Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/8311/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Загацька Т.В.
при секретарі Телешові В.О.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Загацької Т.В.
при секретарі Телешові В.О.
за участю представників позивача Щербини М.В., Жердєвої Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до приватного підприємства «СВВ» про стягнення податкового боргу у розмірі 8559,34 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду із позовом до приватного підприємства «СВВ» про стягнення податкового боргу у розмірі 8559,34 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на вимоги п.п.16.1.3., 16.1.4 статті 16 Податкового Кодексу України, яка передбачає, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України та законами з питань митної справи.
Позивач зазначає, що згідно з податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2011 рік (вх.№2333 від 29.01.2011 року), на 2012 рік (вх. №1321 від 09.02.2012 року) підприємством самостійно визначено щомісячний платіж з орендної плати за землю у розмірі 923,85 грн. Проте платником податків узгоджене податкове зобов'язання з орендної плати на землю за вересень, жовтень, листопад та грудень 2011 року, за січень, лютий 2012 року не сплачено, що призвело до виникнення станом на 30.06.2012 року податкового боргу у розмірі 5543, 14 грн. З урахуванням пені в сумі 3016,2 грн. податковий борг складає 8559, 34 грн.
На підставі вищезазначеного позивач просив суд стягнути з приватного підприємства «СВВ» податковий борг у сумі 8559,34 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, день та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень чи заяв про відкладення розгляду справи судові не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши всі обставини справи та перевіривши їх наявними доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 19.12.2000 року відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ідентифікаційний код 31297313 (а.с. 5).
З 26.12.2000 року відповідач перебуває на обліку як платник податків в Артемівській об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області Державної податкової служби, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с. 8).
Поняття орендної сплати за землю визначено ст. 21 Закону України «Про оренду землі» із змінами та доповненнями від 25 травня 2005 року, а саме орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Відповідно до п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідачем до податкового органу були подані податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік (вх..№2333 від 29.01.2011 року), за 2012 рік (вх..№1321 від 09.02.2012 року), відповідно до яких відповідачем самостійно визначено щомісячний платіж з орендної плати за землю у розмірі 923,85 грн. (а.с. 9-11).
Відповідно до п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Згідно п.285.2 ст.285 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом
Внаслідок того, що узгоджене податкове зобов'язання з орендної плати на землю за вересень, жовтень, листопад та грудень 2011 року, за січень, лютий 2012 року відповідачем своєчасно не сплачується, виникла заборгованість, яка загалом становить 8559,34 грн. і складається вона з суми податкового зобов'язання в розмірі 5543,14 грн., та пені в розмірі 3016,2 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с. 4).
Позивачем відповідачу направлялись перша податкова вимога № 1/52 від 27.02.2009 року (а.с. 12) та друга податкова вимога № 2/90 від 28.05.2009 року (а.с. 13) про погашення податкового боргу в добровільному порядку, які були вручені відповідачу належним чином, що підтверджується підписом на повідомленнях про вручення поштового відправлення (а.с. 12,13). Вищезазначені податкові вимоги залишені без виконання, податковий борг відповідача до теперішнього часу не переривався, що підтверджується довідкою Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби (а.с. 14), тому дані податкові вимоги вважаються не відкликаними.
Станом на момент звернення позивача до суду з позовом та розгляду справи судом зазначене податкове зобов'язання не сплачене відповідачем, що підтверджується даними зворотного боку облікової картки платника податків станом на 16.07.2012 року (а.с. 24-25) отже, є податковим боргом.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Отже, наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначеної позивачем суми податкового боргу відповідача з орендної плати на землю, та наявність підстав для стягнення зазначеної суми боргу в судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що на день звернення позивача до суду із позовом, позивачем були вчинені всі залежні від нього дії, направлені на стягнення наявної суми податкового боргу з відповідача, проте зазначені дії не призвели до позитивних результатів.
Відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 105, 158 -162, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до приватного підприємства «СВВ» про стягнення податкового боргу у розмірі 8559,34 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «СВВ» (код ЄДРПОУ 31297313) на користь державного бюджету податковий борг у розмірі 8559 грн.( вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят дев'ять) грн. 34 коп. шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство «СВВ».
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Загацька Т. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2012 |
Оприлюднено | 08.12.2012 |
Номер документу | 27883886 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Загацька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні