Справа № 1570/6706/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження позовну заяву державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»в якій позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»суму податкової заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 340 гривень на рахунок №31110009700009, код бюджетної класифікації 11021000, до ГУДКСУ в Одеській області, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО828011, код 37607526; стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»суму податкової заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 1360 гривень 21 копійка на рахунок №31112029700009, код бюджетної класифікації 14010100, до ГУДКСУ в Одеській області, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО828011, код 37607526 .
Судова кореспонденція яка надсилалась на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер», що зазначена в позовній заяві та за якою відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, а саме: 65110, м.Одеса, вул. Балківська, 10, кв.17, повернулась до суду з відміткою відповідальної особи відділення зв'язку про відсутність відповідача за вказаною адресою та завірена печаткою поштового відділення.
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У зв'язку із вказаними обставинами суд вважає, що відповідач -товариство з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»отримав надіслану копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі належним чином, але жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надходило.
Відтак, суддя прийшов до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство «АДС «Партнер»зареєстроване Виконавчим комітетом Одеської міської ради 21.07.2008 року. Юридична адреса відповідача: 65110, м.Одеса, вул. Балківська, 10, кв.17, ідентифікаційний код -36042768. Вказане підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (копія а.с.5, 26).
Відповідач перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби з 22.07.2008 року за №6146, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 26.10.2012 року №8818/18-04 (копія а.с. 7).
Відповідно до розрахунку податкового боргу ТОВ «АДС «Партнер»сума заборгованості відповідача складає 1700 гривень, з яких по податку на додану вартість 1360 гривень та по податку на прибуток 340 гривень (а.с.9).
Заборгованість з податку на додану вартість сформувалась у зв'язку із наступним.
25.03.2009 року головним державним податковим інспектором відділу податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Суворовському районі м.Одеси, Тодоровою Л.М. проведено перевірку та складено акт про порушення податкового законодавства за №2101/15-2. Вказаним актом встановлено подання із затримкою та неподання відповідачем податкових декларацій по податку на додану вартість за період з серпня 2008 року по лютий 2009 року, у зв'язку із чим визначено порушення товариством з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»п.п. 2.6.1 п.2.6 розділу 2 та п.4.2, п.4.3 розділу 4 «Порядку заповнення та подання податкових декларацій з податку на додану вартість, п.п.7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»та п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»(копія а.с.22).
06 травня 2009 року ДПІ у Суворовському районі м.Одеси на підставі зазначеного вище акту було складено податкове повідомлення -рішення №0002221502/0 яким товариству з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»було нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1190 гривень (копія а.с.19).
Відповідно до п.п. 2.6.1 п.2.6 розділу 2 «Порядку заповнення та подання податкових декларацій з податку на додану вартість», в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, для подання декларації встановлюються такі строки: якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному місяцю, декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) за місцезнаходженням платника протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно п.4.2, п.4.3 розділу 4 «Порядку заповнення та подання податкових декларацій з податку на додану вартість», в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, у складі декларації повинні подаватися всі необхідні додатки до декларації, подання яких передбачено цим Порядком, у тому числі розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з податку на додану вартість та додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої)/(переробного підприємства)/(спеціальної)). У разі подання уточнюючих розрахунків, у яких проводиться коригування податкових зобов'язань та/або податкового кредиту, такі самі розшифровки подаються на суму уточнення, а також: у разі наявності експортних операцій - оригінали п'ятого основного аркуша (примірника декларанта) вантажної митної декларації (оригінали аркушів ВМД нової форми МД-2 з позначенням "3/8"); при поданні розрахунку суми бюджетного відшкодування - копії погашених податкових векселів, у разі їх наявності. Розшифровки подаються: на паперових носіях з копією, за бажанням платника, на магнітних носіях; або в електронному вигляді у форматі, затвердженому ДПА України, за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису, що повинно бути підтверджено сертифікатом відповідності або позитивним висновком за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації, одержаним на ці засоби від Адміністрації Держспецзв'язку, та наявності посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих згідно із законодавством.
Відповідно до п.п.7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал, з урахуванням того, що: якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання. Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому разі, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією (письмове звернення надсилається поштою з повідомленням про його вручення) надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п.4.1.4, п.4.1, ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює 4.1.4. Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу)..
Судом встановлено, що відповідачем із порушенням встановлених вище приписів нормативних актів, подано податкові декларації з податку на додану вартість за період серпень -вересень 2008 року та не подавались податкові декларації з податку на додану вартість за період з жовтня 2008 року по лютий 2009 року. У зв'язку із зазначеним податковий орган правомірно застосував до відповідача штрафні санкції у розмірі 1190 гривень.
03.11.2009 року головним державним податковим інспектором відділу податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Суворовському районі м.Одеси, Тодоровою Л.М. проведено перевірку та складено акт за №7005/15-2на предмет порушення терміну подання (неподання) свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу. Вказаним актом встановлено не надання свідоцтва платника ПДВ у термін встановлений законодавством, а саме 11.08.2009 року, у зв'язку із чим визначено порушення товариством з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість». За вказане порушення податковим органом визначено відповідальність, що передбачена абз. 1 п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»»(копія а.с.18).
23 листопада 2009 року ДПІ у Суворовському районі м.Одеси на підставі зазначеного вище акту було складено податкове повідомлення -рішення №0006441502/0 яким товариству з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»було нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 гривень (копія а.с.17).
Згідно зі пунктом 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість»в редакції від 25.03.2005 року, платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання; якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку. При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання. Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.
Відповідно до положень абз. 1 п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Суд вважає обґрунтованим застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 170 гривень за неподання свідоцтва платника ПДВ у строки визначені податковим органом та вказана заборгованість підлягає стягненню з відповідача.
Судом встановлено, що заборгованість з податку на прибуток сформувалась у зв'язку із наступним.
25.03.2009 року головним державним податковим інспектором відділу податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Суворовському районі м.Одеси, Тодоровою Л.М. проведено перевірку та складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності за №2096/15-1. Вказаним актом встановлено неподання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року та 2008 рік, у зв'язку із чим визначено порушення товариством з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»та п.7 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 03.06.2008 року. За вказані порушення податковим органом визначено відповідальність, що передбачена п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»(копія а.с.22).
06 травня 2009 року ДПІ у Суворовському районі м.Одеси на підставі зазначеного вище акту було складено податкове повідомлення -рішення №0003001501/0 яким товариству з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»було нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 гривень (копія а.с.21).
Згідно зі пунктом 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Відповідно до п.7 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 03.06.2008 року у Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 27, ст. 181 із наступними змінами): підпункт 4.2.20 пункту 4.2 статті 4 виключити; пункт 22.13 статті 22 викласти у такій редакції: "22.13. У 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року і сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду".
Відповідно до положень п.п.17.1.17 п.17.1 ст.17 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Суд вважає обґрунтованим застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 340 гривень за неподання податкових декларацій з податку на прибуток у строки визначені податковим органом та вказана заборгованість підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподатковування»в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.6.2.1 ч.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
В порядку забезпечення сплати зазначеної вище заборгованості, ДПІ у Суворовському районі м.Одеси надсилала на адресу ТОВ «АДС «Партнер»податкові вимоги від 29.07.2009 року №1/283 та від14.09.2009 року №2/366 (копія а.с.13, 15), проте відповідачем зазначена заборгованість сплачена не була.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно вимог п.4 ч.1 та ч.2 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Положеннями ч.3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 3, п.2, ч.5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку отримання відповідачем адміністративного позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»про стягнення заборгованості є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
На підставі зазначених норм законодавства та керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69 -71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер»про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер» (юридична адреса: 65110, м.Одеса, вул. Балківська, 10, кв.17, ідентифікаційний код - 36042768) суму податкової заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 340 (триста сорок) гривень на рахунок №31110009700009, код бюджетної класифікації 11021000, до ГУДКСУ в Одеській області, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО828011, код 37607526.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АДС «Партнер» (юридична адреса: 65110, м.Одеса, вул. Балківська, 10, кв.17, ідентифікаційний код - 36042768) суму податкової заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 1360 (тисяча триста шістдесят) гривень 21 копійка на рахунок №31112029700009, код бюджетної класифікації 14010100, до ГУДКСУ в Одеській області, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, МФО828011, код 37607526.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Корой
27 листопада 2012 року
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2012 |
Оприлюднено | 05.12.2012 |
Номер документу | 27813682 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Корой С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні