cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
14.11.2012 р. № 18/2201/12 Суддя Ореховська О.О., розглянувши документи
за заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Комсомольську, м.Комсомольськ, вул. Миру, 24 , к.105
про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Ант", Полтавська область. , м.Комсомольськ, вул. Леніна, буд. 63, кв. 26 , код ЄДРПОУ 22537195 в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
встановив: дану заяву від 05.11.2012 року вих. № № 10128/06-03 (вх. № 2529/12 від 09.11.2012 року) подано без додержання вимог статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з огляду на наступне.
Заявником - Управлінням Пенсійного фонду України в м.Комсомольську ( надалі в тексті - УПФУ) не надано належних та допустимих доказів в обгрунтування наявності правових підстав для порушення справи про банкрутство боржника - Приватного підприємства "Ант", згідно ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з огляду на наступне.
В обгрунтування заявлених вимог ініціючий кредитор зазначає, що :
- у боржника наявна заборгованість перед УПФУ в сумі 820,63 грн. , яка складається з 820,63 грн. боргу зі сплати фінансових санкцій та пені, згідно з рішенням № 294 від 23 липня 2010 року;
- відсутність господарської діяльності, відсутність нерухомого майна , транспортних засобів, земельних діялнок;
- відсутність юридичної особи - боржника за місцезнаходженням згідно відомостей внесених державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців
- неподання боржником до УПФУ звітів.
Частина 1 ст. 52 Закону вказує, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, стаття 52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за
спрощеною процедурою.
Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою у відсутності безспірних вимог ініціюючого кредитора .
При розгляді питання щодо безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, можливо відмітити дві особливості, які притаманні процедурі, яка регулюється ст. 52 Закону в площині безспірності грошових вимог, а саме - справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого ч. 3 ст.6 Закону, встановленого для їх погашення, всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і вимоги щодо складу грошового зобов'язання, передбаченого ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", регулюються загальними нормами Закону ( вищевказана правова позиція викладена в Постанові Вищого господарського суду України від 23.03.2010 р. по справі № 6/87-Б-09).
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до правової позиції Вищого господарського суду України ( див. Постанову ВГСУ від 26.01.2011 року по справі № П26/1318-10) за Законом про банкрутство вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджені відповідними документами , зокрема , виконавчими.
Відповідно до п. 14. Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" при визначенні розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарським судам слід враховувати, що грошове зобов'язання (абзац сьомий статті 1 Закону) -це зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та з інших підстав, передбачених цивільним законодавством України.
До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника -юридичної особи, що виникли з такої участі.
Вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справ про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої статтею 31 Закону ( п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009 ).
Розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено Законом.
З огляду на вищевикладене, судом не враховуються при порушенні справи про банкрутство зобов'язання боржника - Приватного підприємства "Ант" по сплаті фінансових санкцій та пені в сумі заявленій УПФУ - 820,63 грн. , що становлять суму фінансових санкцій та пені нарахованих згідно рішення УПФУ № 294 від 23 липня 2010 року. Доказів наявності безспірних вимог до боржника в сумі основного боргу по сплаті страхових внесків, тощо... УПФУ суду не надані.
Також, не є підставою для порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 52 Закону відсутність у боржника нерухомого та рухомого майна та незвітування до органів Пенсійного Фонду.
Виходячи з викладеного, керуючись п. 1 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Комсомольську, м.Комсомольськ, вул. Миру, 24 , к.105 про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Ант", Полтавська область. , м.Комсомольськ, вул. Леніна, , буд. 63, кв. 26 , код ЄДРПОУ 22537195 в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
Додаток: заява та доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2012 |
Оприлюднено | 22.11.2012 |
Номер документу | 27564551 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні