Ухвала
від 12.09.2012 по справі 5023/3855/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"12" вересня 2012 р. Справа № 5023/3855/12

вх. № 3855/12

Суддя господарського суду Чистякова І.О.

при секретарі судового засідання Ягнюк О.В.

За участю:

представника ініціюючого кредитора - Кріциної Н.А., довіреність №30-27/07 від 03.01.2012р.

представника боржника - не з`явився

Розглянувши справу

за заявою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова

до Підприємства об`єднання громадян "Український простір", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Кредитор (Управління Пенсійного фонду України в Київському районі Харківської області) звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника - Підприємства об`єднання громадян "Український простір" (ідентифікаційний код 35973262) в порядку, який передбачений ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на тій підставі, що боржник більш року не надає до органів Державної податкової інспекції податкових декларацій та має борг перед ініціюючим кредитором на загальну суму 15354,08 грн.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 29 серпня 2012 року прийнято заяву кредитора до розгляду, порушено провадження у справі і призначено проведення засідання суду на "03" вересня 2012 р. о 10:40 год., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

На підставі розпорядження від 03 вересня 2012 року "Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справи", у зв`язку з відпусткою судді Усатого В.О. було виконано повторний розподіл справи між суддями, справу №5023/3855/12 було передано судді Чистяковій І.О.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року розгляд справи відкладено на "12" вересня 2012 р. о 14:40 у зв`язку з неявкою представників сторін та ненаданням витребуваних судом документів.

В судовому засіданні 12 вересня 2012 року представник ініціюючого кредитора підтримав заяву про порушення справи про банкрутство та пояснив, що боржник не надає протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій та має перед кредитором заборгованість в розмірі 15 354,08 грн., яка до цього часу не погашена.

Також, представник ініціюючого кредитора надав супровідним листом (вх. №15243) копію довіреності №30-24/07 від 03.01.2012р., яка судом долучається до матеріалів справи.

Надані представником ініціюючого кредитора документи судом долучаються до матеріалів справи.

Боржник в судове засідання не з'явився, відзив на заяву кредитора суду не надав.

Відповідно до відмітки на наявної в матеріалах справи ухвали господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року, оформленої відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 р. № 75 (з подальшими змінами), копії даної ухвали надіслано сторонам 04 вересня 2012 року за вих. № 015586.

Вищезазначену ухвалу було надіслано боржнику на адресу, вказану ініціюючим кредитором у заяві про порушення справи про банкрутство, довідки та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 44/2.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1. Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України №1149 від 12.12.2007р. нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку) місцевої - Д+2, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання.

Відповідно до п.4.2. Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України №1149 від 12.12.2007р. при пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 4.1 нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

Враховуючи викладене, суд вважає, що боржник належним чином був повідомлений судом про час та місце розгляду справи. Тому, вважає можливим розглянути справу за його відсутності в порядку ч.12 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, суд встановив наступне.

Боржник - Підприємство об`єднання громадян "Український простір" зареєстровано як юридична особа 15 липня 2008 року виконавчим комітетом Харківської міської ради за №1 480 102 0000 041244, місцезнаходженням боржника є: 61002, м. Харків, вул. Сумська, буд. 44/2, ідентифікаційний код 35973262, що підтверджується довідкою та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Як вбачається з матеріалів справи ініціюючий кредитор в якості однієї з підстав для визнання боржника банкрутом зазначив, що боржником протягом року не надає до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій.

Натомість до суду надано лист Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби за вих. №7828/10/15-136 від 31.07.2012р., в якому зазначено лише про направлення до ініціюючого кредитора завірених копій декларацій з податку на прибуток, податковий розрахунок комунального податку та інформації про поточні рахунки боржника, відкриті в установах банку.

Даний лист суд не приймає в якості належного та допустимого доказу ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, оскільки у листі не міститься ні переліку видів податків, зборів (обов`язкових платежів), платником яких є боржник, ні дати подачі останньої звітності по всім видам податків, зборів (обов`язкових платежів) платником яких є боржник, ні доказів застосування до боржника відповідних штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) податкової звітності за відповідні податкові періоди (акти перевірок податкових органів та податкові повідомлення - рішення про застосування до боржника штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) податкової звітності.

Крім того, відповідно ч.1 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство повинна містити, зокрема виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Згідно ч. 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) до заяви кредитора додаються відповідні документи, зокрема, рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 6 Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Інше передбачено ч.1 ст. 52 Закону, відповідно до якої у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Отже, за особливостями банкрутства відсутнього боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов`язання. Однак, за приписами вищенаведеного Закону для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.

Згідно ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Положеннями абз. 8 ст. 1 Закону встановлено, що безспірними вимогами кредиторів являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Саме з цього моменту грошові вимоги переходять в категорію безспірних.

Стаття 1071 Цивільного кодексу України визначає підстави списання грошових коштів з рахунка.

За приписами ч. 1 цієї статті банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження.

Без такого розпорядження грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених договором між банком і клієнтом (ч. 2 вказаної статті).

Списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою.

Відповідно п. 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство" до розрахункових документів, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника у безспірному порядку, належать платіжні вимоги (пункт 1.25 статті 1 і стаття 26 Закону України від 05.04.2001р. "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"). Не виконані банком через брак коштів на рахунку боржника платіжні вимоги є доказом неплатоспроможності боржника та безспірності вимог його кредитора (кредиторів), до яких відносяться як стягувачі за виконавчими документами, так і отримувачі за договірним списанням коштів. Згідно п. 70 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність.

Як вбачається з матеріалів справи, кредитором на підтвердження безспірності його грошових вимог та неплатоспроможності боржника додано до заяви про порушення справи про банкрутство Підприємства об`єднання громадян "Український простір" наступні документи, зокрема копії: вимог про сплату боргу №Ю-491У від 03.07.2009р., 05.08.2009р., 03.09.2009р., 05.10.2009р., 05.11.2009р., 04.12.2009р., постанов про відкриття виконавчого провадження по ВП №25904061 від 14.04.2011р., ВП №25903981 від 14.04.2011р., ВП №27800157 від 25.07.2011р., ВП №27800197 від 25.07.2011р., рішень про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" №461 від 17.06.2011р., №817 від 04.11.2010р., №816 від 04.11.2010р., №815 від 04.11.2010р., №814 від 04.11.2010р., постанов про повернення виконавчого документа стягувачеві по ВП №25903981 від 29.12.2011р., ВП №25381889 від 29.12.2011р., ВП №25904061 від 29.12.2011р., ВП №25382303 від 29.12.2011р., ВП №30712072 від 29.12.2011р., ВП №30793030 від 29.12.2011р., ВП №28658048 від 29.12.2011р., ВП №27800197 від 29.12.2011р., ВП №27800157 від 29.12.2011р., ВП №25381542 від 29.12.2011р., акту державного виконавця від 02.12.2011р.

Крім того, ініціюючим кредитором надані оригінали документів - розрахунки суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з додатки до них за періоди з травня 2009 року по лютий 2010 року та з липня 2010 року по грудень 2010 року.

Отже, рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника, копії розрахункових документів, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника у безспірному порядку, до яких належать платіжні вимоги, а також виконавчі документи до заяви про порушення справи про банкрутство боржника не додано, що є порушенням вимог ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не звільняє заявника від обов`язку виконання положень ст. 7 вказаного Закону та доведення факту неплатоспроможності боржника.

У відповідності до ч. 1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право, в тому числі, подавати докази.

В силу ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Зазначені обставини свідчать про те, що ініціюючим кредитором на час звернення до суду не надано належних доказів неплатоспроможності боржника та безспірності вимог кредитора, а також наявності ознак "відсутнього боржника", передбачених ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тому суд вважає, що провадження у справі слід припинити відповідно до п.1-1 ч.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, оскільки на момент порушення господарським судом справи про банкрутство відсутнього боржника за спрощеною процедурою були відсутні обставини, які є підставою для порушення провадження у справі про банкрутство та відповідно відсутні підстави для визнання боржника банкрутом в порядку ст.52 Закону.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 5, 7, 8, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 4-1, ст. 33, п. 1-1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі № 5023/3855/12 про визнання Підприємство об`єднання громадян "Український простір" (ідентифікаційний код 35973262) банкрутом.

Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду Харківської області від 29.08.2012 р.

Дану ухвалу направити боржнику, державному реєстратору, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Харківській області, Київському відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС.

Суддя Чистякова І.О.

справа №5023/3855/12

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.09.2012
Оприлюднено06.12.2012
Номер документу27842911
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/3855/12

Ухвала від 03.09.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 12.09.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 29.08.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні