ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/5828/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Маковської О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства «Ангеліна» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
28 травня 2012 року управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Ангеліна», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 153375,57 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV відповідач має заборгованість в сумі 153375,57 грн.
Ухвалою від 29 травня 2012 року відкрито скорочене провадження у справі № 2а/0470/5828/12 та запропоновано відповідачу надати заперечення на адміністративний позов.
Відповідач письмових заперечень на адміністративний позов не надав. Судом направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення "адресат не розшуканий".
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Відповідач за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не знаходиться, відповідні зміни до Єдиного державного реєстру не подавав.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Дослідивши всі документи і матеріали, чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з огляду на таке.
Як вбачається з матеріалів справи, приватне підприємство «Ангеліна» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Управлінням Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська здійснено позапланову перевірку позивача на предмет правильності обчислення, повноти нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають до сплати за період з 19.04.2002 по 31.07.2007.
За результатами перевірки складено акт від 10.09.2007 за № 126 про порушення приватним підприємством "Ангеліна" п.6 ч.2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким встановлено, що позивачем за період 01.01.2004 - 31.03.2005 занижено страхових внесків на суму 62069,99 грн. (в т.ч. за ставкою 4% - 79,54 грн., за ставкою 32%, 32,3% - 61990,45 грн.).
Також позивачем встановлено, що за період з 01.04.2005 по 31.07.2007 занижено страхових внесків на суму 207030,78 грн. ( в т.ч. по 32% та 32,3% у 2005 році, по 31,8% в 2006 році, по 33,2% у 2007 році - 206037,38 грн., по 4% -965,00 грн., 0,5%-2% - 28,40 грн.)
Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2005 за №58-р "Про деякі питання спрощеної системи оподаткування" стягнення заборгованості та застосування фінансових санкцій за період 2004 - 1 квартал 2005 року призупинено до остаточного врегулювання питань спрощеної системи оподаткування.
На підставі акта перевірки управлінням ПФУ в Індустріальному районі м. Дніпропетровська 24.01.2008 виставлено вимогу про сплату боргу за №Ю-126, якою зобов'язано позивача сплатити донараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 207030,78 грн.
Вищезазначена вимога оскаржувалась до управлінні ПФУ в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та до Пенсійного фонду України, однак скарги задоволені не були, а вимога залишена без змін.
Також, після оскарження в адміністративному порядку позивач звертався з позовом про визнання вимоги незаконною та скасування вимоги до суду, але рішеннями Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.03.2009 та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.12.2009 в задоволенні позову про скасування вимоги від 24.01.2008 за № Ю-126 відмовлено.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV), відповідно до якого на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 14 Закону №1058-IV встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно із пунктом 14 Розділу XV Закону №1058-IV та п. 5.1.4 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція), гірничі підприємства зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 28 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до підпунктів 5.1.3, 5.1.4 пункту 5.1 Розділу 5 Інструкції №21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Частиною 2 статті 106 Закону №1058-IV передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пунктом 10 статті 20 Закону №1058-IV передбачено застосування фінансових санкцій до страхувальників, які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески.
Згідно із пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону №1058-IV, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
За обліковими даними Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська заборгованість приватного підприємства «Ангеліна» на момент розгляду справи становить 153375,57 грн., що підтверджується копією розрахунків страхових внесків.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська недоїмки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в сумі 153375,57 грн., оскільки доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.
З огляду на викладене, Дніпропетровський окружний адміністративний суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства «Ангеліна» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Ангеліна» (ЄДРПОУ 31971497) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 153375,57 грн. ( сто п'ятдесят три тисячі триста сімдесят п'ять гривень 57 копійок) на користь Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя О.В. Маковська
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2012 |
Оприлюднено | 27.11.2012 |
Номер документу | 27614840 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Маковська Олена Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Маковська Олена Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні