Справа № 2а/2570/3393/2012
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2012 р.
м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Тихоненко О.М.,
при секретарі Хрущ Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укратекс», треті особи Публічне акціонерне товариство «Ерсте Банк» та ПУАТ «ФідоБанк» про стягнення податкового бргу та накладення арешту, -
В С Т А Н О В И В :
01.11.2012 Прилуцька об'єднана державна податкова інспекція Чернігівської області Державної податкової служби (далі - Прилуцька ОДПІ ДПС) звернулась до суду з адміністративним позовом (зі змінами) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укратекс» (далі - відповідач), треті особи Публічне акціонерне товариство «Ерсте Банк» та ПУАТ «ФідоБанк» про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на додану вартість та орендній платі з юридичних осіб на загальну суму 5 012,52 грн. та накладення арешту на кошти та інші цінності відповідача, що знаходяться у банку, окрім проведення операцій з погашення податкових зобов'язань та податкового боргу, в зв'язку з тим, що у позивача відсутнє майно, мотивуючи тим, що відповідач є платником податків і зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни. Однак відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачуються податки до бюджету, в зв'язку з чим, останній має заборгованість в сумі 5 012,52 грн., яка в добровільному порядку не сплачена, що є підставою для стягнення в судовому порядку. Крім того, відповідно до вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (далі - ПК України) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-які майнові активи такого платника податку, а тому оскільки майно у відповідача відсутнє податковий орган має право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться у банку, тим самим акумулювати кошти на рахунку з метою подальшого погашення податкового боргу.
Представник позивача в судове засіданні не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання, в якому позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, причини неявки суду не повідомив.
Представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Судове засідання здійснювалось в порядку, передбаченому ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач 04.08.2004 зареєстрований, як юридична особа виконавчим комітетом Прилуцької міської ради Чернігівської області та перебуває на обліку в Прилуцької ОДПІ ДПС з 19.11.2003, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.8-10) та довідкою про взяття на облік платника податків від 10.10.2012 № 150/18-057 (а.с.11).
Стаття 67 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами.
У відповідності з п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом.
Відповідно до п.36.1. ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно облікових карток, станом на 10.10.2012 на особовому рахунку відповідача обліковується борг в сумі 5 012,52 грн.
Дослідивши позовні вимоги суд встановив, що відповідач має податковий борг, а саме:
з податку на додану вартість, який виник на підставі самостійно поданої податкової декларації в розмірі 1 067,00 грн., однак, з урахуванням переплати сума боргу складає 1 066,41 грн.;
по орендній платі з юридичних осіб, який виник на підставі самостійно поданих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 01.02.2010 № 2422 та від 31.01.2011 № 1217 на суму 15 893,25 грн., однак відповідачем зменшено заборгованість самостійно згідно уточнюючого розрахунку від 21.03.2011 № 15664 на суму 12 059,63 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по орендній платі з юридичних осіб з урахуванням переплати та нарахуванням пені складає 3 946,11 грн.
Згідно з п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Податкові зобов'язання, що виникли після 01.01.2011 є узгодженими відповідно до п.54.1 ст. 54 ПК України та п. 56.11 ст. 56 ПК України, які передбачають, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом, такі податкові зобов'язання не підлягають оскарженню.
Підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлює, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога вважається врученою, якщо її надіслано листом з повідомленням про вручення.
На виконання вимог ст. 59 ПК України відповідачу, рекомендованим листом, направлено податкову вимогу від 31.01.2011 № 35, яка відповідачем отримана, однак борг не сплачено.
З матеріалів справи вбачається, що Прилуцькою ОДПІ з метою виявлення активів відповідача проведено ряд заходів, зокрема працівником податкової міліції здійснено вихід за місцем юридичної адреси, але відповідача там не виявилось, встановлено, що єдиний власник підприємства відповідача ОСОБА_1, який проживає в Литві. Також встановлено, що рішенням Прилуцької міської ради № 9 від 25.02.2011 припинено право оренди земельних ділянок відповідача (а.с.49-50).
Крім того, Управління Держкомзему у м. Прилуки Чернігівської області на запит Прилуцької ОДПІ щодо наявності земельних ділянок надано відповідь про їх відсутність (а.с.48).
Відділом адміністрування податку на прибуток повідомлено, що згідно останньої поданої декларації з податку на прибуток від 07.11.2011 прозвітовано про відсутність діяльності та не нарахування амортизаційних відрахувань, що свідчить про відсутність основних фондів; річної декларації за 2011 рік та в 2012 році платником не подано.
Згідно листа Прилуцького міжміського бюро технічної інвентаризації Чернігівської обласної ради від 12.10.2012 № 1337 прав власності на об'єкти нерухомості за відповідачем не зареєстровано (а.с.26).
В листі Прилуцького ВРЕВ УДАІ від 15.05.2012 № 304 вказано, що за відповідачем транспортні засоби не значаться (а.с.27).
Відповідно до запису № 17 довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 18.01.2012 внесено інформацію щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу (а.с.10).
Відповідно до п. 41.1 та 41.5 ст. 41 ПК України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
Згідно п.п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Також, п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 61 ПК України, контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків і зборів покладено на органи державної податкової служби.
З огляду на встановлене, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 41, 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укратекс» (код ЄДРПОУ 32615470, 17504, Чернігівська область м. Прилуки, військове містечко 12, буд. 1/47) податковий борг на загальну суму 5 012,52 грн., а саме:
1 066 (одна тисяча шістдесят шість) грн. 41 коп. з податку на додану вартість до Державного бюджету м. Прилуки, р/р 31116029700006, код отримувача 37984681, МФО 853592;
3 946 (три тисячі дев'ятсот сорок шість) грн. 11 коп. по орендній платі з юридичних осіб до Державного бюджету м. Прилуки, р/р 33213812700006, код отримувача 37984681, МФО 853592 з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника:
МФО 380009, АТ «Ерсте Банк», № 260022987;
МФО 300175, ПУАТ «Фідобанк», № НОМЕР_1;
МФО 300175, ПУАТ «Фідобанк», № НОМЕР_1.
Накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «Укратекс» (код ЄДРПОУ 32615470, 17504, Чернігівська область м. Прилуки, військове містечко 12, буд. 1/47), що знаходяться у банку, окрім проведення операцій з погашення податкових зобов'язань та податкового боргу, в зв'язку з тим, що у Товариства з обмеженою відповідальністю «Укратекс» відсутнє майно.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: підпис О.М. Тихоненко
З оригіналом згідно
Постанова суду від 29.11.2012 не набрала законної сили.
Суддя: О.М. Тихоненко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2012 |
Оприлюднено | 04.12.2012 |
Номер документу | 27749485 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Тихоненко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні