ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"28" листопада 2012 р. Справа № 7/149-09
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Фоміна В. О., суддя Кравець Т.В., суддя Крестьянінов О.О.,
розглянувши апеляційну скаргу (вх.№3704С/2) ФОП ОСОБА_1 на ухвалу господарського суду Сумської області від 01.11.2012р. у справі №7/149-09,
за заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 01.11.2012р. у справі №7/149-09 (суддя Гордієнко М.І.) провадження по справі №7/149-09 про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 припинено. (а.с.139-а.с.140).
ФОП ОСОБА_1 з ухвалою господарського суду першої інстанції не погодилась та звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить суд ухвалу господарського суду Сумської області від 01.11.2012р. по справі №7/149-09 про припинення провадження у праві про банкрутство ФОП ОСОБА_1 При цьому апелянт посилається на те, що оскаржувана ухвала винесена судом першої інстанції з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Одночасно заявник апеляційної скарги просить суд поновити пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження ухвали від 01.11.2012р. по даній справі.
Вивчивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.
Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.
Господарські суди розглядають справи по банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Статтею 94 ГПК України передбачено, що апеляційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити, зокрема, вимоги до особи, яка подає апеляційну скаргу, а також підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення, з посиланням на законодавство і матеріали, що є у справі або подані додатково.
У відповідності до цієї ж норми процесуального законодавства до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут), учасником провадження у справі про банкрутство є арбітражний керуючий (розпорядник майна) тощо.
Згідно з пунктом 2 статті 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом в разі, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні.
Так, в порушення п.2 ст.97 ГПК України до апеляційної скарги не було додано доказів надсилання її копії кредиторам у справі.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, боржником при поданні апеляційної скарги не було сплачено судовий збір, оскільки в матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують сплату судового збору.
Статтею 2 вказаного Закону встановлено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Перелік фізичних та юридичних осіб, які звільняються від сплати судового збору, а також дій, за які не сплачується судовий збір, наведено у статтях 3, 5 Закону.
ФОП ОСОБА_1, яка зазначила в апеляційній скарзі про те, що на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 6 років у зв'язку з хворобами, не входить до переліку фізичних та юридичних осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до п.3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Зазначені обставини є підставою для повернення апеляційної скарги ФОП ОСОБА_1 відповідно до пунктів 2, 3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 97 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що після усунення обставин, зазначених в пункті 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п.2, п.3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Повернути апеляційну скаргу ОСОБА_1 та додані до неї матеріали на 9 арк.
Додаток: заявнику - апеляційну скаргу та додані до неї матеріали на 9 арк., а саме: апеляційна скарга на 1 арк., додані до неї документи на 7 аркушах та конверт на 1 арк.
Головуючий суддя Фоміна В. О.
Суддя Кравець Т.В.
Суддя Крестьянінов О.О.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2012 |
Оприлюднено | 03.12.2012 |
Номер документу | 27763788 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Фоміна В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні