Постанова
від 02.11.2012 по справі 2а-10725/12/0170/31
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 листопада 2012 р. (12:36) Справа №2а-10725/12/0170/31

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С. О., при секретарі Сидельовій М. В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2

до Міськрайонного управління Держкомзему у місті Саки та Сакському районі АР Крим

За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів - Обслуговуючий кооператів «Дружба-2»

про визнання незаконною бездіяльності та спонукання до виконання певних дій,

за участю представників:

від позивача (ОСОБА_1) - ОСОБА_3, довіреність № б/н від 13.05.12, НОМЕР_1;

від позивача (ОСОБА_2) - ОСОБА_3, довіреність № б/н від 21.04.12, НОМЕР_1;

від відповідача - не з'явився;

від третьої особи - ОСОБА_3, довіреність № б/н від 13.09.12, НОМЕР_1;

Суть справи:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою до Міськрайонного управління Держкомзему у місті Саки та Сакському районі АР Крим та просять:

- визнати незаконною бездіяльність Міськрайонного управління Держкомзему у м. Саки та Сакському районі АР Крим, яка полягає у невидачі громадянам України ОСОБА_1 та ОСОБА_2 державних актів на право власності на земельні ділянки №424/425/426, №144, №145/146 в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради;

- зобов'язати Міськрайонне управління Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим оформити та видати ОСОБА_1 державний акт на право власності на земельну ділянку №424/425/426 загальною площею 0,1200 га в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради;

- зобов'язати Міськрайонне управління Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим оформити та видати ОСОБА_2 державний акт на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 та земельну ділянку №145/146 по вул. Чепиги загальною площею 0,1200 га в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.10.2012 було відкрито провадження в адміністративній справі, до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів, залучено Обслуговуючий кооператив «Садівницьке товариство «Дружба-2», закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовані положеннями Постанов Кабінету Міністрів України від 05.08.2009р. №844 та №112 від 21.10.2009р., відповідно до яких зобов'язано державні органи протягом 30 днів моменту отримання заяви безкоштовно оформити технічну та правовстановлюючу документацію щодо приватизації земельних ділянок і видати громадянину державний акт про право власності на землю. Зазначеними постановами, як вважають позивачі, заборонено вимагати будь-які документи, не передбачені постановами та стягувати плату в процесі приватизації. Позивачі зазначають, що всі документи разом з заявами були подані ними до Сакського міськрайонного управління земельних ресурсів на виготовлення державного акта, але до теперішнього часу відповідачем державні акти не оформлені та не видані. Позивачі вважають безпідставними посилання відповідача на п. 4.18 Інструкції про заповнення бланків актів на право власності на земельну ділянки і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009р. №325, оскільки зазначений пункт не наділяє територіальні органи земельних ресурсів ані правом, ані обов'язком не видавати громадянину державний акт на землю, оскільки така можливість невидачі державного акту не передбачена взагалі. Крім того, позивачі зазначають, що зазначена відомча Інструкція не можу бути підставою для позбавлення громадян конституційного права на отримання у власність земельної ділянки. Обґрунтовуючи свою правову позицію, позивачі також посилаються на рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005р. №5-рп, відповідно до висновків якого закони, інші нормативно-правові акти, які визначають порядок реалізації встановлених Конституцією України та міжнародними договорами прав і свобод громадянина, в тому числі порядок набуття права власності, не повинні звужувати, заперечувати чи в будь-який інший спосіб обмежувати ці права і свободи. Порядок безоплатної передачі у приватну власність земельних ділянок державної та комунальної власності не повинен встановлювати обмеження щодо виникнення цього права у громадян.

Відповідач письмових заперечень на адміністративний позов суду не надав.

Третя особа в письмових поясненнях зазначила, що вважає позовні вимоги обґрунтованими.

У судовому засіданні представник позивачів підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був проінформований належним чином.

Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, суд вважає за можливе, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши пояснення представника позивачів та третьої особи, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі статтею 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.

Відповідно до статті 78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

Частиною 1 статті 126 ЗК України визначено, що право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗК України).

Згідно з положенням статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться, зокрема, у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Стаття 121 ЗК України визначає, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами закріплений статтею 118 ЗК України. При цьому, спрощена процедура безоплатних оформлення та видачі громадянам України у 2009 та наступних роках державних актів на право власності на земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів та ведення садівництва у розмірах, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, після прийняття рішення про передачу громадянам безоплатно у приватну власність земельних ділянок, визначена Порядком безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. N 844 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2009 р. N 1112), далі - Порядок №844.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки Обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариства «Дружба-2» №32 від 01.08.2009р. ОСОБА_2 є членом Обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариства «Дружба-2», має в користуванні індивідуальні земельні ділянки №144/145-146 по вул. Казкова/вул. Чепиги загальною площею 0,12га (а.с. 26).

Зазначеною довідкою була надана згода кооперативу на вилучення із землекористування зазначеної земельної ділянки.

Згідно довідки Обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариства «Дружба-2» №83 від 01.08.2008р. ОСОБА_1 є членом Обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариства «Дружба-2», має в користуванні індивідуальну земельну ділянку №424,425,426 загальною площею 0,12га (а.с. 14).

Зазначеною довідкою була надана згода кооперативу на вилучення із землекористування зазначеної земельної ділянки.

14.09.2009р. Розпорядженням Сакської районної державної адміністрації №1389-р була затверджена технічна документація, зокрема, ОСОБА_1 із землеустрою для складення документів, яка посвідчує право власності на земельну ділянку загальною площею 0,12 га пашні, індивідуальний номер 424/425/426, для ведення садівництва із землекористування Садівницького товариства «Дружба-2» та передано зазначену земельну ділянку у власність позивача (а. с. 27).

До вказаного розпорядження Сакською районною державною адміністрацією були внесені зміни шляхом прийняття Розпорядження №66-р від 30.01.2011р., яким добавлений п. 1 наступного змісту: «Припинити право постійного користування земельною ділянкою площею 0,12 га (відповідно до державного акта на право постійного користування землею серія КМ - САК №0000047, виданого Сакською районною радою народних депутатів та зареєстрованим в книзі записів державних актів на право постійного користування землею 06.12.2000р. за №154) Садівницькому товариству «Дружба-2» (ідентифікаційний номер 22254244) для ведення колективного садівництва за межами населених пунктів на території Штормовської сільської ради Сакського району».

15.10.2009р. Розпорядженням Сакської районної державної адміністрації №1655-р (з урахуванням змін, внесених розпорядженням №1898-р від 23.12.2009 р.) була затверджена технічна документація, зокрема, ОСОБА_2 із землеустрою для складення документів, яка посвідчує право власності на земельну ділянку загальною площею 0,12 га пашні, індивідуальний номер 144 по вул. Казкова, індивідуальний номер 145/146 по вул. Чепиги, для ведення садівництва із землекористування Садівницького товариства «Дружба-2» та передано зазначену земельну ділянку у власність позивача.

До вказаного розпорядження Сакською районною державною адміністрацією були внесені зміни шляхом прийняття Розпорядження №65-р від 30.01.2011р., яким добавлений п. 1 наступного змісту: «Припинити право постійного користування земельною ділянкою площею 0,12 га (відповідно до державного акта на право постійного користування землею серія КМ - САК №0000047, виданого Сакською районною радою народних депутатів та зареєстрованим в книзі записів державних актів на право постійного користування землею 06.12.2000р. №154) Садівницькому товариству «Дружба-2» (ідентифікаційний номер 2225424) для ведення колективного садівництва за межами населених пунктів на території Штормовської сільської ради Сакського району» (а.с. 31).

Відповідно до пункту 2 Порядку №844 для одержання державного акта на право власності на земельну ділянку громадянин або уповноважена ним особа подає сільському, селищному, міському голові або уповноваженій ним особі адресовану територіальному органові Держкомзему заяву про видачу такого акта. Сільські, селищні та міські голови забезпечують організацію прийому таких заяв у кожному населеному пункті.

Заява про видачу державного акта на право власності на земельну ділянку подається за місцем розташування земельної ділянки.

До заяви додається:

- копія документа, що посвідчує особу;

- засвідчена в установленому порядку копія довіреності - для уповноваженої особи;

- копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

- копія рішення про передачу земельної ділянки у власність, прийнятого органом місцевого самоврядування чи районною держадміністрацією, а також у разі наявності - технічна документація із землеустрою щодо складення документів, що посвідчують право на земельну ділянку (далі - технічна документація), або проект відведення земельної ділянки, виготовлений та затверджений до 15 серпня 2009 року.

У разі неприйняття сільським, селищним чи міським головою або уповноваженою ним особою заяв про видачу державного акта на право власності на земельну ділянку або зволікання з їх передачею територіальний орган Держкомзему організовує прийом заяв громадян у відповідному селі, селищі чи місті.

Територіальним органам Держкомзему, районним держадміністраціям, органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від громадян надання будь-яких інших документів, крім передбачених цим Порядком.

Відповідно до пунктів 7-1 Порядку №844 Замовник (яким згідно з п. 5 Порядку є територіальні органи Держкомзему) погоджує технічну документацію протягом трьох робочих днів з дати її надходження та подає для заповнення до районного (міського) підрозділу регіональної філії Центру кадастру бланк державного акта на право власності на земельну ділянку або повертає органу місцевого самоврядування (чи громадянину у випадках, передбачених абзацом третім пункту 4 цього Порядку) за актом приймання-передачі подані ним заяву та документи з обґрунтуванням причини повернення.

Регіональна філія Центру кадастру протягом одного робочого дня з дня надходження технічної документації на електронному носії перевіряє її зміст, вносить відповідні відомості до бази даних державного земельного кадастру і передає до районного (міського) підрозділу регіональної філії Центру кадастру для заповнення бланка державного акта на право власності на земельну ділянку.

Районний (міський) підрозділ регіональної філії Центру кадастру протягом одного робочого дня з дня отримання бланка державного акта на право власності на земельну ділянку заповнює його та передає замовнику для підписання.

Державний акт на право власності на земельну ділянку, підписаний замовником та органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, який прийняв рішення про безоплатну передачу громадянинові земельної ділянки у власність, передається для державної реєстрації відповідному районному (міському) підрозділові Центру кадастру.

Видача державного акта на право власності на земельну ділянку здійснюється представником районного (міського) підрозділу Центру кадастру у строк, що становить не більш як 30 робочих днів після надходження заяви про його видачу до замовника, за місцем розташування земельної ділянки.

Згідно листа Кримської Регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» від 30.08.2012р. №02-04/1886 була надана інформація щодо стану заповнення бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, зокрема, зазначено, що:

- на ОСОБА_1 державний акт серії ЯЛ №858319 переданий уповноваженому працівнику територіального органу Держземагентсва 19.04.2012р.;

- на ОСОБА_2 державний акт серії ЯЛ №858317 переданий уповноваженому працівнику територіального органу Держземагентсва 19.04.2012р.

Проте, матеріали справи свідчать, що на багаторазові звернення позивачів до Міськрайонного управління Держкомзему у місті Саки та Сакському районі АР Крим з проханням видати державні акти на право власності на земельні ділянки, у вчиненні відповідних дій Управлінням листами №499/01107 від 10.04.2012 р. (а. с. 46) та №1213/011-27 від 21.05.2012 р. (а. с. 45) було відмовлено з посиланням на п. 4.18 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22 червня 2009 р. N 325, відповідно до якого у випадку припинення права власності (права користування) земельною ділянкою, добровільної заміни державного акта або поділу чи об'єднання земельної ділянки землевласник (землекористувач) повертає свій примірник державного акта до територіального органу Держкомзему, де зберігається інший примірник державного акта, після чого на них робляться відмітки "скасовано". Такі акти залишаються на зберіганні у архіві територіального органу Держкомзему.

Таким чином, відповідач вважає, що чинним законодавством не передбачена можливість наявності двох державних актів на одну й ту саму земельну ділянку, оформлену на різних осіб. За таких обставин, на думку відповідача, зареєструвати та видати позивачам державні акти на право власності на земельні ділянки до здачі державного акта на право постійного користування земельною ділянкою кооперативом не є можливим.

Однак, посилання відповідача на зазначений пункт Інструкції суд вважає непереконливим, оскільки наведене не може бути підставою для невидачі позивачам державних актів на земельні ділянки, право користування якими було припинено третій особі у зв'язку з добровільною відмовою.

Так, вищевказаним пунктом 4.18 Інструкції встановлюється порядок повернення та збереження скасованих державних актів на право постійного користування або права власності та не стосується порядку видачі нових державних актів на право власності на земельні ділянки. До того ж, зазначений пункт не регулює питання, що виникають при відмові землекористувача лише від частини земельної ділянки, належної йому на праві постійного користування, оскільки не встановлює порядок видачі при цьому нового державного акта.

Погоджується суд також з посиланнями позивачів на рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 92, пункту 6 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (справа про постійне користування земельними ділянками) від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005 (Справа №)1-17/2005.

Згідно з частиною третьою статті 41 Конституції України громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.

Згідно зі статтею 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя).

Конституція України (стаття 13) не виключає можливості для громадян користуватися землею на визначених у законі різних правових титулах, гарантуючи при цьому громадянам право власності на землю.

За таких обставин, закони, інші нормативно-правові акти, які визначають порядок реалізації встановлених Конституцією України та міжнародними договорами прав і свобод громадянина, в тому числі порядок набуття права власності на землю, не повинні звужувати, заперечувати чи в будь-який інший спосіб обмежувати ці права і свободи. Порядок безоплатної передачі у приватну власність земельних ділянок державної та комунальної власності не повинен встановлювати обмеження щодо виникнення цього права у громадян.

Крім того, щодо припинення права постійного користування Обслуговуючого кооперативу «Садівницьке товариство «Дружба-2» на частину земельної ділянки, яка передається у власність позивачам в порядку приватизації, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до положень ст. 141 ЗК до підстав припинення права користування земельною ділянкою відноситься добровільна відмова від права користування земельною ділянкою.

Статтею 142 ЗК України врегульований порядок добровільної відмови від права власності або права постійного користування земельною ділянкою.

Зокрема, припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.

Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації.

Таким чином, юридично значимою відмова користувача земельної ділянки від права постійного користування стає після її оформлення у заяві до "відповідного" органу. Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його письмовою та оформленою належним чином заявою до суб'єкта, який здійснює функції власника земельної ділянки згідно положень ст. ст. 13, 16, 17 ЗК.

При цьому, як вбачається зі змісту ч. 4 зазначеної статті, власник повинен повідомити про припинення прав постійного користування "орган державної реєстрації" за місцем знаходження земельної ділянки для внесення в державний реєстр земель відомостей про припинення права постійного землекористування. Таким чином, в силу загальних засад виникнення та припинення прав на землю право постійного користування слід вважати припиненим після внесення відповідного запису до державного реєстру земель, що впливає, зокрема з приписів ст. 202 ЗК.

Отже, враховуючи прийняті Сакською районною державною адміністрацією розпорядження №65-р від 30.01.2011р. та №66-р від 30.01.2011р. щодо припинення права постійного користування земельними ділянками (відповідно до державного акта на право постійного користування землею серія КМ - САК №0000047, виданого Сакською районною радою народних депутатів та зареєстрованим в книзі записів державних актів на право постійного користування землею 06.12.2000р. №154) Садівницькому товариству «Дружба-2», переданими у власність позивачів, у відповідача були відсутні правові підстави для посилання на положення п. 4.18 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, при відмові позивачам у видачі державних актів на право власності на земельні ділянки.

Так, виходячи з вищенаведених приписів ЗК України, правовий титул «постійного користування» втрачається не з часу скасування державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, а з часу прийняття відповідним органом (власником земельної ділянки) на підставі заяви землекористувача рішення про припинення права користування земельною ділянкою.

Враховуючи наявність відомостей щодо передачі 19.04.2012р. представнику міськрайонного управління Держкомзему у місті Саки та Сакського району АР Крим заповнених державних актів на ім'я позивачів на право власності на земельні ділянки та відсутністю факту видачі вказаних державних актів, суд вважає, що відповідачем були порушені нормативно-правові акти, якими врегульований порядок отримання громадянами державних актів на право власності та порядок видачі відповідачем державних актів на право власності на земельні ділянки, що є ознакою протиправності в розумінні приписів ст. 19 Конституції України.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем в порушення вимог статті 71 КАС України не були надані належні та допустимі докази щодо оформлення та видачі позивачам державних актів на право власності на земельні ділянки при відсутності будь-яких перешкод для цього, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

В судовому засіданні 02.11.2012 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, а постанова у повному обсязі складена 07.11.2012 року.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Міськрайонного управління Держкомзему у м. Саки та Сакському районі АР Крим, яка полягає у невидачі громадянам України ОСОБА_1 та ОСОБА_2 державних актів на право власності на земельні ділянки №424/425/426, №144, №145/146 в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради.

3. Зобов'язати Міськрайонне управління Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим оформити та видати ОСОБА_1 державний акт на право власності на земельну ділянку №424/425/426 загальною площею 0,1200 га в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради.

4. Зобов'язати Міськрайонне управління Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим оформити та видати ОСОБА_2 державний акт на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 та земельну ділянку №145/146 по вул. Чепиги загальною площею 0,1200 га в Обслуговуючому кооперативі "Садівницьке товариство "Дружба-2" на території Штормівської сільської ради.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення02.11.2012
Оприлюднено05.12.2012
Номер документу27754783
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-10725/12/0170/31

Постанова від 02.11.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дудін С.О.

Ухвала від 03.10.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дудін С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні