ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11:30
"16" листопада 2012 р. Справа № 2а-3259/12/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства "Долинаавто" про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000 грн.,-19.09.2012 року заступник прокурора м.Івано-Франківська в інтересах Держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі -позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Долинаавто" (надалі -відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідності до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" уповноваженою особою Прикарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову № 39-ПР-Е від 16.05.2012 року, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 17000,00 грн. Відповідач штраф добровільно не сплатив, а тому позивач просить стягнути його в примусовому порядку.
Судом відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства (надалі -КАС) України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.
Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи, що до суду не було надано заперечення відповідача проти заявленого позову та те, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, тому позов підлягає розгляду в строк, визначений пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, прийшов до висновку, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), 03.12.1991 року Долинською районною державною адміністрацією проведено державну реєстрацію приватного акціонерного товариства "Долинавто", ідентифікаційний код 03117004, місцезнаходження: 77503, Івано-Франківська область, Долинський район, м.Долина, вул. Обліски, 72.
Згідно з абзацом 1 статті 80 Цивільного кодексу України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.
У відповідності до статті 84 Цивільного кодексу України, товариства, які здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками (підприємницькі товариства), можуть бути створені лише як господарські товариства (повне товариство, командитне товариство, товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерне товариство) або виробничі кооперативи.
Пунктом 1 статті 1 Закону України «Про акціонерні товариства»№ 514-VI від 17.09.2008 року, (надалі - Закон № 514-VI) встановлено, що цей Закон визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.
Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону №514-VI, акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями.
27.10.2010 року державна комісія з цінних паперів та фондового ринку видала ПАТ «Долинаавто»свідоцтво про реєстрацію випуску акцій за № 42/09/1/10.
16.03.2012 року позивачем винесено розпорядження № 56-ПР-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с. 7), яким встановлено порушення п. 2 та п. 3 Розділу II Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат, затвердженого рішення Державною комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 вересня №806, в частині не проведення дій з оформлення та депонування глобального сертифікату випуску цінних паперів у бездокументарній формі в депозитарії, з яким укладено договір про обслуговування емісії цінних паперів. Відповідно до вказаного розпорядження відповідачу встановлено термін до 17 квітня 2012 року на усунення порушення законодавства про цінні папери. Дане розпорядження 19.03.2012 року направлялося відповідачу, про що свідчить копія фіскального чеку про оплату рекомендованих відправлень (а.с. 8). Інформації про депонування глобального сертифікату від ПАТ «Долинаавто»позивачу не надходило.
07.05.2012 року позивачем винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 02/1-03/363 на підставі ст. 8,9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та пункту 7 Рішення НКЦПФР від 09.02.2012 року №285, якою призначено дату розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: 16 травня 2012 року о 12:00 год., про що повідомлено відповідача. Дану постанову направлено відповідачу, що підтверджується копією фіскального чеку про оплату рекомендованого відправлення (а.с. 9, 10).
У зв'язку із невиконанням вимог, визначених розпорядженням № 56-ПР-1-Е від 16.03.2012 року, позивачем складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 40-ПР-1-Е від 16 травня 2012 року (а.с. 11).
За результатами розгляду справи винесено Постанову № 39-ПР-Е від 16 травня 2012 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою за невиконання розпорядження до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, та встановлено строк для сплати: протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови (а.с. 12).
Вищенаведену постанову отримано відповідачем 16.05.2012 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на зворотньому боці постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 12).
Постанова № 39-ПР-Е від 16.05.2012 року відповідачем не оскаржувалася, а визначений нею штраф в розмірі 17000 грн., залишається не сплачений. Доказів протилежного, відповідачем відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України суду не подано, хоча судом було запропоновано відповідачу надати свої заперечення проти позову, однак останній вказаним правом у встановлений процесуальним законом строк не скористався.
Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно з абзацом 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»№ 448/96-ВР від 30.10.1996 року з наступними змінами та доповненнями (надалі - Закон № 448/96-ВР), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Абзацом 11 статті 8 Закону № 448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до положень пункту 8 частини 1 статті 11 Закону № 448/96-ВР, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів тягне за собою застосування до юридичних осіб фінансової санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура застосування штрафних санкцій за порушення норм закону щодо державного регулювання ринку цінних паперів визначена також Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, які затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811 (надалі - Правила).
Відповідно до пункту 1.8 вказаних Правил, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовуються фінансові та інші санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з положеннями розділу XVIII Правил, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, штраф стягується в судовому порядку.
Відповідно до статті 121 Конституції України серед функцій прокуратури є також, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно з статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а штрафні санкції в сумі 17000 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів підлягають стягненню з відповідача в дохід Державного бюджету України в повному обсязі.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства "Долинаавто" (ідентифікаційний код 03117004, місцезнаходження: 77503 Івано-Франківська область, м.Долина, вул.Обліски, 72) штрафні санкції в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок в дохід Державного бюджету України на рахунок № 31119106700115 УДКСУ у Долинському районі, код ЄДРПОУ 37964129, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності банку 101.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/ Микитин Н.М.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2012 |
Оприлюднено | 27.11.2012 |
Номер документу | 27615435 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитин Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні