ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0470/11101/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЗахарчук Н. В. при секретаріКузнецов С.М. за участю: розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької Центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства Авто-Порт " Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Порт" про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, в якому позивач просить стягнути до бюджету кошти Дочірнього підприємства «Авто-порт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-порт» (код ЄДРПОУ 36942649) з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Авто-порт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-порт» (код ЄДРПОУ 36942649) у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 210663 грн. 82 коп.
В обґрунтування позову Криворізька центральна МДПІ зазначила, що ДП «Авто-порт» ТОВ «Авто-порт» знаходиться на обліку як платник податків в податковому органі, проте не виконує свої зобов'язання згідно з законодавством України, внаслідок чого має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 210663 грн. 82 коп.
Позивач одночасно з позовною заявою просив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Відповідач про дату, час та місце судового засідання був повідомлений згідно з умовами процесуального законодавства, що підтверджується матеріалами справи, проте до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, не подав письмові заперечення та будь-які докази, які можуть спростувати доводи позивача.
Враховуючи такі обставини, керуючись нормами статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив рішення про розгляд справи на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.
Дочірнє підприємство «Авто-порт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-порт» (ідентифікаційний код 36942649) зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради.
Відповідач знаходиться на податковому обліку як платник податків в Криворізькій центральній МДПІ Дніпропетровської області з 14.01.2010 за № 38960, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 03.08.2012, яка наявна в матеріалах справи.
Відповідачем до податкової інспекції були подані декларації з ПДВ від 25.01.2012 згідно з якою підприємством самостійно задекларовано суму податку на додану вартість в розмірі 1200,00 грн. декларацію від 15.02.2012 - на суму 209469,00 грн. Проте зазначені суми податку на додану вартість ДП «Авто-порт» ТОВ «Авто-порт» самостійно не сплачені, внаслідок чого підприємство має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 210663 грн. 82 коп., що підтверджується довідкою від 14.08.2012 та розрахунком суми податкового боргу від 14.08.2012.
З метою забезпечення погашення податкового боргу податковим органом було сформовано податкову вимогу № 57 від 01.02.2012, яка була направлена на поштову адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням.
Проте, в строки, передбачені чинним законодавством, зазначені вимоги боржником не оскаржені, заборгованість в добровільному порядку не сплачена.
Надаючи оцінку письмовим доказам, які додані до позовної заяви, суд зазначає наступне.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок платників податків сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, визначених законом.
Пунктами 36.1 та 36.2 статті 36 Податкового кодексу України встановлюється обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та (або) сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та (або) сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та (або) сплаченого податку.
Відповідно пп. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до пунктів 38.1, 38.2 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником безпосередньо, а у випадках передбачених законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку, або банком на підставі податкової поруки, відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений законодавством строк.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Положеннями пп. 20.1.18. та пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також застосовувати до платників фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та (або) податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Позивачем було надано довідку про відкриті розрахункові рахунки ДП «Авто-порт» ТОВ «Авто-порт» в установах банків з гідно облікових баз даних станом на 03.08.2012.
Судом встановлено, що згідно з розрахунком суми податкового боргу відповідача станом на 14.08.2012 сума заборгованості з податку на додану вартість складає 210663,82 грн.
При цьому суд зазначає, що докази перерахування коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 210663,82 грн. ДП «Авто-порт» ТОВ «Авто-порт» не надані. Також відсутні такі докази в матеріалах справи.
На підставі вищевикладеного суд доходить висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство «Авто-порт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-порт» на користь державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість в сумі 210663 (двісті десять тисяч шістсот шістдесят три) грн. 82 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 02 листопада 2012 року
Суддя Н.В. Захарчук
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2012 |
Оприлюднено | 16.11.2012 |
Номер документу | 27456665 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Захарчук Наталія Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні