КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
30 травня 2012 року Справа № 1170/2а-1572/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом : Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі
до відповідача : Державного підприємства «Бережинське»
про стягнення заборгованості,
Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі звернулося з позовом до Державного підприємства «Бережинське»про стягнення заборгованості по страхових внесках, фінансовій санкції та пені в сумі 16 740,62 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.14). Представник відповідача в судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі та про визнання позову (а.с.16).
На підставі ухвали від 30.05.2012 р. подальший розгляд справи проведено в порядку письмового провадження у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України.
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески -кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. На підставі ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч.4 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.
На підставі ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно п. п. 2 п. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум -уразі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум -у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.122003 р. №21-1, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків та своєчасно не сплачені фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день простроченого платежу, тобто на фактично погашену суму недоїмки.
Управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі належним чином було вручено вимогу про сплату боргу від 04.11.2011 р. №Ю-16 (а.с.6), однак відповідач у встановлений строк заборгованість не сплатив, що підтверджується довідкою УПФУ в Кіровоградському районі від 29.05.2012 р. (а.с.15).
Враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, або інших доказів в обґрунтування її відсутності, беручи до уваги визнання ним позову, суд вважає позовні вимоги Управління про стягнення 16 740,62 грн. такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути із Державного підприємства «Бережинське»код ЄДРПОУ 00853820 (27605, с. Бережинка, Кіровоградський район, Кіровоградської області) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені в сумі 16 740,62 грн. (шістнадцять тисяч сімсот сорок грн. 62 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду С.В. Могилан
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2012 |
Оприлюднено | 07.12.2012 |
Номер документу | 27832623 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
С.В. Могилан
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні