cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
26.11.12 р. Справа № 5006/4/177пн/2012
Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Кундель В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача 1 - не явився.,
від позивача 2 - Єжова Н.С. - довіреність від 10.10.2012р.,
від відповідача - Єніна Н.В.- директор за наказом від 01.06.1998р.
за позовом - 1. Комунального підприємства «Сервіс» м. Горлівка
2. Публічного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м. Горлівка
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фобос-Віс» м. Горлівка
про зобов'язання відповідача привести систему централізованого опалення приміщення, вбудованого у житловий будинок № 24 по вулиці Комсомольська (м. Горлівка) до попереднього стану, а саме: відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку
СУТЬ СПОРУ:
15.11.2012р. позивачі, КП «Сервіс» м. Горлівка та ПАТ «Горлівськтепломережа» м. Горлівка, звернулись до господарського суду з позовом про зобов'язання відповідача привести мережу централізованого опалення приміщення, вбудованого у житловий будинок № 24 по вулиці Комсомольська (м. Горлівка) до попереднього стану, а саме: відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку.
В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджені постановою КМУ від 21.07.2005р. №630, відповідно до яких самовільне відключення від мереж централізованого опалення забороняється.
В підтвердження позовних вимог надали свідоцтво про власність № 2058 від 04.03.1999р., підписаний між власником житлового фонду міською радою м. Горлівка та КП «Сервіс» договір на утримання житлових будинків і прибудинкових територій від 19.01.2001р., підписаний між ЗАТ „Горлівськтепломережа", правонаступником якого є позивач 2 та відповідачем договір № 1641 на поставку теплової енергії (вбудовані в жилих будинках нежитлові приміщення) від 02.08.2005р. з додатком, акт технічного огляду системи теплопостачання приміщення ТОВ «Фобос-Віс», розташованого в житловому будинку № 24 по вулиці Комсомольська, довідку № 461 від 07.11.2012р. про самовільне підключення.
Відповідач не надав письмового відзиву на позов, але представник вважає, що його дії законні, так як він відключився від централізоване опалення у зв»язку з тим, що опалюється ним площа самостійно.
При дослідженні матеріалів справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарським судом,
ВСТАНОВЛЕНО:
Предметом спору є зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фобос-Віс» м. Горлівка привести мережу централізованого опалення приміщення, вбудованого у житловий будинок № 24 по вулиці Комсомольська (м. Горлівка) до попереднього стану, а саме: відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку, оскільки його дії, на думку позивачів, порушують Правила
2
надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджені постановою КМУ від 21.07.2005р. №630.
Відповідно до договору на утримання житлових будинків і прибудинкових територій від 19.10.2001р., укладеного між власником житлового фонду міської ради м. Горлівка та КП «Сервіс» (позивач 1), останній являється виконавцем функцій з утримання житлового будинку № 24 по вулиці Комсомольська у м. Горлівка та прибудинкової території.
Господарським судом встановлено, що ТОВ «Фобос-Віс» на праві власності належить підвальне вбудоване приміщення за адресою: м. Горлівка, вул. Комсомольська, 24, загальною площею 53,1 кв. м., що підтверджується свідоцтвом про власність № 2058 від 04.03.1999р.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.
Відповідно до Законів України „Про житлово-комунальні послуги", „Про постачання енергоносіїв" „Правил постачання та користування тепловою енергією" між ТОВ «Фобос-Віс та ЗАТ „Горлівськтепломережа", правонаступником якого є позивач 2, підписаний договір № 1641 на поставку теплової енергії (вбудовані в жилих будинках нежитлові приміщення) від 02.08.2005р., відповідно до пунктів 1.1, 5.1 якого постачальник (позивач 2) поставляє споживачу (відповідачу) теплову енергію для теплопостачання нежилого приміщення за адресою: вул. Комсомольська, 24 з тепловим навантаженням на опалення Qоп. = 0,03 Гкал/год загальною площею 333,6 кв. м. (за свідоцтвом про власність відповідач є власником 53,1 кв. м.), а споживач оплачує отриману теплову енергію: за опалення загальної площі 333,6 кв. м. при тарифі 3,87 грн. за 1 кв. м. в місяць, сума оплати в місяць опалювального періоду - 1549,24грн. Оплату за теплову енергію споживач відповідно до п. 5.4 договору здійснює до початку розрахункового періоду, згідно платіжній вимозі-дорученню, виставленому постачальником. Відповідно до п. 2.2 договору всі нові або реконструйовані системи теплоспоживання споживача, до введення їх в роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію постачальником або власником житла згідно з вимогами Закону України «Про теплопостачання», Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і «Правил технічної експлуатації теплоспоживаючих установок та теплових мереж» з оформленням відповідного акту-допуску, підписаного сторонами. Згідно п. 3.2.5 споживач не має права самовільно, без згоди постачальника і власника будинку здійснювати переобладнання, реконструкцію, демонтаж та відключення систем теплоспоживання вбудованого приміщення (заміна та збільшення поверхні нагріву, установка нагрівальних приладів на балконах, лоджіях, вбудованих тамбурах та інших приміщеннях, в яких установка нагрівальних приладів не передбачена проектом). Пунктом 9.1 договору встановлений строк його дії - з 01.10.2005р. по 30.09.2008р. Після закінчення строку дії договору, договір автоматично продовжується на кожний наступний такий же період (п. 9.3 договору).
Таким чином, договір на поставку теплової енергії вважається судом укладеним, так як в ньому сторонами передбачені всі істотні умови.
29.08.2011р. сторонами складений тристоронній акт, в якому зафіксовано, що у вбудованому приміщенні «Фобос-Віс», розташованого в житловому будинку № 24 по вулиці Комсомольська власником (наймачем) самовільно здійснено відключення нагрівальних приладів від внутрішньої системи опалення житлового будинку № 24 по вулиці Комсомольська, що є порушенням „Порядку відключення окремих приміщень від мереж централізованого опалення постачання гарячої води", затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005р. та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою КМУ №630 від 21.07.2005р.
Господарський суд дослідивши в сукупності всі матеріали справи та заслухавши представників сторін дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне:
Статтею 714 ЦК України встановлено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
3
До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Згідно ст. 275 ГК України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
За приписами частини 7 статті 276 вказаного Кодексу, оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що провадиться за фактично відпущену енергію.
Згідно ст. 526 ЦК України та ст. 193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005року №630 „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (далі - Правила) затвердженні Правила, які регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).
Пунктом 3 цих Правил встановлено, що послуги надаються споживачам безперебійно, за винятком часу перерв на проведення в установленому порядку ремонтних і профілактичних робіт виконавцем за графіком, погодженим з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями; міжопалювальний період (для систем опалення); ліквідацію наслідків, пов'язаних з дією непереборної сили або аварією.
У разі планування перерви в наданні послуг виконавець зобов'язаний повідомити про це споживача через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили). У повідомленні зазначаються причина та час перерви в наданні відповідних послуг.
Відповідно до пункту 6 Правил, послуги повинні відповідати: з централізованого постачання холодної та гарячої води - вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору; з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку; з централізованого водовідведення - нормативам з відведення стічних вод за умови підтримання відповідного стану приміщень будинку та прибудинкової території.
Згідно п. 20 Правил, плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.
Пунктами 24-28 Правил встановлено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, але таке відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється виключно з дотриманням порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
В цих же пунктах Правил зазначено, що самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Для відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води необхідна наявність технічної можливості такого відключення, що має бути передбачено затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України „Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної
4
документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Господарський суд встановив, що система опалення нежитлового приміщення, вбудованого до житлового будинку № 24 по вулиці Комсомольська загальною площею 333,6 кв. м., яке належить відповідачу на підставі права власності, є єдиною з системою опалення зазначеного житлового будинку, а тому відсутня реальна технічна можливість його відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.
Оскільки, матеріалами справи доведено, що відповідачем відключення нагрівальних приладів від внутрішньої системи опалення проведене без дотримання Правил, тобто самовільно, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Приймаючи до уваги, що з вини відповідача виник цей спір, на нього покладається судовий збір в розмірі, сплаченому позивачем при зверненні до господарського суду з позовною заявою.
На підставі Законів України „Про питну воду та питне водопостачання", „Про житлово-комунальні послуги", Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджені постановою КМУ від 21.07.2005р. №630, статей 526,714 Цивільного кодексу України, статей 193,275 Господарського кодексу України та, керуючись статтями 49,82,84,81-1,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
В и р і ш и в:
Задовольнити позов Комунального підприємства «Сервіс» м. Горлівка та Публічного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м. Горлівка до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фобос-Віс» про зобов'язання відповідача привести мережу централізованого опалення приміщення, вбудованого у житловий будинок № 24 по вулиці Комсомольська (м. Горлівка) до попереднього стану, а саме: відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку у повному обсязі.
Зобов'язати Товариства з обмеженою відповідальністю «Фобос-Віс» м. Горлівка-84601, вул. Комсомольська, буд. 24, ЗКПО 13478186 привести мережу централізованого опалення приміщення, вбудованого у житловий будинок № 24 по вулиці Комсомольська (м. Горлівка) до попереднього стану, а саме: відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фобос-Віс» м. Горлівка-84601, вул. Комсомольська, буд. 24, ЗКПО 13478186 на користь Публічного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м. Горлівка-84601, вул. Академіка Павлова, 13, ЄДРПОУ 03337007 судовий збір в сумі 1073,00грн.
Суддя Гринько С.Ю.
Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений та підписаний 26.11.2012року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд в термін, передбачений ст.85 ГПК України.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2012 |
Оприлюднено | 03.12.2012 |
Номер документу | 27761972 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Гринько С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні