cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"26" листопада 2012 р. Справа № 02-03/1000/8
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , розглянувши матеріали
про порушення справи про банкрутство , -
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Київської області звернулось Управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області (ідентифікаційний код: 22200840, місцезнаходження: 08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Пироженка, буд. 3) (надалі - Заявник) із заявою № 2/04 від 16.11.2012 (вх. № 4072 від 22.11.2012 р.) про порушення справи про банкрутство боржника -товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК-Р.С.Ф.», ідентифікаційний код: 36263844, 08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Леніна, буд. 130 з підстав, передбачених ст. ст. 1, 12, 22, 35, 54, 57 ГПК України, ст.ст. 6, 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом «Закон про банкрутство»).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про банкрутство, суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду , про що виносить ухвалу, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону ; не подано доказів щодо сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі; заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті 1 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до абз. 6 ч. 1, ч.ч. 7, 8 ст. 7 Закону про банкрутство, заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості : докази того, що сума підтверджених вимог перевищує суму в триста мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом … ; до заяви кредитора додаються відповідні документи: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів; докази того, що вартість предмета застави є недостатньою для повного задоволення вимоги, забезпеченої заставою у разі, якщо єдина підтверджена вимога кредитора, який подає заяву, забезпечена активами боржника.
Згідно ч.ч. 11, 13 ст. 7 Закону про банкрутство , кредитор зобов'язаний при поданні заяви про порушення справи про банкрутство надіслати боржнику копії заяви та доданих до неї документів ; із заяв про порушення справи про банкрутство справляється державне мито відповідно до закону.
Відповідно до п.п. 2, 3, 3? ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів , сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п.п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо: не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Детально дослідивши заяву № 2/04 від 16.11.2012 року, встановлено наступне: Заявником надано розписку Масиюк А.О. про отримання заяви про порушення справи про банкрутство № 2/04 від 16.11.2012 року. Згідно вказаної заяви Заявника, до заяви № 2/04 від 16.11.2012 року Заявником долучено 20 додатків. Розписка Масиюк А.О. не є доказом «надсилання»боржнику копії заяви та доданих до неї документів, як вимагають норми п.п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, ч. 11 ст. 7 Закону про банкрутство та альтернативної можливості у інший спосіб вручення заяви про порушення справи учасникам провадження ГПК України, Закон про банкрутство, не передбачають; текст розписки містить вказівку на отримання лише заяви № 204 від 16.11.2012 р ., проте не містить жодних доказів вручення / отримання Боржником доданих до неї документів - додатків, на вимогу п. 11 ст. 7 Закону про банкрутство, п.п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України; розписка не містить зазначення про кількість отриманих сторінок; жодних доказів того, що Масиюк А.О. є працівником Боржника та є уповноваженою особою на отримання кореспонденції від імені Боржника, суду не надано. Таким чином, належних доказів надсилання Заявником Боржнику заяви №2/04 від 16.11.2012 року разом з долученими документами - додатками Заявником не надано. Поряд з цим, встановлено, що заява Заявника № 2/04 від 16.11.2012 року не містить доказів сплати судового збору або правового обґрунтування звільнення від нього ; справжність підпису Начальника УПФУ у Миронівському районі Шевченка М.А. не засвідчена печаткою юридичної особи -Заявника; заява Заявника № 2/04 від 16.11.2012 року не містить вказівки на строки виконання боргових вимог, реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; відсутнє правове обґрунтування, докази того, що сума підтверджених вимог перевищує суму в триста мінімальних розмірів заробітної плати; відсутні відомості чи забезпечені вимоги Заявника заставою.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про банкрутство, суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті 1 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України , з урахуванням вимог цього Закону. Як зазначено, згідно до п.п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо: не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Керуючись наведеним вище, заява Заявника підлягає поверненню з наведених підстав.
Суд звертає увагу на наступне.
Статтею 28 ГПК України у ч.ч. 1-3 передбачено, що справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами , через свого представника; керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством абоустановчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище .
Судом встановлено, що до заяви Заявника про порушення справи про банкрутство не додано документів, що визначають повноваження Заявника.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналах або належним чином засвідченій копії.
В п. 1.1 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації „Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003р. № 55 зазначено, що цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи (далі - документи) - постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності: органів державної влади України, органів місцевого самоврядування; підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності (далі - організацій). Відповідно до п. 5.27 вказаного Стандарту, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Заявником додано до заяви документи , які не відповідають вищезазначеним вимогам .
Частиною 1 ст. 33 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно п. 2 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Керуючись ст. ст. 54, 56, 57, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ч. 1 ст. 5, ст. ст. 7, 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
1 . Заяву № 2/04 від 16.11.2012 року (вх. № 4072 від 22.11.2012 р.) та додані до неї документи повернути Заявнику - Управлінню Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області, ідентифікаційний код: 22200840, місцезнаходження: 08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Пироженка, буд. 3, без розгляду.
Додаток на 35 (тридцять п'ять) арк.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Суддя Скутельник П.Ф.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2012 |
Оприлюднено | 27.11.2012 |
Номер документу | 27643619 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Скутельник П.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні