печерський районний суд міста києва
Справа № 1-кс-64/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2012 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Царевич О.І., розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про зміну запобіжного заходу ,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 з клопотанням про зміну раніше обраного запобіжного заходу у виді взяття під варту на інший запобіжний захід -особисту поруку.
Дане клопотання обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 під час проведення досудового слідства обрано запобіжний захід у виді взяття під варту та на час звернення з означеним клопотанням строк тримання під вартою ОСОБА_2 продовжено до 15 місяців. Однак, на думку заявника на даний час відпала потреба у застосуванні раніше обраного запобіжного заходу, у зв'язку із набранням чинності КПК України в редакції 2012 року, відповідно до якого строк тримання під вартою особи не може перевищувати 12 місяців. Як на правові підстави обґрунтування вказаного клопотання адвокат посилається на ст. 29, 55 Конституції України щодо зворотної дії у часі закону, який пом'якшує чи скасовує відповідальність та на ст. ст. 176, 180, 183, 197, 201, 202 КПК України ( в редакції 2012 року).
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку про необхідність відмови в розгляді такого клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до положень п. 9 розділу ХІ «Перехідні положення»КПК (в редакції 2012), запобіжні заходи, що були обрані до 19 листопада включно, продовжують свою дію до моменту їх припинення і можуть бути змінені або скасовані, лише в порядку, передбаченому КПК (в редакції 1960 року). Зазначена норма має імперативний характер та виключення щодо розгляду таких клопотань -не допускаються. Таким чином, приходжу до висновку, що обов'язковою передумовою звернення до суду з клопотанням в порядку ст. 201 КПК України (в редакції 2012) є обрання, змінена чи припинення запобіжного заходу в порядку, визначеному КПК України (в редакції 2012), в інших випадках вказані питання вирішуються у відповідності до положень КПК України (в редакції 1960 року).
Одночасно не погоджуюсь з посиланням адвоката ОСОБА_1 на ст. 58 Конституції України, оскільки відповідно до п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», суд безпосередньо застосовує норми Конституції України, як норми прямої дії, зокрема, у випадку, коли правовідносини, що розглядаються судом, не врегульовано законом. Питання ж обрання, зміни, скасування запобіжного заходу як на досудовому слідстві, так і на стадії судового провадження, регламентується нормами КПК України (в редакції 1960 року).
З матеріалів клопотання вбачається, що запобіжний захід у виді взяття під варту, а також продовження строків тримання під вартою ОСОБА_2 було обрано у відповідності до положень КПК України (в редакції від 1960 року), а відтак положення ст.ст. 197, 201 КПК України (в редакції 2012 року). не підлягають застосуванню, оскільки таким чином у такій спосіб судом будуть перебиратись не властиві для нього повноваження вищих судових інстанцій по наданню аналізу процедури обрання запобіжного заходу, продовження строків тримання під вартою, які ґрунтувались на підставі судових рішень, що набрали законної сили, що буде істотним порушенням засад судочинства .
Питання про зміну або скасування запобіжного заходу може бути предметом судового розгляду у відповідності до положень ст. 331 КПК України (в редакції 2012 року), в іншому разі (на стадії досудового слідства) запобіжний захід відносно ОСОБА_2 у вигляді взяття під варту буде припинено за спливом строку, на який його було обрано.
У відповідності до положень ст. 5 КПК України (в редакції 2012 року), процесуальне рішення приймається судом згідно з положеннями КПК України, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення.
Оскільки клопотання адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про зміну запобіжного заходу надійшло до суду 26.11.2012 та розглядається судом під час дії КПК України (в редакції 2012 року), вважаю необхідним відмовити в розгляді даного клопотання, як такого, що не підлягає вирішенню в порядку КПК України (в редакції 2012 року).
На підставі викладеного, керуючись ст. 9 Перехідних положень КПК України (в редакції 2012 року), слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в розгляді клопотання адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про зміну запобіжного заходу .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2012 |
Оприлюднено | 28.11.2012 |
Номер документу | 27663699 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Царевич О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні