cpg1251
Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2012 року Справа № 1170/2а-3901/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого -судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку письмового провадження в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до підприємства "Продснабторг" громадського об'єднання "Комітет по захисту прав торгівельних марок та споживачів" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 4760 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби (в подальшому -Олександрійська ОДПІ Кіровоградської області ДПС або позивач) звернулась в суд з адміністративним позовом до підприємства "Продснабторг" громадського об'єднання "Комітет по захисту прав торгівельних марок та споживачів" (в подальшому - П "Продснабторг" ГО "Комітет по захисту прав торгівельних марок та споживачів" або відповідач), в якому просив стягнути податковий борг у розмірі 4760 грн., в тому числі 3060 грн. податкової заборгованості з податку на прибуток, а також 1700 грн. податкової заборгованості по комунальному податку.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що податковими повідомленнями-рішеннями позивача, відповідачу визначено податкове зобов'язання у розмірі 3060 грн. з податку на прибуток, а також у розмірі 1700 грн. по комунальному податку.
Зазначені рішення направлялися за юридичною адресою відповідача, однак повернулися із приміткою про неможливість врученння. Також, відповідачу виставлялись податкові вимоги, однак такі заходи не призвели до погашення податкового боргу.
Представники позивача в судове засідання не з'явився, надавши клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні (а.с. 34).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. На адресу відповідача, зазначену позовній заяві та інформації з головного управління статистики у Кіровоградській області (вул. Калініна, буд. 121, м. Олександрія, Кіровоградська область), направлялась повістка про виклик до суду, яка була повернута до суду з відміткою пошти "адресат вибув"(а.с. 30).
Відповідно до ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, остання вважається такою, що вручена належним чином.
Отже, відповідач про дату, час і місце розгляду справи вважається повідомлений належним чином.
Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.
Враховуючи те, що сторони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження на основі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування" (чинного на час виникнення правовідносин) на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181 (далі за текстом - Закон №2181) (чинного на час виникнення правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності -протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 (чинного на час виникнення правовідносин) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 152.1 ст. 152 Податкового кодексу України податок на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.
Пунктом 152.3 ст. 152 Податкового кодексу України доходи і витрати нараховуються з моменту їх виникнення згідно з правилами, встановленими цим розділом, незалежно від дати надходження або сплати коштів, якщо інше не встановлено цим розділом.
Відповідно до положень ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181 (далі за текстом - Закон №2181) (чинного на час виникнення правовідносин) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 120.1. ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Судом встановлено, що відповідачу на підставі акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 20.09.2011, у зв'язку з неподанням податкової звітності з податку на прибуток з 3-го кварталу 2008 року по 2-й квартал 2011 року, а також неподанням податкової звітності з комунального податку з 3-го кварталу 2008 року по 4-й квартал 2010 року, податковим органом винесені податкові повідомлення-рішення №0002561510 від 20.09.2011, яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700 грн. з комунального податку, а також № 0002551510 від 20.09.2011, яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3060 грн. з податку на прибуток (а.с. 17-18).
Зазначені рішення, рекомендованим поштовим відправленням, направлялись на адресу відповідача, проте повернулись на адресу позивача з відміткою пошти про неможливість вручення (а.с. 19).
Відповідно абз. 3 п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Таким чином, днем вручення є день повернення рішень на адресу позивача (а.с.10).
01.11.2011 відповідачу було сформовано податкову вимогу № 458, яка відповідно до положень абз. 3 п. 58.3 ст. 58, вручена відповідачу (а.с. 20).
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що у відповідача наявний податковий борг у розмірі 4760 грн., у тому числі з податку на прибуток у розмірі 3060 грн., а також комунальному податку у розмірі 1700 грн.
Щодо позовної вимоги, про стягнення податкового боргу, то суд виходить з наступного.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 1.18 с. 18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Податковим кодексом України не надано право податковому органу на звернення до суду з вимогою про стягнення податкового боргу, а тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача кошти, які перебувають у його власності, у рахунок погашення податкового боргу у розмірі 4760 грн.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158 -163, КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути кошти з підприємства "Продснабторг" громадського об'єднання "Комітет по захисту прав торгівельних марок та споживачів", вул. Калініна, буд. 121, м. Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, код ЄДРПОУ 31046705, які перебувають у його власності, у рахунок погашення податкового боргу у розмірі 4760 гривень (чотири тисячі сімсот шістдесят гривень), у тому числі з податку на прибуток у розмірі 3060 грн., а також комунальному податку у розмірі 1700 грн. на користь держави в особі Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби, вул. Пролетарська, 17, м. Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, -впродовж десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А.В. Сагун
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2012 |
Оприлюднено | 07.12.2012 |
Номер документу | 27833407 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні