Постанова
від 15.11.2012 по справі 2а/2470/2554/12
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15:15год. 15 листопада 2012 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/2554/12

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ковтюк В.О.

секретаря судового засідання Василика Г.В.

за участю:

представника позивача - Ротаря Г.А.

представника відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у м.Чернівцяхдо товариства з обмеженою відповідальністю «Антаро 07» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях (позивач) звернувся з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Антаро 07» (відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті недоїмки по сплаті страхових внесків і боргу по пені в сумі 3620,74 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 31 липня 2012 року позивач провів перевірку відповідача щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 21.05.10 до 01.07.12р.

В ході перевірки встановлено, що відповідачем, між іншим, порушено п.2 ч.6 ст. 17 та ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-ІV (далі - Закон №1058) - тобто несвоєчасно сплачено авансові платежі в сумі 7241,49 грн., про що було складено Акт.

На підстав Акту перевірки до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі 50% сум несплачених або несвоєчасно сплачених авансових платежів, тобто в розмірі 3620,74 грн.

Зазначену суму фінансових санкцій відповідачем не сплачено у встановлений законодавством строк.

Відповідач в судові засідання не з'являвся, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення. Згідно ст. 128 КАС України не з'явлення у судове засідання відповідача не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.

Заперечення на позов відповідач не надав.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та наполягав на його задоволенні в повному обсязі.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 23.01.07 року як суб'єкт підприємницької діяльності (а.с. 7-8) та 26 січня 2007 року взятий на облік до органів Пенсійного фонду (а.с.6).

31 липня 2012 року позивачем проведено перевірку щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 21.05.10р. до 01.07.12р., в ході якої встановлено факт несвоєчасної сплати авансових платежів на суму 7241,49 грн., про що складено Акт №249 (долучено в судовому засіданні).

За наслідками розгляду Акту 01 серпня 2012 року прийнято рішення №155 про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% сум несплачених або несвоєчасно сплачених авансових платежів - 3620,74 грн. (а.с.9). Факт направлення та отримання рішення підтверджується підписом директора відповідача (а.с.9).

Таким чином, на час розгляду справи в суді заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом становить 3620,74 грн.

Абзац 5 п. 7 розділу VIII. «Прикінцеві та перехідні положення» передбачає, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється..

Відповідно до п.п.4 і 6 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058 (далі - Закон №1058) (діяв на момент виникнення правовідносин) до обов'язку страхувальника належить подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в строки та за формою, встановленою Пенсійним фондом, нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установленні строки.

Згідно ч.6 ст.20 Закону №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

Частиною 12 ст.20 Закону №1058 встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п.7 ч.9 ст.106 Закону №1058 виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Антаро 07» (м. Чернівці, вул. Довбуша, 56/2, іден. код 34853259) на користь Пенсійного фонду України в м.Чернівцях - 3620 (три тисячі шістсот двадцять) грн. 74 коп.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі виготовлено 22 листопада 2012 р.

Суддя В.О. Ковтюк

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.11.2012
Оприлюднено23.11.2012
Номер документу27588347
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2470/2554/12

Постанова від 15.11.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Ковтюк Віталіна Олександрівна

Ухвала від 06.11.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Ковтюк Віталіна Олександрівна

Ухвала від 18.10.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Ковтюк Віталіна Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні