ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

06 грудня 2012 р. № 2а- 12724/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого -Судді Бездітка Д.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби

до товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТМАКС"

про стягнення заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Основ'янська міжрайонна державна податкова інспекція м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТМАКС", в якому просить суд стягнути з ТОВ "ПРОФІТМАКС" (37458158) з розрахункових рахунків, відкритих відповідачем на користь державного бюджету України за заборгованість на суму 9847,0 грн. по податку на додану вартість у розмірі 9847,0 грн. на розрахунковий рахунок № 31111029700011, Державний м. Харків Червонозаводський р-н 14010100, код одержувача 37999628, Банк - ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.

Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що ТОВ "ПРОФІТМАКС" має узгоджений податковий борг перед бюджетом у сумі 9847,0 грн. з податку на додану вартість, що виник на підставі самостійно поданої відповідачем до податкового органу декларації № 9061593050 від 09.10.2012 р.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи за своєю відсутністю, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

На підставі вищевикладеного, відповідно до положень ст.41, ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи встановлено, що ТОВ "ПРОФІТМАКС" має податковий борг перед бюджетом у сумі 9847,0 грн., а саме з податку на додану вартість, який виник на підставі самостійно поданої відповідачем до податкового органу декларації за вересень 2012 року №9061593050 від 09.10.2012 року.

Також, судом встановлено, що Основ'янською МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС направлялась на адресу відповідача та ним отримана податкова вимога від 24.02.2012 року № 229 на суму боргу 53005,24 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 49.2. ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України, встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, сума податкового боргу в розмірі 9847,0 грн. по декларації з ПДВ за вересень 2012 року є узгодженою, відповідачем не сплачена, отже, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТМАКС" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТМАКС" (код 37458158) з розрахункових рахунків, відкритих відповідачем на користь державного бюджету України за заборгованість на суму 9847.0 грн. (дев'ять тисяч вісімсот сорок сім гривень 00 копійок) по податку на додану вартість на розрахунковий рахунок № 31111029700011, Державний м. Харків Червонозаводський р-н 14010100, код одержувача 37999628, Банк - ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Д.В.Бездітко

Дата ухвалення рішення 06.12.2012
Оприлюднено 11.12.2012

Судовий реєстр по справі 12724/12/2070

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 06.12.2012 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 16.11.2012 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 16.11.2012 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 12724/12/2070

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону