ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 листопада 2012 р. Справа №2а-12452/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Зайцевої М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим
до Комунального підприємства "Василівський сількомунгосп"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Автономної Республіки Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Василівський сількомунгосп", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по несплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування сумі 1742,13 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі АРК в якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, який згідно п. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI, підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Відповідач частково здійснював сплату внеску за березень 2012 року, у зв'язку з чим в нього виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 1742,13 грн. Оплата заборгованості відповідачем здійснена не була, у зв'язку з чим Управління просить стягнути цю суму примусово.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав клопотання з проханням розглянути справу в його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не надав.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судом встановлено, що КП "Василівський сількомунгосп" зареєстровано як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим.
Відповідно до ст. 9 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску, до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідач самостійно розрахував суму заборгованості з єдиного внеску за березень 2012 року у розмірі 1815,30 грн., що підтверджується звітом від 19.04.2012 року, поданим до Пенсійного фонду (а.с. 6-7). Заборгованість була частково погашена на суму 73,17 грн., у зв'язку з чим заборгованість відповідача склала 1742,13 грн. (а.с. 8).
Згідно ст. 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. Територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці 6 цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
14.05.2012 року позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу № Ю-259 від 03.05.2012 року про сплату суми боргу зі сплати єдиного внеску, яка була повернута у зв'язку з закінченням терміну зберігання, а тому являється узгодженою (а.с. 9).
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.
Позивачем наданий розрахунок суми заборгованості КП "Василівський сількомунгосп" по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2012 року, сума якої складає 1742,13 (а.с. 8).
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед Управлінням становить 1742,13 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Оскільки позивач є звільненим від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Василівський сількомунгосп" (97611, АР Крим, Білогірський район, с. Василівка, вул. Садова, б. 3, код ЄДРПОУ 32323066) на користь Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим (97600, АР Крим, м. Білогірськ, вул. Островського, буд. 3; код ЄДРПОУ 22300429) заборгованість по несплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1742 (одна тисяча сімсот сорок дві) гривні 13 копійок, в тому числі:
- 1650 (одна тисяча шістост п'ятдесят) гривень 75 копійок на р/р 37193037000117 ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026,
- 91 (дев'яносто одну) гривню 38 копійок на р/р 37192083000117 ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Ю.С. Кононова
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2012 |
Оприлюднено | 04.12.2012 |
Номер документу | 27759257 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні