Постанова
від 17.07.2012 по справі 2а/0570/7632/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/7632/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Загацької Т.В.

при секретарі Телешові В.О.

за участю представника позивача Лукащук Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінструмент» про стягнення податкової заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінструмент» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток у розмірі 908,10грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідач має заборгованість перед бюджетом, яка виникла внаслідок несплати поточних платежів по податку на прибуток відповідно до податкової декларації за 2011 рік (вх..№72615 від 27.01.2012 року) та податкового повідомлення-рішення №0002791540 від 14.11.2011 року, які є узгодженими. Заходи прийняті податковим органом для погашення суми боргу не привели до позитивного результату. Враховуючи те, що заборгованості у розмірі 908,10 грн. самостійно боржником не сплачена, у позивача виникли правові підстави для примусового стягнення боргу в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрпромінструмент» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 17.10.2007 року №12741020000006259 ідентифікаційний код юридичної особи 35388168, що підтверджено довідкою про ЕДРПОУ.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що податкові зобов'язання відповідача щодо сплати податку на прибуток за основним платежем у розмірі 1,00 грн. виникли на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2011 рік (вх..№72615 від 27.01.2012 року).

Крім того, податковим повідомленням-рішенням №0002791540 від 14.11.2011 року відповідачу були нараховані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 1020 грн. З урахуванням переплати 112,90 грн., суми заборгованості зі сплати штрафних санкцій з податку на прибуток складає 907,10 грн.

Станом на 12.07.2012 року податкові зобов'язання відповідача з податку на додану вартість самостійно не сплачені, внаслідок чого виник податковий борг у розмірі 908,10 грн., про що свідчить зворотній бік облікової картки платника податків.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно з п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, відповідач самостійно визначені в податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2011 рік (вх..№72615 від 27.01.2012 року) податкові зобов'язання у розмірі 1,00 грн. не сплатив.

Відповідно до п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно п.58.2 ст.58 цього кодексу, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

14.11.2011 року позивачем на підставі акту перевірки №276/15-114-1 від 24.10.2011 року винесено податкове повідомлення рішення №0002791540 про нарахування відповідачу податкового зобов'язання з податку на прибуток за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення - рішення було направлено відповідачу рекомендований листом, та повернуто відправнику у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

З урахуванням переплати 112,90 грн., суми заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток складає 907,10 грн.

Відповідно п.58.3. статті 58 Податкового Кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

В судовому засіданні судом встановлено, що податкове повідомлення - рішення №0002791540 від 14.11.2011 року, відповідно до яких відповідачу були нараховані штрафні санкції, відповідачем не оскаржувалось, тому є узгодженим.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання з податку на прибуток.

Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби сформувала та надіслала відповідачу рекомендованим листом податкову вимогу від 30.12.2011 року № 428 на суму 907,10 грн., яка також була повернута відправнику у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до його погашення, строки його добровільної сплати у відповідності до вимог Податкового кодексу України вийшли.

Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінструмент» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 908,10 грн.- задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінструмент» (87512, м. Маріуполь, бул.Шевченка, буд.343, ЄДРПОУ 35388168) податкову заборгованість з податку на прибуток у розмірі 908 ( дев'ятьсот вісім) грн.10 коп. на користь Державного бюджету м. Маріуполь (№31117009700052, ГУДКСУ в Донецький області , код платежу 11021000, код ЄДРПОУ 34686694, МФО 834016).

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Загацька Т. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.07.2012
Оприлюднено08.12.2012
Номер документу27883760
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/7632/2012

Постанова від 17.07.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Загацька Т. В.

Ухвала від 22.06.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Загацька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні