Рішення
від 09.11.2012 по справі 5023/4774/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" листопада 2012 р.Справа № 5023/4774/12 вх. № 4774/12

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жельне С.Ч.

при секретарі судового засідання Федорова Т.О.

за участю представників сторін:

позивача - Суворов В.П. за дов. б/н від 16.10.12 року;

відповідача - Уханьов А.О. за дов. № 01-49/3594 від 29.10.12р.; 3-ї особи , що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - не з"явився;

розглянувши справу за позовом Приватного підприємства "Фабрика "Світ дерева", м. Харків

до Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області, м. Вовчанськ 3-я особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, м. Харків

про визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Приватного підприємства "Фабрика "Світ дерева", м. Харків до Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області, м. Вовчанськ в редакції заяви вх. № 17869 від 01.11.2012 р. полягають у визнанні права власності на елінг літ."В" загальною площею 257,2 кв.м., що знаходиться за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Петрівське, вул. Вовчанський Шлях, 5"А", та залучено до участі у справі Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, м. Харків.

У судове засідання 09.11.2012р. представник позивача з'явився, просив задовольнити позовні вимоги в редакції заяви про зміну предмету позову.

Відповідач скористався правом участі у судовому засіданні, направив свого представника, який проти позовних вимог не заперечував, через канцелярію суду 08.11.2012р. за вх.№18416 подав заяву про розгляд справи без участі представника відповідача.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у судове засідання не з'явився, через канцелярію суду 08.11.2012р. за вх.№18417 надав відзив по справі, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує та просить розглядати справу за відсутності третьої особи.

Судом виконано процесуальний обов'язок щодо повідомлення учасників процесу про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 р. № 75 (з подальшими змінами), а тому суд вважає можливим розглядати справу за наявними в ній матеріалами, як це передбачено статтею 75 Господарського процесуального кодексу України.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.97 № 02 - 5/289 із змінами "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").

Крім того, в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 14.08.2007р. № 01-8/675 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року"(пункт 15) зазначено, що відповідно до пункту 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження сторін (для юридичних осіб).

У пункті 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що в разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Водночас, законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України (надалі - ГПК України), не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.

Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 ГПК України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно за статтею 75 ГПК України розглядає справу за наявними матеріалами.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно і повно дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд встановив наступне.

Згідно договору оренди землі № 33 від 28.12.2004р. позивачу у строкове платне володіння надала земельна ділянка, що знаходиться на території Старосалтівської сільської ради Вовчанського району Харківської області.

Рішенням виконавчого комітету Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області № 99 від 26.08.2009 земельній ділянці площею 3,0 га, що належить ПП «Фабрика «Світ дерева» на підставі договору оренди № 33 від 28.12.2004 була присвоєна адреса: Харківська область, Вовчанський район, с. Петрівське, вул. Вовчанський шлях, 5А.

ПП «Фабрика «Світ дерева» власними силами та за власний рахунок було споруджено елінг на земельній ділянці, що є предметом договору оренди № 33 від 28.12.2004.

Вовчанським бюро технічної інвентаризації станом на 25.06.2012 було виготовлено технічний паспорт на елінг літ «Б» загальною площею 257,2 кв.м., що знаходиться за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Петрівське, вул. Вовчанський шлях, 5А.

Відповідно до технічного висновку складеного ТОВ "Служба архітектурно-будівельного оформлення" (ліцензія №АВ490965 від 09.11.2009р.) про технічний стан будівельних конструкцій, можливості збереження і подальшої експлуатації елінгу літ. "Б" загальною площею 257,2 кв.м., що розташований за адресою: вул. Вовчанський шлях, 5-а, с. Петровське, Вовчанського району Харківської області встановлено, що будівельні конструкції забезпечують належну експлуатацію та безпеку для життя та здоров'я людей. мають достатню стійкість та прочність конструктивних елементів.

Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 р. та п.1.5. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07 лютого 2002 року № 7/5, обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно. Згідно положень Цивільного кодексу зазначений об'єкт відноситься до об'єктів нерухомого майна, тобто до об'єктів, право власності на які підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Зміст права власності становлять три складові (ст. 317 Цивільного кодексу України): право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Володіння майном - це юридично закріплена можливість фактично мати майно, впливати на нього в будь-який момент, здійснювати щодо такого майна свою волю. Право користування полягає в юридично закріпленій можливості власника використовувати корисні якості майна для себе, мати з цього певний зиск та вигоду. Право розпорядження - це можливість власника установлювати, змінювати та припиняти юридичне існування майна.

Відповідно до ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Всупереч викладеним вище нормам позивач не може в повній мірі здійснити своє право власності щодо зазначеного нерухомого майна. У цьому випадку власник обмежений у праві розпоряджатися своїм майном.

Згідно ч. 2 ст. 386 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Власник або інша заінтересована особа мають право звернутися до суду за забезпеченням права власності, пов'язаних з усуненням перешкод, які заважають власнику або іншому титульному володільцеві здійснювати в повній мірі та беззаперечно свої права володіння та розпорядження майном.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України одним із способів захисту цивільного права є його визнання.

Також, слід зазначити, що підставою для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно відповідно до п.10 додатку №1 до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Мінюсту №7/5 від 07.02.2002 року, є рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності.

На даний час, будівництво елінгу, розміщеного за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Петрівське, вул. Вовчанський шлях, 5-а, є закінченим, отже, ПП «Фабрика «Світ дерева» належить право власності на новостворене нерухоме майно, на підставі статті 331 Цивільного кодексу України, згідно якої право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Таким чином, суд вважає позовні вимоги Приватного підприємства "Фабрика "Світ дерева" такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України суд залишає витрати по сплаті судового збору за позивачем.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 4, 12, 15, 22, 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за Приватним підприємством "Фабрика "Світ дерева" (61058, м. Харків, вул. Конєва, буд 1-А, код в ЄДРПОУ 31340976) право власності на нерухоме майно - елінг літ."В" загальною площею 257,2 кв.м., що знаходиться за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Петрівське, вул. Вовчанський Шлях, 5"А".

Повне рішення складено 14.11.2012 р.

Суддя Жельне С.Ч.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення09.11.2012
Оприлюднено16.11.2012
Номер документу27463438
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/4774/12

Ухвала від 23.11.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 01.11.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Рішення від 09.11.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні