cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-18/12699-2012 06.11.12
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО АКВА»;
до Товариства з обмеженою відповідальністю «М'ясна лавка»;
про повернення обладнання.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Сіленко А.О., представник, довіреність №б/н від 01.01.2012 р.;
Від відповідача: не з'явилися.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/12699-2012, справа призначена слуханням на 04.10.2012 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.10.2012 року відкладено розгляд справи до 06.11.2012 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить повернути шляхом вилучення у відповідача обладнання: 1 холодильник ХШВ 800 Large внутрішній «Миргородська»сер., інвентарний №Н18608, відновна вартість 8 319,00 грн., що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Повітрофлотський, 14/17, а також стягнути з відповідача судові витрати з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «М'ясна лавка», повноважних представників в судове засідання не направив, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується відмітками канцелярії Господарського суду міста Києва на звороті ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, які свідчать про направлення вказаних ухвал на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
01.01.2011 року між Приватним акціонерним товариством «Індустріальні та дистрибуційні системи»(компанія) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євро Аква»(дистирб'ютор) було укладено договір дистриб'юції №0046.
Додатком №5 до договору являються умови передачі торгового обладнання в оренду, відповідно до п. 1.1. яких торгове обладнання передається в оренду дистриб'ютору на термін дії цього цього договору. Передача торгового обладнання в оренду супроводжується актом прийому-передачі необоротних активів, рахунком-фактурою та податковою накладною.
Відповідно до п. 3.2.5. умов, дистриб'ютор зобов'язаний передавати торгове обладнання компанії у суборенду після письмового підтвердження територіального менеджера компанії.
В матеріалах справи міститься такий дозвіл, відповідно до якого ПрАТ «Індустріальні та дистрибуцій ні системи»в особі територіального менеджера надає згоду на передачу в суборенду торгово-рекламного обладнання згідно акту (ів) прийому-передачі до договору суборенди клієнту ТОВ «М'ясна лавка».
23.12.2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРО АКВА»(орендар) та Товариством з обмеженою відповідальністю «М'ясна лавка»(суборендар) було укладено договір №5419 суборенди торгово-рекламного обладнання, відповідно до умов якого орендар передає суборендареві, а суборендар приймає в строкове платне користування холодильне обладнання, що є предметом суборенди цього договору.
Склад, перелік, найменування, кількість і відновна вартість з урахуванням індексації обладнання узгоджена сторонами та наведена в акті прийому передачі, оформленого у відповідності до п. 2.1. цього договору.
Відповідно до п. 1.2. договору, обладнання передається в комплекті. Склад кожного окремого комплекту узгоджується сторонами шляхом підписання акту прийому-передачі.
Згідно з п. 1.4. договору, обладнання передається суборендареві у користування виключно для зберігання та реалізації продукції, яка поставляється орендарем. Суборендарю забороняється використовувати обладнання для інших цілей.
Пунктом 2.1. договору передбачено, що передача орендарем обладнання суборендареві, а також повернення обладнання суборендарем орендареві оформлюється актом приймання-передачі, який після його підписання стає невід'ємною частиною цього договору.
У п. 2.2. договору зазначено, що датою передачі та повернення обладнання є дата підписання відповідного акту прийому-передачі.
Орендна плата за користування обладнанням узгоджена сторонами, зазначається в акті прийому-передачі (п. 3.1. договору).
Відповідно до п. 3.2. договору, орендна плата сплачується суборендарем щорічно на рахунок орендаря на умовах 100% передплати. Орендна плата сплачується за один календарний рік, а у разі дострокового розірвання цього договору поверненню не підлягає.
Згідно з п. 4.1. договору, суборендар зобов'язується:
- вчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату;
- по закінченні терміну дії цього договору, або його достроковому розірванні повернути орендареві обладнання у справному стані протягом 10 днів з моменту розірвання даного договору.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що по закінченні дії даного договору або його достроковому розірванні, суборендар зобов'язується протягом 10 днів повернути орендареві обладнання у належному стані з урахуванням фізичного зносу. Орендоване обладнання вважається повернутим орендарю з моменту підписання акту приймання-передачі.
У п. 5.3. договору зазначено, що за несвоєчасне повернення обладнання суборендар сплачує пеню в розмірі 1,5% відновної вартості обладнання за кожен день прострочення.
Договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 31 грудня 2011 року (п. 9.1. договору).
Відповідно до п. 9.2. договору, якщо суборендар отримає від орендаря письмове повідомлення про припинення дії цього договору з певної дати за 30 днів до такої дати, цей договір вважається розірваним з зазначеної в повідомленні дати. Відправлення повідомлення у відповідності до цього пункту є скасувальною умовою цього договору за винятком обов'язків суборендаря по поверненню обладнання.
Згідно з п. 9.3. договору, якщо жодна з сторін не направить іншій стороні повідомлення про розірвання договору до закінчення строку, вказаного в п. 9.1. договору, строк дії договору подовжується на тих же умовах на один календарний рік.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно з частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем передано відповідачеві майно відповідно до договору суборенди за актом приймання-передачі, а саме:
№ п/пНайменування обладнанняІнв. №Кількість, шт.Відновна вартість за од., грн.Всього 1.Холодильник ХШВ 800 Large внутрішній «Миргородська»серН18608 1 8 319,00 8 319,00
Договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 31 грудня 2011 року (п. 9.1. договору).
Згідно з п. 9.3. договору, якщо жодна з сторін не направить іншій стороні повідомлення про розірвання договору до закінчення строку, вказаного в п. 9.1. договору, строк дії договору подовжується на тих же умовах на один календарний рік.
В матеріалах справи немає повідомлення про розірвання договору до 31.12.2011 року, тому суд приходить до висновку, що строк договору продовжено ще на один календарний рік, тобто до 31.12.2012 року.
Відповідно до п. 3.2. договору, орендна плата сплачується суборендарем щорічно на рахунок орендаря на умовах 100% передплати. Орендна плата сплачується за один календарний рік, а у разі дострокового розірвання цього договору поверненню не підлягає.
Відповідач неналежним чином виконав свої зобов'язання за договором, надані позивачем послуги не оплатив.
Відповідно до ст. 782 Цивільного кодексу України наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд; у разі відмови наймодавця від договору найму договір є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.
Відповідно до п. 9.2. договору, якщо суборендар отримає від орендаря письмове повідомлення про припинення дії цього договору з певної дати за 30 днів до такої дати, цей договір вважається розірваним з зазначеної в повідомленні дати. Відправлення повідомлення у відповідності до цього пункту є скасувальною умовою цього договору за винятком обов'язків суборендаря по поверненню обладнання.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що по закінченні дії даного договору або його достроковому розірванні, суборендар зобов'язується протягом 10 днів повернути орендареві обладнання у належному стані з урахуванням фізичного зносу. Орендоване обладнання вважається повернутим орендарю з моменту підписання акту приймання-передачі.
Позивачем на адресу відповідача було надіслано повідомлення вих. №98 від 20.02.2012 р. з вимогою повернути отримане обладнання згідно акту прийому-передачі протягом десяти календарних днів з моменту розірвання договору. Також в повідомленні було зазначено, що договір суборенди вважатиметься розірваним з 10.03.2012 року.
Станом на момент розгляду справи у суді відповідач відповіді на вказане повідомлення не надіслав, обладнання, передане за договором суборенди, не повернув.
Вина відповідача повністю підтверджена дослідженими доказами та матеріалами справи.
Враховуючи ту обставину, що відповідач позовні вимоги належними та допустимими засобами доказування не спростував, а наявні в матеріалах справи документи свідчать про безспірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, вимоги останнього підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «М'ясна лавка»(інд. 03049, м. Київ, проспект Повітрофлотський, 14/17, код ЄДРПОУ 37889105) повернути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО АКВА»(юридична адреса: інд. 04053, м. Київ, вул. Артема, 21; поштова адреса: інд. 04073, м. Київ, вул. Сирецька, 33-а, код ЄДРПОУ 36800559) обладнання, передане за договором №5419 суборенди торгово-рекламного обладнання від 23.12.2011 р., яке знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Повітрофлотський, 14/17, а саме:
№ п/пНайменування обладнанняІнв. №Кількість, шт.Відновна вартість за од., грн.Всього 1.Холодильник ХШВ 800 Large внутрішній «Миргородська»серН18608 1 8 319,00 8 319,00
Видати наказ.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «М'ясна лавка»(інд. 03049, м. Київ, проспект Повітрофлотський, 14/17, код ЄДРПОУ 37889105) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО АКВА»(юридична адреса: інд. 04053, м. Київ, вул. Артема, 21; поштова адреса: інд. 04073, м. Київ, вул. Сирецька, 33-а, код ЄДРПОУ 36800559) 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору. Видати наказ.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 13.11.2012 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2012 |
Оприлюднено | 16.11.2012 |
Номер документу | 27462835 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні