Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
29 листопада 2012 р. № 2-а- 12572/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Панченко О.В.
при секретарі судового засідання Пузовікової К.І.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі міста Харкова до Закритого акціонерного товариства "Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер" про стягнення суми, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Закритого акціонерного товариства "Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер" на користь Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова суму боргу у розмірі 276, 92 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Закрите акціонерне товариство «Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На підприємстві працювали особи, посади яких дають право на призначення пенсії згідно ст.24 Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність». Відповідно до норм ЗУ "Про наукову та науково - технічну діяльність" та Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації, затвердженого Постановою КМУ від 24.03.2004р. № 372, відповідач своєчасно не відшкодував пенсійному фонду різницю між виплаченою сумою пенсій вказаним науковим працівникам. Так, за жовтень 2012 року у відповідача виникла заборгованість на суму 276,92 грн. Оскільки, несвоєчасне відшкодування виплаченої пенсії може привести до затримки її наступних виплат та завдати істотної шкоди інтересам громадян та держави, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення коштів.
Представник позивача - Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова, прибув у судове засідання та склав на адресу суду заяву, в якій просив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Представник відповідача - Закритого акціонерного товариства "Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер", у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений судом належним чином, в порядку передбаченому ст.ст. 33-35 КАС України.
Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норми процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то з огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів:
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач - Закрите акціонерне товариство «Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
На ЗАТ "НВО НДІ Кондиціонер" працював гр. ОСОБА_1, який має право на призначення пенсії згідно ст.24 Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність», як науковий працівник.
Матеріалами справи підтверджується, що Управлінням Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова була нарахована та виплачена пенсія гр. ОСОБА_1 за жовтень 2012 року.
Листом від 16.10.2012 року №14847-03/34 Управлінням Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова відповідачу було надіслано повідомлення встановленого зразку згідно Додатку до Порядку №372 від 24.03.2004 року (а.с.7-8), в яких зазначалась сума витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчислених відповідно до інших законодавчих актів.
Проте, відповідач вказаних у повідомленнях сум на адресу Управління ПФУ у Фрунзенському районі м. Харкова не сплатив.
Вирішуючи справу, суд виходить з того, що відповідно до вимог абз. 3 ст. 24 Закону України № 1977 від 13.12.1991 року, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мав право науковий працівник, фінансується: - для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ- ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому, за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Згідно п. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України „Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Відповідно до п.8 згаданого Порядку, у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з ч. 9 Порядку № 372 від 24.03.2004 року, різниця у розмірі пенсій наукових (науково педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.
Суд відзначає, що ЗАТ "НВО НДІ Кондиціонер" відноситься до інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, на яких розповсюджуються вимоги Порядку №372 від 24.03.2004 року.
Керуючись абз.2 ч. 5 Порядку №372 від 24.03.2004 року, відповідач повинен самостійно зараховувати та щомісячно до 25 числа перераховувати Управлінню Пенсійного фонду України за місцем свого знаходження відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії.
Згідно з Порядком № 372, різниця між сумою пенсії, призначеною на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах відшкодовується підприємством, на якому працівник набув науковий стаж з урахуванням розподілу фінансування за рахунок державного бюджету та за рахунок господарських договорів.
Розмір різниці, що підлягає відшкодуванню підприємством залежить від форми фінансування цього підприємства протягом всього періоду його діяльності.
Відповідно до Порядку №372, частка різниці в розмірі пенсії, з урахуванням сплачених підприємством сум, що підлягає відшкодуванню ЗАТ "НВО НДІ Кондиціонер" в межах позовних вимог складає 276,92 грн. за жовтень 2012 року.
Отже, відповідач зобов'язаний відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі Харківської області виплачену наукову пенсію за жовтень 2012 року у розмірі 276,92 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказів оплати суми заборгованості, виконання обов'язку в інший спосіб, припинення існування такого обов'язку з будь-яких підстав відповідач до суду не подав, а судом самостійно при виконанні вимог ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України таких доказів не виявлено.
Таким чином, наявність суми заборгованості доведена позивачем та підтверджується наявними у справі документами.
Керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі міста Харкова до Закритого акціонерного товариства «Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Науково-Виробниче об'єднання НДІ Кондиціонер» (код ЄДРПОУ 33292610, місцезнаходження: пр. Московський, 257, м. Харків, 61044) на користь Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова суму боргу розмірі 276, 92 грн.(двісті сімдесят шість грн. 92 коп.).
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Панченко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2012 |
Оприлюднено | 08.12.2012 |
Номер документу | 27884841 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні