Постанова
від 20.11.2012 по справі 2а-5074/12/1070
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 листопада 2012 року 2а-5074/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоопослуги+»

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фастівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоопослуги+»про стягнення податкового боргу у розмірі 8 568, 82 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 8 568, 82 грн. Вказаний борг утворився з податку на додану вартість та по фіксованому сільськогосподарському податку.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.10.2012 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 20.11.2012.

В судове засідання 20 листопада 2012 року сторони, повідомлені належним чином про розгляд справи, не з'явились. Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, відповідач про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач був повідомлений належним чином про розгляд справи, що підтверджується конвертом № 0113314758489, який повернувся до суду з довідкою пошти ф. 20 -«за зазначеною адресою не проживає».

Ухвала суду направлялась відповідачеві за адресою вказаною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: 08544, Київська область, Фастівський район, село Бортники, вул. Гайова, буд. 20.

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності, належним чином повідомлених представників сторін та у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач 07.12.2007 зареєстрований Фастівською районною державною адміністрацією Київської області, знаходиться на обліку у Фастівській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області Державної податкової служби з 10.12.2007 № 4129.

За даними Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, Товариство з обмеженою відповідальністю «Зоопослуги+»має податковий борг у розмірі 8 568, 82 грн., який виник з наступних підстав.

26 грудня 2011 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»№ 0000771501, яким на підставі пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, відповідачу донараховано штрафну санкцію за неподання/несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість у розмірі 170, 00 грн., також 26.12.2011 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»№ 0000781501, яким на підставі пункту 120. 1 статті 120 Податкового кодексу України, відповідачу донараховано штрафну санкцію за неподання/несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість у розмірі 6 120, 00 грн.

Крім того, 24.01.2012 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0000101501, яким на підставі пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, відповідачу донараховано штрафну санкцію за неподання/несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість у розмірі 2 040, 00 грн.

Таким чином, загальна заборгованість відповідача перед позивачем по сплаті штрафних санкцій за неподання/несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість становить 8 330, 00 грн.

Також, 31.01.2011 відповідачем за вхідним номером 877 подано податкову декларацію фіксованого сільськогосподарського податку за 2011 рік, якою самостійно визначено податкове зобов'язання у розмірі 257, 89 грн. За березень-грудень 2011 року нараховано фіксованого податку у розмірі 240, 69 грн. Однак, за рахунок наявної переплати у відповідача у розмірі 2, 73 грн. узгоджений борг відповідача становить 237, 96 грн.

29 вересня 2011 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш»№ 0001571503, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України, відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату фіксованого сільськогосподарського податку у розмірі 0, 86 грн.

Загальна заборгованість відповідача перед позивачем становить 8 568, 82 грн.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Порядок справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено приписами Податкового кодексу України.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (пункт 38.1 статті 38 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідач не надав суду доказів оскарження ним податкових повідомлень-рішень, які були виставлені позивачем, а також сплати суми податкового боргу.

Право органів податкової служби звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг передбачене підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового Кодексу України.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що у відповідача наявна заборгованість у сумі 8 568, 82 грн., позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 35, 69, 70, 71, 128, 160-165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Зоопослуги+» (ідентифікаційний код - 35628551, місцезнаходження: Київська область, Фастівський район, с. Бортники, вул. Гайова, 20) на користь Державного бюджету України заборгованість у розмірі 8 568 (вісім тисяч п'ятсот шістдесят вісім) грн. 82 коп.

3. Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Терлецька О.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.11.2012
Оприлюднено07.12.2012
Номер документу27832609
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-5074/12/1070

Постанова від 20.11.2012

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

Ухвала від 25.10.2012

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

Ухвала від 25.10.2012

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні