради розглядалось стосовно всіх разом. Оголошувалась загальна сума оплати праці працівників сільської ради і вона і затверджувалась на сесії. Окремо по сільському голові - питання виділення коштів не розглядалось (т. 1 а.с...150).
Свідок ОСОБА_10 в судовому засіданні повідомила, що вона працювала на посаді заступника начальника КРВ і в 2009 році проводила ревізію використання бюджетних коштів Коржовокутської сільської ради. Зараз вона на цій посаді вже не працює і нічого конкретного повідомити не може, тому що з моменту перевірки вже пройшло багато часу. Як би були виявлені порушення чинного законодавства, то це було б відображено в акті і про виявлені порушення вони направили б інформацію в прокуратуру. Яким способом проводилась перевірка вона не пам»ятає, але беручи до уваги період за який робилась ревізія, то повністю *( суцільно) перевірити всю документацію вони не могли. Сільська рада це бюджетна організація і тому на сесії сільської ради затверджується річний бюджет на відповідний рік ( надходження і видатки).
Зачитаними в судовому засіданні показами свідка ОСОБА_11, який був депутатом Коржовокутської сільської Ради 5-го скликання в 2006-2010 роках. Будучи допитаним на досудовому слідстві в якості свідка він пояснив, що був на всіх сесіях сільської ради. В 2006-2009 роках питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові на розгляд сесії не виносилось.
Зачитаними в судовому засіданні показами свідка ОСОБА_12, який був депутатом Коржовокутської сільської Ради 5-го скликання в 2006-2010 роках Будучи допитаним на досудовому слідстві в якості свідка він пояснив, що був присутнім на більшості сесій в 2006 та 2007 роках. У вказаний період питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові на розгляд сесії не виносились.
Вина підсудного ОСОБА_2 підтверджується також наступними доказами по справі:
- рішенням Коржовокутської сільської ради №1-1 «Про обрання сільського голови та депутатів сільської ради» від 12.04.2002 року, згідно якого ОСОБА_13 вважається обраним сільським головою,(т. 1 а.с.206);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №10-2/5 «Про присвоєння рангу посадовій особі місцевого самоврядування » від 12.04.2002 року, згідно якого ОСОБА_2 присвоєно 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування, (т.1 а.с.207);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №1-1/5 «Про визнання повноважень сільського голови та депутатів сільської ради» від 26.04.2006 року, яким визнано повноваження сільського голови с. Коржовий Кут ОСОБА_2,(т.1 а.с.208);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №1-1/5 «Про обрання сільського голови та депутатів сільської ради» від листопада 2010 року , яким визнано повноваження сільського голови с. Коржовий Кут - ОСОБА_2.(т.1 а.с.209);
- відповідно до довідки головного бухгалтера Коржовокутської сільської ради №81 від 28.09.2011 року - ОСОБА_2 було нараховано матеріальну допомогу на оздоровлення всього на загальну суму - 5216,97 грн. ( виплачено на загальну суму 4063,85 грн._ (т. 1 а.с.13) :
- в 2006 році в розмірі - 728,87 грн. ( виплачено 511,42 грн.);
- в 2007 році в розмірі -1320 грн. (виплачено 1046,5 грн.);
- в 2008 році в розмірі - 1416 грн. ( виплачено 1121,83 грн.);
- в 2009 році в розмірі -1752,1 грн. (виплачено 1384,1 грн.).;
- відповідно до довідки головного бухгалтера Коржовокутської сільської ради №82 від 23.09.2011 року - ОСОБА_2 нарахована матеріальна допомога в 2010 році в розмірі середньомісячного заробітку, згідно рішення сільської ради №33-3/5 від 27.05.2010 року в сумі 3047,5 грн., (виплачено 2399,55 грн.)(т. 1 а.с.20);
- порядком денним 1-30 сесій Коржовокутської сільської ради за 2006-2009 роки, згідно яких відсутні дані про розгляд питання про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові( т. 1 а.с.25-57);
- розпорядженням сільського голови с. Коржовий Кут «Про надання щорічної відпустки сільському голові» №1 від 25 травня 2006 року, в якому мається вказівка « …Виплатити допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати …». В графі «Сільский голова ОСОБА_2» мається підпис та кругла печатка Коржовокутської сільської ради, (т.1 а.с.92);
- розпорядженням сільського голови с. Коржовий Кут «Про надання щорічної відпустки сільському голові» №5 від 30 травня 2007 року, в якому мається вказівка «… Виплатити допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати …». В графі «Сільский голова ОСОБА_2» мається підпис та кругла печатка Коржовокутської сільської ради,(т. 1 а.с.93);
- розпорядженням сільського голови с. Коржовий Кут «Про надання щорічної відпустки сільському голові» №1 від 30 травня 2008 року, в якому мається вказівка «… Виплатити допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати …». В графі «Сільский голова ОСОБА_2» мається підпис та кругла печатка Коржовокутської сільської ради, (т. 1 а.с.94);
- розпорядженням сільського голови с. Коржовий Кут «Про надання щорічної відпустки сільському голові» №8 від 25 травня 2009 року, в якому мається вказівка «… Виплатити допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати …». В графі «Сільский голова ОСОБА_2» мається підпис та кругла печатка Коржовокутської сільської ради, (т.1 а.с.91);
- штатним розписом Коржовокутської сільської ради на 2006 рік , згідно якого виплата матеріальної допомоги працівникам сільської ради, у відповідному році - не передбачено (т. 1 а.с. 96);
- штатним розписом Коржовокутської сільської ради на 2007 рік , згідно якого виплата матеріальної допомоги працівникам сільської ради, у відповідному році - не передбачено (т. 1 а.с. 97);
- штатним розписом Коржовокутської сільської ради на 2008 рік, згідно якого виплата матеріальної допомоги працівникам сільської ради, у відповідному році - не передбачено (т.1 а.с.98);
- штатним розписом Коржовокутської сільської ради на 2009 рік , згідно якого виплата матеріальної допомоги працівникам сільської ради, у відповідному році - не передбачено (т.1 а.с. 99);
- даними розрахунку потреби коштів на зарплату по апарату Коржовокутської сільської ради на 01.01.2009 року, згідно якого сільським головою встановлено собі фонд оплати праці на рік в розмірі - 39617,5 грн. та передбачено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові в сумі 3047,5 грн. (т.1 а.с.100)
- даними розрахунку потреби коштів на зарплату по апарату Коржовокутської сільської ради на 01.01.08, згідно якого сільським головою встановлено собі фонд оплати праці на рік в розмірі - 18408 грн. та передбачено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові в сумі 1416 грн. (т.1 а.с.101);
- даними розрахунку потреби коштів на зарплату по апарату Коржовокутської сільської ради на 01.01.07, згідно якого сільським головою встановлено собі фонд оплати праці на рік в розмірі - 17160 грн. та передбачено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові в сумі 1320 грн.(т.1 а.с.102);
- даними розрахунку потреби коштів на зарплату по апарату Коржовокутської сільської ради на 01.01.06, згідно якого сільським головою встановлено собі фонд оплати праці на рік в розмірі - 5630 грн. та передбачено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові в сумі 435,2 грн.(т.1 а.с.103);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №7-2 від 15 січня 2007 року «Про затвердження звіту про виконання сільського бюджету за 2006 рік», у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній. (т.1 а.с.108);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №13-2/5 від 24 січня 2007 року «Про затвердження звіту про виконання сільського бюджету за 2007 рік», у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т.1 а.с.109-110);
- рішенням Коржовокутської сільської ради № 21-2/5 від 24 січня 2009 року «Про затвердження звіту про виконання сільського бюджету за 2008 рік», у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т.1 а.с.111-112);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №31-1/5 від 28 січня 2010 року «Про затвердження звіту про виконання сільського бюджету за 2009 рік», у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т.1 а.с.113-114);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №22-2 від 7 лютого 2006 року «Про сільський бюджет на 2006 рік» з додатками - таблицями про доходи та видатки, у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т. 1 а.с.115-120);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №7-1/5 від 25 січня 2007 року «Про сільський бюджет на 2007 рік» з додатками - таблицями про доходи та видатки, у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т.1 а.с.121-126);
- рішенням Коржовокутської сільської ради №13-1/5 від 24 січня 2008 року «Про сільський бюджет на 2008 рік» з додатками - таблицями про доходи та видатки, яке не містить відомостей про виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році (т.1 а.с.127-131);
- рішенням Коржовокутської сільської ради № 21-1/5 від 24 січня 2009 року «Про сільський бюджет на 2009 рік» з додатками - таблицями про доходи та видатки, у якому окремий запис про виділення коштів на виплату матеріальної допомоги сільському голові у відповідному бюджетному році відсутній (т.1 а.с.132-136);
- даними книги обліку заробітної плати працівників Коржовокутської сільської ради за 2003-2006 роки , згідно якої сільському голові ОСОБА_2 в травні 2006 року була нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 728,87 грн.(т.1 а.с.70);
- даними розрахункової відомості заробітної плати працівників Коржовокутської сільської ради за 2007 рік, згідно якої сільському голові ОСОБА_2 в липні 2007 року була нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 1320 грн.; (т.1 а.с.71-72);
- даними розрахункової відомості обліку заробітної плати працівників Коржовокутської сільської ради за 2008 рік , згідно якої сільському голові ОСОБА_2 в червні 2008 року була нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 1416 грн.(т. 1 а.с.73-74);
- даними розрахункової відомості обліку заробітної плати працівників Коржовокутської сільської ради за 2009 рік , згідно якої сільському голові ОСОБА_2 в червні 2009 року була нарахована матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 1752,10 грн.(т. 1 а.с. 76);
- копією рішення Коржовокутської сільської ради №7-2/6 «Про дострокове припинення повноважень сільського голови с. Коржовий Кут » від 01.07.2011 року, згідно якого припинено повноваження сільського голови ОСОБА_2 у зв'язку з його особистою заявою про складення ним повноважень»,(т. 1 а.с.210).
Відповідно до рішення Коржовокутської сільської ради «Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сільському голові» №33-3/5 від 27.05.2010 року, - сільська рада вирішила при відбутті сільського голови ОСОБА_2 у щорічну відпустку виплатити йому матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати». (т. 1 а.с.19).
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті всебічного, повного і об'єктивного їх розгляду в судовому засіданні, суд вважає, що пред'явлене ОСОБА_2 обвинувачення доведено.
Дії підсудного ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч. 3 ст. 191 КК України - як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує тяжкість вчиненого ним злочину, особу винного, який за місцем проживання та за місцем роботи характеризується позитивно, та обставини, що пом'якшують та обтяжують його покарання.
Обставин, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_2, суд по справі не вбачає.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_2, суд по справі не вбачає.
Враховуючи обставини справи, відсутність обставин, що пом'якшують покарання підсудного та істотно знижують ступінь суспільної небезпечності і дані, що характеризують особу підсудного, суд вважає, що підсудному ОСОБА_2 необхідно призначити покарання у вигляді 3 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 2 (два) роки.
Цивільний позов прокурора Уманського району, що заявлений в інтересах Коржовокутівської сільської ради, до ОСОБА_2 про стягнення шкоди заподіяної злочином в сумі 5216,97 грн. - підлягає до задоволення.
Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_2, до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписка про невиїзд.
Судових витрат по справі немає.
Речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -
З А С У Д И В :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним в скоєні злочину передбаченого ч.3 ст. 191 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 2 роки.
Позов прокурора Уманського району Черкаської області, що заявлений в інтересах Коржовокутівської сільської ради, до ОСОБА_2 про стягнення шкоди заподіяної злочином в сумі 5216,97 грн. - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Коржовокутської сільської ради Уманського району Черкаської області (Черкаська область Уманський район с. Коржовий Кут р/р 35411018002100, ГУ УДКУ в Черкаській області МФО 854018, код 26261614) кошти в сумі 5216, 97 грн. (п'ять тисяч двісті шістнадцять гривень дев'яносто сім копійок) у відшкодування завданих злочином збитків.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписка про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Черкаської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: Ю.В. Резнік
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2012 |
Оприлюднено | 21.11.2012 |
Номер документу | 27453142 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Резнік Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні