Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/15237/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14-15
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смагар С.В.
при секретарі Поддубному С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС ИНСАЙДЕР», м. Костянтинівка
про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на розрахункових рахунках в установах банкуза участю представників:
від позивача: Колеснікової О.М., за довір. від 17.10.2012р.,
Середи Т.О., за довір. від 13.11.2012р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією Донецької області Державної податкової служби заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС ИНСАЙДЕР» про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках в установах банку.
Правовою підставою заявлених позовних вимог представник позивача вважає норми статті 67 Конституції України, Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання належним чином повідомлений, до суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не значиться». Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС ИНСАЙДЕР» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради Донецької області, включене до ЄДРПОУ за номером 36029574, перебуває на податковому обліку платника податків у Костянтинівській ОДПІ з 12 вересня 2008 року. Відповідно до довідки податкового органу станом на 11 липня 2012 року відповідач має відкриті розрахункові рахунки в банківських установах Донецьке РУПАТ КБ Приватбанк м. Донецьк №№ 26006060287544, 26058060256244, 26005051806151.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача за наслідками господарської діяльності за період з 13 травня 2012 року по листопад 2012 року існує податковий борг у загальному розмірі 1700 грн., у тому числі з податку на прибуток у сумі 170 грн., з податку на додану вартість у сумі 1530 грн., та який станом на 28 листопада 2012 року не сплачений.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом відповідачу була направлена податкова вимога форми «Ю» від 3 травня 2012 року № 66, яка була направлена відповідачу поштою, але не вручена у зв'язку з тим, що адресат за зазначеною адресою не значиться.
Також була зареєстрована податкова застава майна платника податків згідно Акту опису від 10 травня 2012 року № 34/19-1 у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 8 червня 2012 року № 36396169.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Позивачем були проведені заходи щодо стягнення суми податкового боргу з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків за рішеннями суду на підставі статті 95 Податкового кодексу України. Судом встановлено, що на підставі постанови Донецького окружного адміністративного суду від 18 вересня 2012 року по справі №2а/0570/9676/2012 про стягнення з рахунків у банках суми боргу, податковим органом (позивачем у справі) було направлено 2 інкасових доручення (розпоряджень) щодо примусового стягнення грошових коштів з рахунків боржника до банків, які обслуговують відповідача у справі, але інкасові доручення (розпорядження) були повернуті без виконання у зв'язку із відсутністю грошових коштів на рахунках підприємства та/або у зв'язку з арештом рахунку за іншим виконавчим документом.
Відповідно до підпункту 87.2 пункту 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Пунктом 88.1 статті 88 Податкового кодексу України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Згідно з пунктом 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Відповідно до пункту 89.2 статті 89 Податкового кодексу України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. Пункт 89.5 статті 89 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша від суми податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.
Судом встановлено, що податковим органом на підставі рішення про опис майна у податкову заставу від 10 травня 2012 року № 39/19-1273 здійснено вихід за юридичною адресою відповідача: м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, буд. 132 Б, для опису майна у податкову заставу. Але при здійсненні виходу на місце, податковим керуючим встановлено, що за зазначеною адресою підприємство не знаходиться.
З довідки начальника відділу РЕР з обслуговування міст Дзержинська, Костянтинівка та Костянтинівського району при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області від 13.06.2012р. № 9/12-1228 вбачається, що за відповідачем станом на 13 червня 2012 року автотранспортних засобів не значиться.
З листа начальника Костянтинівсткого міського БТІ від 6 червня 2012 року № 2175 вбачається, що за відповідачем права власності на нерухоме майно в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі не зареєстровано.
З листа начальника відділу Держкомзему у м. Костянтинівка Донецької області від 15 жовтня 2012 року № 986/15-01-29 вбачається, що на території м. Костянтинівка за відповідачем земельні ділянки не значаться.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у відповідача відсутня наявність будь-якого майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу боржника.
Підпунктом 20.1.17 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно з пунктом 94.4 статті 94 Податкового кодексу України арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків. Відповідно до підпункту 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 Податкового кодексу України арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду зворотного боку облікових карток платника податків станом на 28 листопада 2012 року з податку на прибуток та з податку на додану вартість.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відсутність майна, за рахунок якого можливо було б погасити податковий борг, яка встановлена підпунктом 20.1.17 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, а також неможливість надання судом дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,
є підставою для накладення арешту на кошти платника податків (відповідача у справі), внаслідок чого позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС ИНСАЙДЕР» про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на розрахункових рахунках в установах банку, задовольнити повністю.
Накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС ИНСАЙДЕР» (85110, Донецька область, м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, буд. 132 Б, код ЄДРПОУ 36029574), що знаходяться на розрахункових рахунках в установах банку у РУПАТ КБ Приватбанк м. Донецьк №№ 26006060287544, 26058060256244, 26005051806151, МФО 335496.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 29 листопада 2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2012 |
Оприлюднено | 06.12.2012 |
Номер документу | 27813246 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні