Постанова
від 06.11.2012 по справі 2а/0270/5078/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Вінниця

06 листопада 2012 р. Справа № 2а/0270/5078/12

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мультян Марина Бондівна, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за поданням : Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції

до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвенго Транс Буд"

про : стягнення коштів за податковим боргом

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшло подання Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції про стягнення коштів за податковим боргом з Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвенго Транс Буд".

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, тим, що станом на 02.11.2012 року за відповідачем рахується податковий єдиного податку юридичної особи в сумі 2372 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи за їх відсутності (вх. 28206 від 05.11.2012 року).

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про дату та час судового розгляду даної справи. Однак, за телефонним номером відповідача, який зазначений в ЄДРПОУ телефонограму про призначення судового засідання передати не вдалось, оскільки за даним абонентським номером ніхто не відповідав.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вжив належних заходів для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

У відповідності до ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вказані вимоги КАС України та враховуючи заяву позивача, суд дійшов до висновку про проведення судового розгляду справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали, оцінивши надані докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Айвенго Транс Буд", як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване 01.02.2012 року Ямпільською районною державною адміністрацією, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за кодом 38055522 та взято на податковий облік Ямпільським відділенням Крижопільської ОДПІ 09.02.2012 року за № 1.

27.07.2011 року вказаним платником подано декларацію з єдиного податку юридичної особи за другий квартал 2011 року, згідно якої передбачено податкове зобов'язання в сумі 2372 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Підпункт 14.1.175 п. 141 ст. 14 Податкового кодексу України встановлює, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності ), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно п.п. 168.1.2 ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподаткованого доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Отже, платник податку зобов'язаний сплатити самостійно визначену у податковій декларації суму податкового зобов'язання в сумі 2372 грн. Станом на 02.11.2012 року самостійно визначена сума зобов'язання платником не сплачена, а тому вважається податковим боргом.

Пункт 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України встановлює, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так як самостійно визначена сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена, 20.08.2012 року позивачем виставлено податкову вимогу № 37/283/10/19, та направлено на адресу відповідача.

Однак зазначена вимога повернулась на адресу позивача із зазначенням причини повернення «за зазначеною адресою не проживає»(а.с. 14).

Відповідно до п.58.3 ст. 58 Податкового Кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Згідно із копією конверта, в якому позивачем направлено вимогу на адресу відповідача, поштовою службою зазначено дату - 04.09.2012 року, яка відповідно до норм Податкового Кодексу України є датою вручення вимоги.

Згідно положень пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Водночас, відповідно до ч. ч. 1, 7 статті 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом. Суд у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, приймає постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

У відповідності до норм ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).

За наведених обставин, суд дійшов до висновку, що вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 158, 167, 183-3, 255, 257 Кодексу адміністративного cудочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Подання задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Айвенго Транс Буд" (вул. Леніна, 89, с. Довжок, Ямпільський район, Вінницька область, 24544, код ЄДРПОУ 38055522) податковий борг з єдиного податку юридичної особи в сумі 2372 грн. (дві тисячі триста сімдесят дві гривні) з рахунків в установах банка, обслуговуючих такого платника податків, а саме: Вінницька філія ПАТ «Приватбанк» - 2607060935531, 26053060918030.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Мультян Марина Бондівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.11.2012
Оприлюднено23.11.2012
Номер документу27586216
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/5078/12

Ухвала від 05.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Мультян Марина Бондівна

Постанова від 06.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Мультян Марина Бондівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні