Постанова
від 23.11.2012 по справі 2а/0270/5334/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

23 листопада 2012 р. Справа № 2а/0270/5334/12

11:05

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Шаповалової Тетяни Михайлівни ,

за участі секретаря судового засідання: Вівсяної Інни Василівни

представників

заявника : Федорченко Р.О.

відповідача : Кудельського А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за поданням : Вінницької об`єднаної Державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби

до : товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельно-монтажно-торгівельна компанія "Лів Електра Україна"

про : про стягнення коштів за податковим боргом

ВСТАНОВИВ :

21 листопада 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась з поданням Вінницька об`єднана Державна податкова інспекція Вінницької області Державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом з товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельно-монтажно-торгівельна компанія "Лів Електра Україна".

Обґрунтовуючи подання, заявник зазначив, що Вінницькою ОДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення №0005151600 від 08 травня 2012 року, № 005941600 від 05 червня 2012 року та № 007251600 від 02 серпня 2012 року. Однак, сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість розрахована згідно зазначених податкових повідомлень-рішень відповідачем не сплачена та становить 4079 грн. 90 коп., а тому вважається податковим боргом. Відтак, податковий орган уповноважений на звернення до суду щодо його стягнення.

В судовому засіданні представник заявника підтримала подане подання в повному обсязі та просила задовольнити.

Представник відповідача не заперечував проти наявності вказаного податкового боргу.

Розглянувши подані матеріали, заслухавши учасників процесу, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельно-монтажно-торгівельна компанія "Лів Електра Україна" зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 25 липня 2000 року.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла у результаті прийнятих Вінницькою об`єднаною Державною податковою інспекцією Вінницької області Державної податкової служби податкових повідомлень-рішень №0005151600 від 08 травня 2012 року на суму 170, 00 грн., № 005941600 від 05 червня 2012 року на суму 2040,00 грн. та № 007251600 від 02 серпня 2012 року на суму 2040,00 грн.

З приводу спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд зважає на таке.

Особливості провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби визначені статтею 183-3 КАС України.

Так, частиною 1 цієї статті визначено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, в тому числі й щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Згідно частини 3 статті 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Крім того, порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95 - 99 Податкового кодексу України. Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги.

Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.

При цьому відповідно до пункту 59.1 Податкового кодексу України порядок надіслання платникові податків податкової вимоги є тотожним порядку надіслання податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове повідомлення-рішення - це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Згідно з п.57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 58.1 статті 58 ПК України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

У свою чергу, відповідно до пункту 58.3 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Таким чином, подання може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги. Вказаний час, у випадку направлення податкової вимоги листом з повідомленням про вручення, відраховується саме з моменту надіслання податкової вимоги, а не отримання її платником податків.

Аналогічна позиція викладена в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України № 571/11/13-11 від 22 квітня 2011 року.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується представником відповідача, податкова вимога № 579 від 10 серпня 2012 була направлена відповідачу листом з повідомленням про вручення 21 вересня 2012 року (а.с.19 зворотний бік), але конверт повернувся до податкового органу з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Таким чином, враховуючи положення пункту 58.3 Податкового кодексу України, податкова вимога вважається надісланою відповідачу.

Однак, вказана вимога залишилась не виконаною.

Відтак, наявність у відповідача заборгованості в розмірі 4079 грн. 90 коп. знайшла підтвердження в ході судового розгляду та не спростована останнім.

У відповідності до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги податкового органу щодо стягнення з відповідача коштів за податковим боргом в розмірі 4079 грн. 90 коп. обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 158, 167, 183-3, 255, 257 Кодексу адміністративного cудочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Подання задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельно-монтажно-торгівельна компанія "Лів Електра Україна" (код ЄДРПОУ 31041534) до Державного бюджету України податковий борг в розмірі 4079 (чотири тисячі сімдесят дев'ять) гривень 90 копійок з рахунків у банках обслуговуючого такого платника податків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.11.2012
Оприлюднено27.11.2012
Номер документу27614811
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/5334/12

Постанова від 23.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Шаповалова Тетяна Михайлівна

Ухвала від 22.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Шаповалова Тетяна Михайлівна

Ухвала від 21.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Шаповалова Тетяна Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні