9/148-2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" червня 2006 р.Справа № 9/148-2026
10:40 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Кропивної Л.В.
при секретарі судового засідання Кулагіній Т. В.
Розглянув справу
за позовом Прокурора м. Тернополя, в інтересах держави в особі Міністерства праці і соціальної політики України, в особі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі Виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, вул. Танцорова, 51, м. Тернопіль,46000
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екологія-Вторма", вул. Гайова, 40, м. Тернопіль, 46000
про стягнення 2755,19 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
За участю представників сторін:
позивача: не з'явився
відповідача: не з'явився
прокурор: Марцун А.А. - прокурор відділу
Суть справи: 03 травня 2006 року Прокурор м. Тернополя звернувся в господарський суд Тернопільської області з позовом в інтересах держави в особі Міністерства праці і соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екологія –Вторма» про стягнення 2755,19 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
На підтвердження своїх доводів Прокурор посилається на розрахунок наявної простроченої заборгованості по платежах до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, подані платником до Тернопільського обласного відділення Фонду звіти про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, інші матеріали.
Відповідач своїм законним правом на участь у судових засіданнях не скористався, не зважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та дату судових засідань.
Суд розглядає спір відповідно до п. 5,6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України за правилами вказаного Кодексу , враховуючи наступне.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування ( 16/98-ВР ) страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.1 ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» №2240-ІІІ від 18 січня 2001 року, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Згідно з ч.2 п.1 ст. 10 цього Закону управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Приписи пункту 3.2. Положення про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19 вересня 2001 р. N 42 та ст. 13 Закону №2240-ІІІ, серед іншого уповноважують Відділення Фонду та його робочі органи забезпечувати збір та акумуляцію внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням здійснювати контроль за правильним нарахуванням, своєчасною та повною сплатою страхувальником страхових внесків, представляти інтереси страховика - Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в судових та інших органах.
З наведеного випливає, що відділення Фонду у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків діють суб'єкти владних повноважень.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника прокурора, суд встановив:
Відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. соціальне страхування є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян.
Розділом VI ст. 27 п. 2 (2) Закону №2240-ІІІ на роботодавця (страхувальника) покладено обов'язок нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок сплати страхових внесків визначених Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №16 від 26.06.2001р. проводиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків - поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків , а у разі виплати страхувальниками заробітної плати найманим працівникам з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), а також натуроплатою, вони зобов'язані не пізніше наступного дня, після здійснення виплат, подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Страхувальниками є - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників.
У відповідності до вимог Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ відповідач є платником внесків і зобов'язаний їх сплачувати до Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.
Як вбачається з поданого платником до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за ІІІ квартал 2005 року, ТОВ «Екологія –Вторма» самостійно визначило розмір заборгованості зі сплати внесків на кінець звітного періоду в сумі 2765,99 грн.
Згідно поданого прокурором позову, підтриманого позивачем у повному обсязі, та незаперечено відповідачем станом на 01 січня 2006 року загальний розмір заборгованості ТОВ «Екологія –Вторма»перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності становить 2755,19 грн.
Заборгованість ТОВ «Екологія –Вторма» в сумі 2755,19 грн. підтверджена матеріалами справи, а саме: розрахунком наявної простроченої заборгованості по платежах до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, річними звітами про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за період з 2002 року по ІІІ квартал 2005 року.
Оскільки, відповідач суму боргу не заперечив, а на час розгляду справи в суді не надав належних доказів добровільної її сплати, суд визнає позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 2755,19 грн. недоїмки, правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАСУ, та зважаючи на пільги якими користується прокурор щодо сплати державного мита при поданні позову до суду, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 94, 158, 162, 163, 164, 167 , п. 6 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Тернопільської області
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екологія –Вторма», (вул. Гайова, 40, м. Тернопіль, код 24637908)
2755 (дві тисячі сімсот п'ятдесят п'ять) грн. 19 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на р/р 25604187 в ТОД АППБ «Аваль»МФО 338501, код 21157645 - одержувач Тернопільське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Танцорова, 51, м. Тернопіль)
Суддя Л.В. Кропивна
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 27477 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Кропивна Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні