Ухвала
від 21.11.2012 по справі 2а-19393/09/0370
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2012 р. Справа № 17696/10

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Багрія В.М.,

суддів Кушнерика М.П., Старунського Д.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 25.01.2010 року в справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,

В С Т А Н О В И В :

У листопаді 2009 року управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області звернулося до суду з позовом до ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області просило стягнути з розрахункового рахунку ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.07.2007 року по 30.11.2007 року в сумі 1651,53 грн.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 25.01.2010 року в позові задоволено.

Стягнуто із ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» в користь управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі Волинської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та штрафних санкцій в розмірі 1651,53 грн. за період з 01.07.2007 року по 30.11.2007 року.

Постанову суду першої інстанції оскаржило ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром», подавши на неї апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що рішення суду першої інстанції є незаконним та необґрунтованим, прийняте з порушенням норм матеріального права. Зокрема вказує, що при вирішенні спору судом порушено принцип рівності усіх учасників адміністративного процесу. Зокрема, позовна заява позивача підписана особою, повноваження якої не підтверджено, а також суд першої інстанції безпідставно не застосував правових наслідків пропуску позивачем встановлених строків звернення до суду з адміністративним позовом.

Апелянт просить скасувати постанову Волинського окружного адміністративного суду від 25.01.2010 року та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Особи, які беруть участь в справі, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, проте в судове засідання не прибули, що є підставою для її розгляду в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами.

Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

В справі встановлено, що ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром», код ЄДРПОУ 33328568, відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За період з 01.07.2007 року по 30.11.2007 року ТзОВ «Науково-виробничим об'єднанням «Біомедпром» несплачено страхові внески на суму 1651,53 грн., з них 911,36 грн. недоїмки та 740,17 грн. штрафних санкцій.

Актами від 31.01.2008 року та від 30.04.2008 року управління Пенсійного фонду в Ківерцівському районі встановлено, що відповідачем не подавались своєчасно відомості, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та не подавались розрахунки сум страхових внесків по страхових платежах за період з 01.07.2007 року по 30.11.2007 року.

На підставі цих актів, управлінням Пенсійного фонду в Ківерцівському районі в Волинської області винесено рішення №284 від 11.08.2007 року, № 266 від 30.04.2008 року, № 31 від 30.01.2008 року, якими відповідачу нараховані штрафні санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків в розмірі 154,75 грн. та пеню в розмірі 245,42 грн., та за неподання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування по 170 гривень за кожне порушення. Таким чином, загальна сума застосованих штрафних санкцій становить 740,17 гривень, що підтверджується також відповідними розрахунками фінансової санкції та пені.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем доведена правомірність дій та рішень про застосування до відповідача фінансових санкцій за заборгованість перед позивачем по сплаті страхових внесків, оскільки ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» порушувало вимоги Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо сплати страхових внесків.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції та вважає їх правильними з огляду на наступне.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закону) на платника страхових внесків покладені обов'язки щодо нарахування, обчислення і сплати страхових внесків в повному обсязі в установлені строки. Згідно ч.6 ст. 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для позивача відповідно до абзацу 2 ч.6 ст. 20 та п.1 ст. 14 Закону є календарний місяць.

Згідно з ч.2. ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.

Пунктом 2 ч.9 ст.106 Закону встановлено, що за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків органами Пенсійного фонду накладається штраф в розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми несплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум, розрахована за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до ч.13 ст.106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому управлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику.

Крім того, згідно з пп. 9.3.2 п.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Як видно з матеріалів справи, за кожний базовий період, коли позивачем не було сплачено страхові внески, відповідачем прийнято по одному рішенню про застосування штрафних санкцій.

Таким чином, рішення позивача №284, №266, №31 про застосування до ТзОВ «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» фінансових санкцій за несплату страхових внесків на суму 1651,53 грн. є правомірними, оскільки порушення відповідачем вимог закону щодо сплати страхових внесків знайшли своє підтвердження та не оспорювались у встановленому порядку відповідачем.

За таких обставин постанова суду першої інстанції відповідає матеріалам справи, наявним в ній доказам, правильно застосованим нормам матеріального права, тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить.

Доводи апеляційної скарги, в зв'язку з наведеним, підставою для її задоволення бути не можуть.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Біомедпром» залишити без задоволення.

Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 25.01.2010 року по справі № 2а-19393/09/0307 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В.М. Багрій

Судді : М.П. Кушнерик

Д.М.Старунський

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2012
Оприлюднено26.11.2012
Номер документу27610555
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-19393/09/0370

Ухвала від 21.11.2012

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Багрій В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні