Рішення
від 15.11.2012 по справі 5015/4416/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.12 Справа№ 5015/4416/12

Господарський суд Львівської області у складі судді Ділай У.І.

При секретарі Старостенко О.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовною заявою: Українсько-Йорданського спільного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Сан-Райз», м. Львів

до відповідача: Асоціація «Європейська асоціація перевізників України», м.Львів

про: визнання права власності

За участю представників:

Від позивача: Дем'яновська Ю.Д. -ю/к (Довіреність б/н від 06.09.2012 р.)

Від відповідача: не з'явився

Представнику позивача роз'яснено права та обов'язки відповідно до ст.ст. 20, 22 ГПК України, зокрема, право заявляти відводи. Клопотань в порядку ч. 6 ст. 81 1 ГПК України про технічну фіксацію судового процесу не поступало.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

На розгляд господарського суду Львівської області поступила позовна заява Українсько-Йорданського спільного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Сан-Райз», м. Львів до відповідача -Асоціації «Європейська асоціація перевізників України», м.Львів про визнання права власності.

Ухвалою суду від 24.10.2012 р. зазначена позовна заява прийнята до провадження та призначена до розгляду в судовому засіданні на 06.11.2012 р. З підстав, викладених в Ухвалі суду від 06.11.2012 р. розгляд справи відкладався.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, відзиву на позовну заяву не надав, хоч і був належно повідомлений про час та місце розгляду спору.

Враховуючи те, що суду представлено достатньо доказів для вирішення справи по суті, відповідно до ст. 75 ГПК України, справу розглянуто у відсутності представника відповідача.

В процесі розгляду матеріалів справи судом встановлено:

05.09.2009 р. між Українсько-Йорданським спільним підприємством у формі ТзОВ «Сан-Райз»та Асоціацією «Європейська асоціація перевізників України»було укладено Договір про спільну діяльність, відповідно до умов якого сторони зобов'язались шляхом об'єднання своїх зусиль та майна, що належить кожній з них на праві власності спільно діяти у сфері здійснення будівництва торговельного павільйону за адресою: м. Львів, вул. Шімзерів, 2-4.

Пунктом 3 Договору передбачено, що фінансування будівництва відбувається шляхом оплати кожною із сторін вартості будівельних матеріалів, підрядних робіт тощо або шляхом перерахування коштів на рахунок іншої сторони. У випадку припинення фінансування однією із сторін інша сторона може вимагати передачі їй незавершеного будівництва. При цьому сторони компенсовують одна одній понесені витрати.

Після завершення будівництва сторони отримають у власність частку, що пропорційна їх внеску у вартість будівництва, про що складають відповідні акти та протокол розподілу часток (п. 4 Договору).

Як зазначається у позовній заяві приступивши до виконання Договору, позивач самостійно, власним коштом здійснив всі будівельні роботи та повністю завершив будівництво торговельного павільйону. Відповідач всупереч договірним зобов'язанням пайової участі у будівництві павільйону не прийняв.

Відповідно до умов Договору позивачем було складено Акт розподілу часток та Протокол розподілу пайової участі, в яких вказано, що пайовий внесок СП ТзОВ «Сан-Райз»у будівництво будівлі «Б-1», загальною площею 44,7 м.кв., що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Шимзерів, 2-4 становить 140 650 грн. , що становить 100 % вартості та складає 1/1 ідеальну частку. Пайовий внесок Асоціації «Європейська асоціація перевізників України»у вказане будівництво становить 0,00 грн. Протокол та акт розподілу часток супровідним листом було скеровано на адресу відповідача, однак, як стверджує позивач, відповідач від підписання документів відмовився, що в свою чергу унеможливлює оформлення права власності на спірний об'єкт за позивачем.

Враховуючи те, що право позивача на торговельний павільйон за адресою: м. Львів, вул. Шімзерів, 2-4 відповідач не визнає, позивач із посиланням на ст.ст. 391, 392 ЦК України просить суд визнати та захистити його право власності в судовому порядку.

Заслухавши представника позивача в судовому засіданні, вивчивши та оцінивши матеріали справи в їх сукупності суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Згідно ст. 509 ЦК України зобов'язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку, при цьому зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 174 ГК України господарські зобов'язання виникають з господарського договору та інших угод, передбачених законом.

Як встановлено в процесі розгляду справи, відповідно до умов Договору про спільну діяльність від 05.09.2009 р. сторони взяли на себе зобов'язання щодо спільної участі у будівництва торговельного павільйону за адресою: м. Львів, вул. Шімзерів, 2-4.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, 193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У ст. 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається, а у відповідності до ст. 599 ЦК України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

В процесі розгляду справи суд встановив, що відповідач договірних зобов'язань щодо спільної участі у будівництві торговельного павільйону не виконав. Торговельний павільйон було збудовано лише за кошти позивача, про сплату яких свідчать представлені суду товарні чеки та квитанції.

Відповідно до ч.3 ст. 355 ЦК України, право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом.

Згідно ст. 357 ЦК України -частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна.

Як вже зазначалося на спорудження будівлі торговельного павільйону, загальною площею 44,7 м.кв., що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Шимзерів, 2-4 відповідач не витратив жодних коштів, а майновий внесок позивача становить 140 650 грн.

З огляду на зазначене, позивач є власником 100% спірного майна, а тому відмова відповідача підписати акт розподілу часток і тим самим визнати право власності позивача на об'єкт нерухомості є безпідставною та порушує права СП ТзОВ «Сан-Райз».

Пунктом 3 Договору передбачено, що у випадку припинення фінансування однією із сторін інша сторона може вимагати передачі їй незавершеного будівництва.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до положень ст.331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.

У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Керуючись ст.ст. ст.ст. 4-3, 22, 33, 43, 49, 75, 82-84 ГПК України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Визнати за Українсько-Йорданським спільним підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Сан-Райз»(79015, м. Львів, вул. Копистинського, 6/3. Ідентифікаційний код 19364963) право власності на будівлю літ. «Б-1», площею 44,7 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Шімзерів, 2-4.

3. Стягнути з Асоціації «Європейська асоціація перевізників України»(01054, м. Київ, вул. Гоголівська, 23/1. Ідентифікаційний код 36175748) на користь Українсько-Йорданського спільного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Сан-Райз»(79015, м. Львів, вул. Копистинського, 6/3. Ідентифікаційний код 19364963) 2 813,00 грн. судового збору.

4. Наказ на стягнення видати згідно ст. 116 ГПК України.

Суддя Ділай У.І.

Повний текст виготовлено та підписано 20.11.12р.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.11.2012
Оприлюднено29.11.2012
Номер документу27695055
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/4416/12

Рішення від 15.11.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Ділай У.І.

Ухвала від 24.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Ділай У.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні