ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4360/2012
15 год. 45 хв.м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гаврилюка В. О.,
секретар судового засідання -Білоус А. М.,
за участю представників:
позивача -Миронова Т. М.,
відповідача -не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" коштів за податковим боргом,
встановив:
Державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби звернулась до суду з поданням, в якому просить стягнути кошти на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби з товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" з рахунків в банках, обслуговуючих такого платника, на всю суму податкового боргу в розмірі 4 031 грн.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено те, що товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" подало до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби податкову декларацію з плати за землю на 2012 рік, в якій самостійно визначило податкове зобов'язання в розмірі 16 980 грн., з помісячною сплатою за січень-грудень -1 415 грн., проте товариство у визначений законодавством строк грошові зобов'язання не сплатило, у зв'язку з чим в нього за липень-вересень 2012 року обліковується податковий борг в розмірі 4 031 грн., з урахуванням переплати в розмірі 214 грн.
Представник державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби в судовому засіданні подання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи товариство належним чином повідомлене, однак вказане згідно частити 8 статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду подання.
Заслухавши пояснення представника державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби, розглянувши матеріали справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь", як суб'єкт господарювання -юридична особа, ідентифікаційний код 14195697, зареєстроване 28.12.1992р. та перебуває на обліку як платник податку в державній податковій інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 96 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі зобов'язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Згідно ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Як свідчать матеріали справи, 02.02.2012р. товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" подало до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби податкову декларацію для орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік, в якій самостійно визначило податкове зобов'язання в розмірі 16 980 грн., з помісячною сплатою за січень-грудень -1 415 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за липень, серпень та вересень 2012 року не сплатило, у зв'язку з чим в нього виник податковий борг в розмірі 4 031 грн. з урахуванням переплати в сумі 214 грн. Вказане також підтверджується даними облікової картки товариства з обмеженою відповідальністю "Промінь" як платника орендної плати.
Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1 статті 54 цього Кодексу передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно підпункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу передбачено, що сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Пунктом 59.5 зазначеної статті передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пункт 95.2 вказаної статті передбачає, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
У зв'язку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю "Промінь" узгодженої суми податкового зобов'язання державною податковою інспекцією у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби сформована вимога про сплату боргу від 11 вересня 2012 року № 139, яка надіслана за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, та повернута відділенням поштового зв'язку за закінченням терміну зберігання.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та поданих матеріалів, суд дійшов висновку, що викладені в поданні доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 -163, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Подання державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь" (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 161, ідентифікаційний код 14195697), в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби (18003, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, ідентифікаційний код 34503239) кошти на суму податкового боргу в розмірі 4 031 (чотири тисячі тридцять одна) грн.
Постанову допустити до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя В.О. Гаврилюк
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2012 |
Оприлюднено | 19.11.2012 |
Номер документу | 27477099 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.О. Гаврилюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні