ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
21.11.12 Справа № 5016/2609/2012
Суддя Ржепецький В.О. розглянувши матеріали
за заявою кредитора : фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, 54055, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1)
про : банкрутство
встановив:
16.11.2012р. заявник звернувся до господарського суду з заявою від 16.11.12р. про порушення справи про банкрутство боржника за ознаками ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про повернення заяви без розгляду на підставі наступного.
Пункт 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 13 ст. 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»із заяв про порушення справи про банкрутство справляється державне мито відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що за подання заяви про порушення справи про банкрутство сплачується судовий збір в розмірі 5 мінімальних заробітних плат на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з 1 січня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1073 грн., тобто, судовий збір за подання заяви про порушення справи про банкрутство має бути сплачений в розмірі 5365 грн.
Докази сплати судового збору подаються до суду в оригіналі.
Додана до заяви копія квитанції №ПН1627 від 16.10.2012р. не може вважатись належним та допустимим доказом сплати судового збору.
Крім того, додані до заяви копії документів не засвідчені належним чином, тому не можуть бути належними доказами, оскільки згідно ст. 36 ГПК України письмові докази подаються суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
При цьому господарський суд зазначає, що обставини наявності підстав порушення провадження у справі про банкрутство встановлюються господарським судом на стадії прийняття відповідної заяви, тому відповідні докази мають бути подані заявником на момент порушення провадження у справі, можливості витребування вказаних документів на відміну від позовного провадження Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не передбачає (аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України в постанові №50/74 від 22.09.09р., а також в постанові Вищого господарського суду України у справі №50/379).
Зазначені докази є необхідними для з'ясування наявності чи відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. п. 3, 4 ст. 63 ГПК України, абз. 5 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.
СуддяВ.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2012 |
Оприлюднено | 23.11.2012 |
Номер документу | 27599017 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні