ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 листопада 2012 року № 2а-14122/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Старець І., вирішив у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Інжинірінг» про стягнення штрафних санкцій за участю представників:
від прокуратури: Олійник Л.А.
від позивача: Кутєпов О.Є.
від відповідача: не з'явився
встановив:
Заступник прокурора Печерського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до відкритого акціонерного товариства «Інжинірінг»про стягнення штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, в порушення Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», не сплатив у визначений строк санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, накладені постановою №297-ЦД-1-Е. У зв'язку з наведеним, прокурор просить суд стягнути з відповідача штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 1020 грн. 00 коп.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.10.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі. Справу призначено до судового розгляду на 29.10.2012 року.
В судове засідання 29.10.2012 року відповідач не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний позов не надіслав. У зв'язку з неявкою відповідача, розгляд справи судом відкладений на 12.11.2012 року в порядку ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні 12.11.2012 року представники прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали та просили суд адміністративний позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання 12.11.2012 року повторно не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся на адресу, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, про причини неявки не повідомив, заперечень на адміністративний позов не надіслав.
Враховуючи положення ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, судом встановлено наступне.
Постановою уповноваженої особи Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05.03.2012 року порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Інжинірінг». Останньому запропоновано з'явитись до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень.
15.03.2012 року уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складений Акт № 298-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме: нерозміщення ВАТ «Інжинірінг»регулярної річної інформації за 2010 рік на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
Представник відповідача для підписання Акту про правопорушення на ринку цінних паперів не з'явився.
15.03.2012 року позивачем винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
29.03.2012 року позивачем винесена постанова № 297-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою постановлено за нерозміщення інформації за 2010 рік накласти на ВАТ «Інжинірінг»штраф в розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. 00 коп.
Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 29.03.2012 року з додатками направлена відповідачу 04.04.2012 року, що підтверджується реєстром поштових відправлень № 100 від 04.04.2012 року, копія якого наявна в матеріалах справи.
У визначений Законом строк відповідач штраф не сплатив, постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив.
Позивач просить суд стягнути з відповідача штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1020 грн. 00 коп.
Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).
Статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 11 вказаного Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що відповідачем, станом на день розгляду даної адміністративної справи, не сплачений штраф за правопорушення на ринку цінних паперів, накладений постановою № 297-ЦД-1-Е, а сама постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Інжинірінг»(01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ідентифікаційний код 13667496) на рахунок відкритий в Управлінні Державної казначейської служби за місцезнаходженням платника (за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106) штрафні санкції в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.П. Васильченко
Постанова складена в повному обсязі та підписана 16.11.2012 року
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2012 |
Оприлюднено | 16.11.2012 |
Номер документу | 27458409 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Васильченко І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні