Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/14221/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12 год. 15 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дмитрієва В.С.,
при секретарі Гаджієвій Г.А.,
за участю:
представника позивача - Ракова О.М. за довіреністю від 09.10.2012,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 966,12 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 966,12 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що у порушення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 (далі за текстом - Закон № 1058-ІV), відповідач своєчасно не сплатив страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в результаті чого має заборгованість зі сплати страхових внесків за період з листопада по грудень 2009 року в розмірі 966,12 грн. Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, позивач просив у відповідності до Закону № 1058-ІV стягнути з нього на користь Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька заборгованість по сплаті страхових внесків у зазначеному вище розмірі.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні тим, які викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надавав. За таких обставин та враховуючи приписи ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач - Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Східбуд» зареєстровано у встановленому порядку як юридична особа, включено до ЄДРПОУ за номером 34746229. Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з пунктом 8 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464-ІV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, до правовідносин, що виникли між сторонами, належить застосовувати норми Закону України № 1058-ІV.
Статтею 106 Закону № 1058-ІV передбачено порядок стягнення суми несплачених страхових внесків.
Відповідно до пункту 2 статті 20 Закону № 1058-ІV обчислення страхових внесків здійснюється страхувальниками самостійно на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування заробітної плати (доходу) інших виплат, на які згідно із Законом нараховуються страхові внески.
Відповідно до п.2.1.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників, зазначених у пункті 1 статті 14 цього Закону є календарний місяць. Тобто у порушення зазначеної норми, у відповідача виникла заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька.
Як вбачається з картки особового рахунку страхувальника, заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» перед управлінням становить 966,12 грн. Зазначена сума відповідачем на теперішній час не сплачена.
Як передбачено статтею 1 Закону № 1058-ІV страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Частиною 2 статті 106 Закону № 1058-ІV передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьої статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з розрахунку ціни позову з недоїмки по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, по штрафних санкціях та пені, станом на 01.12.2009 за відповідачем рахувався борг на суму 1610,79 грн. Згідно з розрахунком сум страхових внесків за листопад 2009 року відповідачем задекларовано суму до сплати 343,20 грн. по терміну сплати 21.12.2009. Згідно з розрахунком сум страхових внесків за грудень 2009 року відповідачем задекларовано суму до сплати 343,20 грн. по терміну сплати 20.01.2010 (а.с.6).
Також, Управлінням Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька відповідно до пункту 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058-ІV відповідачу було прийнято рішення № 1332/02-51 від 30.07.2010 про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання за не встановленою формою або подання недостовірних відомосте, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством на суму 489,22 грн. Зазначене рішення в десятиденний строк відповідачем не оскаржене.
Таким чином, загальна сума боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» складала 2 786,41 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач частково сплатив суму боргу в розмірі 1820,29 грн.
Відповідно до картки особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» загальна сума простроченої заборгованості (недоїмки) становить 966,12 грн.
Згідно з частиною 3 статті 106 Закону № 1058-ІV територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Так, відповідно до цього, Управлінням Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька направлено відповідачу вимогу про сплату боргу № Ю-26/02-23/3 від 03.02.2012, за якою відповідач мав сплатити недоїмку зі страхових внесків в десятиденний строк з дня одержання вимоги. Однак, на адресу УПФУ повернувся конверт з вимогою з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає».
Оскільки відповідач страхові внески у повному обсязі не сплатив, сума заборгованість у розмірі 966,12 гривень підлягає стягненню на користь позивача.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 11, 17-20, 69-72, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 966,12 грн. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Східбуд» (код ЄДРПОУ 34746229, юридична адреса: 83001, м. Донецьк, бульвар Пушкіна, будинок 13) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька (р/р 256033012000 у Донецькому обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, код ЄДРПОУ 20377072) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 966 (дев'ятсот шістдесят шість) гривень 12 копійок.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 12 листопада 2012 року у присутності представника позивача. У повному обсязі постанова виготовлена 14 листопада 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка подає, до апеляційного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дмитрієв В.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2012 |
Оприлюднено | 16.11.2012 |
Номер документу | 27456688 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Дмитрієв В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні