Рішення
від 01.11.2012 по справі 2/1118/833/12
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Апеляційний суд Кіровоградської області

№ провадження 22-ц/1190/2422/12 Головуючий у суді І-ї інстанції Крімченко С.А.

Спори, що виникають із трудових правовідносин про виплату заробітної плати Доповідач Кодрул М. А.

РІШЕННЯ

Іменем України

01.11.2012 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:

головуючого судді - Кодрула М.А.

суддів - Чорнобривець О.С., Потапенка В.І.

при секретарі - Животовській С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за апеляційними скаргами ОСОБА_2 та управління культури і туризму Олександрійської міської ради на рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 червня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Олександрійської дитячої музичної школи та управління культури і туризму Олександрійської міської ради про стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, компенсації за невикористані відпустки і коштів на оздоровлення,-

ВСТАНОВИЛА:

19 січня 2012 року ОСОБА_2 звернувся в суд з вказаним позовом та з урахуванням доповнень до позовної заяви просив суд зобов"язати директора Олександрійської дитячої музичної школи видати накази про виплату йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу -з 21 червня 2010 року по день поновлення на роботі., про виплату компенсації за невикористані щорічні відпустки за 2009-2010 та 2010-2011 роки, про виплату коштів на оздоровлення у розмірі посадового окладу за ці роки, зобов"язати бухгалтерію управління культури і туризму здійснити нарахування середнього заробітку за час вимушеного прогулу та застосувати при цьому коефіцієнт підвищення заробітної плати, здійснити нарахування коштів з компенсації за усі невикористані дні щорічних відпусток та коштів на оздоровлення, стягнути з управління культури і туризму Олександрійської міської ради середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 18290,45 грн, компенсацію за час невикористаних днів щорічних відпусток в сумі 5838 грн. та кошти на оздоровлення за 2010 рік у сумі 1154 грн., за 2011 рік у сумі 1251 грн..

На підтвердження позовних вимог вказав, що рішенням апеляційного суду Кіровоградської області від 06 жовтня 2011 року поновлений на роботі з 21 червня 2010 року на посаді викладача по класу духових інструментів Олександрійської дитячої музичної школи. У задоволенні позову про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, компенсації за відпустку, відшкодування моральної шкоди відмовлено, оскільки вимоги заявлені не до того відповідача.

Наказом від 10 жовтня 2011 року на роботі поновлений, але належні йому виплати не проведені. 28 жовтня 2011 року з роботи звільнився, розрахунок за вказаний період не проведений, лише виплачена компенсація за відпустку за період з 22 червня 2010 року по 28 жовтня 2011 року в сумі 297,07 грн., що є неправильним, оскільки така сума не може бути компенсацією за 16 місяців, обрахування проведено з неповної інформації про заробітну плату.

Рішенням Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 червня 2012 року позов задоволений частково. Стягнуто з управління культури і туризму Олександрійської міської ради на користь ОСОБА_2 14044,80 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу, в задоволенні інших позовних вимог відмовлено. Вирішено питання про стягнення судового збору.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та винести рішення по суті позовних вимог. Зокрема вказує, що суд безпідставно не взяв до уваги його доводи щодо необхідності при обчислені середньої заробітної плати враховувати коефіцієнт її підвищення, а тому неправильно вирахуваний середній заробіток. Належним чином суд не дослідив питання виплати компенсацій за відпустки та на оздоровлення.

В апеляційній скарзі управління культури і туризму Олександрійської міської ради просить рішення суду скасувати, посилаючись на те, що воно винесене з порушенням норм трудового, матеріального та процесуального права. Зазначає, що ОСОБА_2 не перебував у трудових відносинах з управлінням культури і туризму, пропущено строк звернення до суду, судом невірно обраховано суму коштів, які вирішено стягнути на користь позивача, так як невірно визначена заробітна плата позивача та кількість робочих днів.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з"явилися для участі у розгляді справи, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та в межах позовних вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу ОСОБА_2 необхідно задовольнити частково, а апеляційну скаргу управління культури і туризму Олександрійської міської ради необхідно відхилити з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області від 06 жовтня 2011 року ОСОБА_2 поновлений на роботі з 21 червня 2010 року на посаді викладача по класу духових інструментів Олександрійської дитячої музичної школи, а в стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу, компенсації за відпустку, відшкодування моральної шкоди відмовлено з тих підстав що позов у цій частині заявлений не до належного відповідача, яким є управління культури і туризму Олександрійської міської ради.

На підставі цього рішення суду наказом № 72 від 10 жовтня 2011 року Олександрійської дитячої музичної школи ОСОБА_2 поновлений на роботі, проте середній заробіток за час вимушеного прогулу та компенсація за невикористані дні відпустки йому не виплачена.

Виходячи з встановленого суд першої інстанції дійшов правильного висновку про необхідність задоволення позову про стягнення з відповідача середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 21 червня 2010 року по 10 жовтня 2011 року відповідно до заявлених позивачем вимог. При цьому обгрунтовано вважав, що середній заробіток необхідно рахувати виходячи із розміру заробітної плати та кількості робочих днів вказаних у довідках виданих відповідачем 03.10.2011 року за № 234 та №235, а саме за квітень та травень 2010 року, оскільки позивач підтвердив в судовому засіданні факт отримання ним заробітної плати саме в такому розмірі та заперечив отримання заробітної плати в меншому розмірі, яка вказана у інших довідках наданих відповідачем пізніше.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, оскільки розмір отриманої ОСОБА_2 заробітної плати за квітень та травень 2010 року (останні два повні відпрацьовані місяці перед звільненням), які взяті судом першої інстанції для розрахунку, об"єктивно підтверджується поясненнями позивача та випискою руху коштів по зарплатній картці ОСОБА_2, яка досліджена судом апеляційної інстанції.

Разом з тим, визначаючи розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу, суд допустив неправильне застосування ч. 2 ст. 235 КЗпП України, ст. 27 Закону України «Про оплату праці»та Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100, обрахувавши середній заробіток із сум отриманої позивачем заробітної плати після відрахування обов"язкових податків і зборів та без врахування коефіцієнтів підвищення заробітної плати.

Згідно п.4 ст.309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.

Оскільки судом першої інстанції допущені порушення норм матеріального права при вирішенні позовних вимог про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, колегія суддів дійшла висновку про необхідність зміни рішення суду в цій частині, з ухваленням нового про часткове задоволення позову з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 КЗпП України при ухваленні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Середній заробіток працівника визначається відповідно до ст. 27 Закону України «Про оплату праці»за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 (далі - Порядок).

З урахуванням цих норм, зокрема абз. 3 п. 2 Порядку, середньомісячна заробітна плата за час вимушеного прогулу працівника обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана виплата, тобто, що передують дню звільнення працівника з роботи.

Ураховуючи, що звільнення Дороша відбулося 21 червня 2010 року, середня заробітна плата позивача повинна обчислюватися з виплат, отриманих ним за попередні два місяці роботи, а саме за квітень і травень 2010 року.

Відповідно до п. 5 розд. ІV Порядку основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника, яка згідно з п. 8 цього Порядку визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством - календарних днів за цей період.

Після визначення середньоденної заробітної плати як розрахункової величини для нарахування виплат працівнику, здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абз. 2 п. 8 Порядку).

Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства (абз. 3 п. 8 Порядку).

Відповідно до довідки про середню заробітну плату № 234 від 03 жовтня 2011 року, яка надавалась до матеріалів справи про поновлення на роботі та яка обгрунтовано покладена судом першої інстанції в основу розрахунків, нарахована позивачеві заробітна плата складає за квітень 2010 року 971,27 грн., за травень 2010 року 986,43 грн. В довідці № 235 від 03 жовтня 2011 року зазначено, що ОСОБА_2 у квітні 2010 року відпрацював 25 робочих днів, у травні 2010 року 22 робочих дня.

Таким чином середньоденна заробітна плата ОСОБА_2, як розрахункова величина для нарахування виплат працівнику складає 41,65 грн. виходячи з розрахунку 971,27 грн.+986,46 грн. =1957,70 грн. : 25 дн.+22 дн. =47 дн. = 41,65 грн. Середньомісячне число робочих днів складає 23,5 робочих днів (25 дн.+22 дн. =47 дн.: 2 = 23,5).

ОСОБА_2 звільнений з роботи 21 червня 2010 року та поновлений на роботі 10 жовтня 2011 року, отже зазначений період є часом вимушеного прогулу, який відповідно до заявлений позовних вимог і повинен бути оплачений середнім заробітком.

Зважаючи на те, що за вказаний період в Олександрійській дитячій музичній школі відбувалося підвищення заробітної плати, розрахунок суми, яка підлягає стягненню проводиться з урахуванням цих обставин.

З розрахунку заробітної плати з урахуванням підвищення, яка надана представником відповідача в апеляційний суд, видно, що в Олександрійській дитячій музичній школі за вказаний період відбувалося підвищення заробітної плати в липні, жовтні та грудні 2010 року, в січні, квітні, липні, вересні та жовні 2011 року.

Таким чином, за період з 22 червня по 01 липня 2010 року стягненню підлягає середній заробіток в сумі 291,55 грн. (41,65грн. х 7 роб. дн.= 291,55), оскільки за цей період підвищення заробітної плати не відбувалось.

У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Виходячи з відкоригованої таким чином заробітної плати у розрахунковому періоді, за встановленим у пунктах 6, 7 і 8 розділу IV порядком визначається середньоденний (годинний) заробіток. У випадках, коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

З 01 липня 2010 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 981 грн. до 986 грн., слідуюче підвищення з жовтня 2010 року.

Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,005 (986:981= К1,005).

Для визначення середньоденної заробітної плати з урахуванням підвищення

посадового окладу необхідно провести коригування заробітної плати базових місяців.

На період липня-вересня 2010 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 41,86 грн. виходячи з такого розрахунку: 971,27 грн. х К1,005=976,12 грн.; 986,43 грн.х К1,005= 991,36 грн.; 971,27 грн.+ 991,36 грн. = 1967,48 грн. : 25+22=47 дн. =41,86 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за липень, серпень, вересень становить: 23,5х3=70,5 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 2951,13 грн. (41,86 грн. х 70,5 роб. дн.= 2951,13 грн.).

З 01 жовтня 2010 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 986 грн. до 1014 грн., слідуюче підвищення з грудня 2010 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,028 ( 1014:986= К1,028).

На період жовтня-листопада 2010 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 43,29 грн. виходячи з такого розрахунку: 976,12 грн. х К1,028=1003,45грн.; 991,36 грн. х К1,028= 1031,51грн.; 1003,45 грн.+ 1031,51 грн. = 2034,96 грн. : 25+22=47 дн. =43,29 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за жовтень-листопад 2010 року становить: 23,5х2=47 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 2034,95 грн. (43,29 грн. х 47 роб. дн.= 2034,95 грн.).

З 01 грудня 2010 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 1014 грн. до 1038 грн., слідуюче підвищення з січня 2011 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,023 ( 1038:1014= К 1,023).

На період грудня 2010 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 44,29 грн. виходячи з такого розрахунку: 1003,45 грн. х К 1,023=1026,52грн.; 1031,51 грн. х К 1,023= 1055,23грн.; 1026,52 грн.+ 1055,23 грн. = 2081,75 грн. : 25+22=47 дн. =44,29 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за грудень 2010 року становить: 23,5 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 1040,87 грн. (44,29 грн. х 23,5 роб. дн. = 1040,87 грн.).

З 01 січня 2011 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 1038 грн. до 1060 грн., слідуюче підвищення з квітня 2011 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,021 ( 1060:1038= К 1,021).

На період січня-березня 2011 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 45,22 грн. виходячи з такого розрахунку: 1026,52 грн. х К 1,021=1048,07грн.; 1055,23 грн. х К 1,021= 1077,38грн.; 1048,07 грн. + 1077,38 грн. = 2125,45 грн. : 47 дн. =45,22 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за січень-березень 2011 року становить: 70,5 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 3188,01 грн. (45,22 грн. х 70,5 роб. дн. = 3188,01 грн.).

З 01 квітня 2011 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 1060 грн. до 1081 грн., слідуюче підвищення з липня 2011 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,019 ( 1081:1060= К 1,019).

На період квітня-червня 2011 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 46,08 грн. виходячи з такого розрахунку: 1048,07 грн. х К 1,019 =1067,98грн.; 1077,38 грн. х К 1,019= 1097,85грн.; 1067,98 грн. + 1097,85 грн. = 2165,83 грн. : 47 дн. =46,08 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за квітень-червень 2011 року становить: 70,5 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 3248,64 грн. (46,08

грн. х 70,5 роб. дн. = 3248,64 грн.).

З 01 липня 2011 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 1081 грн. до 1099 грн., слідуюче підвищення з вересня 2011 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,016 ( 1099:1081= К 1,016).

На період липня-серпня 2011 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 46,81 грн. виходячи з такого розрахунку: 1067,98 грн. х К 1,016 =1085,06грн.; 1097,85 грн. х К 1,016= 1115,41грн.; 1085,06 грн. + 1115,41 грн. = 2200,47 грн. : 47 дн. =46,81 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за липень-серпень 2011 року становить: 47 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 2200,07 грн. (46,81 грн. х 47 роб. дн. = 2200,07 грн.).

З 01 вересня 2011 року у школі відбулося підвищення заробітної плати з 1099 грн. до 1109 грн., слідуюче підвищення з жовтня 2011 року. Коефіцієнт підвищення заробітної плати становить 1,009 ( 1109:1099= К 1,009).

На період вересня 2011 року середньоденна заробітна плата позивача повинна становити 47,23 грн. виходячи з такого розрахунку: 1085,06 грн. х К 1,009 =1094,82грн.; 1115,41 грн. х К 1,009= 1125,44грн.; 1094,82 грн. + 1125,44 грн. = 2220,26 грн. : 47 дн. =47,23 грн.

Сума середньомісячних робочих днів за вересень 2011 року становить: 23,5 дн., тому стягненню за цей період підлягає середній заробіток в сумі 1109,90 грн. (47,23 грн. х 23,5 роб. дн. = 1109,90 грн.).

За період з 01 жовтня по 09 жовтня 2011 року стягненню підлягає середній заробіток в сумі 330,61 грн. (47,25грн. х 7 роб. дн.= 330,61).

Таким чином, з управління культури і туризму Олександрійської міської ради на користь ОСОБА_2 необхідно стягнути 16 395,73 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу із врахуванням коефіцієнтів підвищення заробітної плати за період з 22 червня 2010 року по 09 жовтня 2011 року який визначений без утримання податків та інших обов?язкових платежів.

Рішення суду в частині відмови в задоволенні інших позовних вимог колегія суддів вважає правильним.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про стягнення компенсації за невикористані дні відпусток та виплат на оздоровлення, суд першої інстанції вказав, що при звільнені позивача 21 червня 2010 року йому була виплачена компенсація за невикористану відпустку на день звільнення, після поновлення на роботі та послідуючого звільнення 28 жовтня 2011 року, йому теж була виплачена компенсація за невикористану відпустку. Вимога про стягнення виплат на оздоровлення не підлягає задоволенню, так як право на отримання даних сум виникає у працівника в разі фактичного отримання відпустки, а не в разі виникнення права на відпустку.

Такі висновки суду підтверджуються доказами, які є в матеріалах справи. Згідно довідок управління культури і туризму Олександрійської міської ради № 234 від 03 жовтня 2011 року та № 54/11/1 від 21 лютого 2012 року у червні 2010 року ОСОБА_2 нарахована та виплачена компенсація за невикористані дні відпустки в сумі 1718,79 грн., в жовтні 2011 року нарахована та виплачена компенсація за невикористані дні відпустки в сумі 297,07 грн (а.с. 76, 33).

Відповідно до чинного законодавства при розрахунку сум відпускних за надані працівникам щорічні відпустки, додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, або виплати компенсації за невикористані відпустки звертаються до Порядку N 100, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року.

Відповідно до цього Порядку обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

На порушення вимог ст.ст. 10,11 ЦПК України позивач не надав суду довідку про заробітну плату останні 12 календарних місяців роботи, що позбавляє апеляційний суд можливості перевірити правильність проведених нарахувань компенсації за невикористані дні відпустки, тому рішення суду в цій частині залишається без змін саме з цих підстав.

Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, то Міністерство освіти і науки України та Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України в спільному листі від 11 червня 2001 року № 1/9-223 та № 02-8/267 дають таке роз'яснення. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту»від 31 січня 2001 року № 78 допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки виплачується працівникам, які обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників (за основною посадою), у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується. При цьому виплата допомоги провадиться цим працівникам лише за місцем основної роботи при наданні чергових відпусток згідно з графіком їх надання. У випадках виплати компенсації за невикористану відпустку допомога на оздоровлення не виплачується.

Доводи апеляційної скарги управління культури і туризму Олександрійської міської ради про те, що управління є неналежним відповідачем по справі, тому що ОСОБА_2 ніколи не перебував у трудових відносинах з управлінням культури і туризму Олександрійської міської ради, колегією суддів до уваги не приймаються, оскільки управління культури і туризму Олександрійської міської ради, як належний відповідач по справі визначено судовим рішенням, яке набрало законної сили і яке відповідно до ст. 14 ЦПК України є обов"язковим для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян, в тому числі і для суду.

Не грунтуються на нормах діючого законодавства доводи апеляційної скарги управління культури і туризму Олександрійської міської ради про те, що ОСОБА_2 пропустив строк звернення з позовом до суду.

Згідно з положеннями ст. 233 КЗпП України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком .

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної заробітної плати, додаткової заробітної плати, а також заохочувальних та компенсаційних виплат. До останніх належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми. Тобто компенсація за невикористану відпустку входить до структури заробітної плати, тому звернення до суду за захистом такого права не обмежено будь-яким строком.

Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 309, 313-315, 317,319 ЦПК України, колегія суддів судової палати,

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково, а апеляційну скаргу управління культури і туризму Олександрійської міської ради відхилити.

Рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 червня 2012 року змінити в частині розміру стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Стягнути з управління культури і туризму Олександрійської міської ради, код ЄДРПОУ 23688306 на користь ОСОБА_2 16 395,73 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунку, який обрахований без відрахування обов"язкових податків і зборів.

В іншому рішення залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Головуючий суддя:

Судді:

СудАпеляційний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення01.11.2012
Оприлюднено04.12.2012
Номер документу27770181
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2/1118/833/12

Рішення від 01.11.2012

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Кодрул М. А.

Ухвала від 13.07.2012

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Кодрул М. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні