cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
ОКРЕМА УХВАЛА
"10" грудня 2012 р. Справа № 5013/1487/12
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши справу № 5013/1487/12 від 12.11.2012 року
за заявою кредитора - управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, 25001, м. Кіровоград, вул. 50р. Жовтня, 4,
про банкрутство відсутнього боржника, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою від 12.11.2012 року господарський суд порушив провадження у справі № 5013/1487/12 про банкрутство ТОВ "Евріс". Розгляд справи призначив на 26.11.2012 року, зобов'язав боржника до засідання суду, не пізніше 23.11.2012 року, подати: відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, що має відповідати п. 3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; аудиторський висновок про фінансово - майновий стан; список дебіторів і кредиторів (найменування, адреса, сума боргу); довідку про наявність майна із зазначенням його вартості; докази наявності підприємницької діяльності або письмову інформацію про причини відсутності підприємницької діяльності.
Боржник відзив на заяву кредитора та витребувані судом докази (документи) не подав, наявність боргу не заперечив. Про наявність поважних причин невиконання вимог ухвали боржником господарський суд не повідомлено.
Ухвалою від 26.12.2012 року господарський суд відклав до 10.12.2012 року розгляд справи, повторно витребував у боржника необхідні докази (документи).
Боржник відзив на заяву кредитора та витребувані судом докази (документи) не подав. Про наявність поважних причин невиконання вимог ухвали боржником господарський суд не повідомлено.
Крім того, вказаними ухвалами явка повноважного представника боржника в судові засідання 26.11.2012 року та 10.12.2012 року визнана обов'язковою. В порушення вимог ухвал від 12.11.2012 року та 26.11.2012 року представник боржника не був присутнім у судових засіданнях 26.11.2012 року та 10.12.2012 року. Про поважність причин неявки у вказані судові засідання представника боржника господарський суд не повідомлений.
У разі нез'явлення без поважних причин або без повідомлення причин в засідання господарського суду представника позивача, якщо його присутність було визнано обов'язковою, суддя вправі притягти позивача до відповідальності, встановленої пунктом 5 статті 83 ГПК, або залишити позов без розгляду (пункт 5 частини першої статті 81 ГПК), або вжити обох цих заходів одночасно, а також винести окрему ухвалу, як це передбачено частиною першою статті 90 ГПК.
Що ж до представника відповідача, то у разі нез'явлення його представника за викликом господарського суду останній має право відкласти розгляд справи (стаття 77 ГПК), вжити заходів, передбачених пунктом 5 статті 83 ГПК або статтею 90 ГПК.
Неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.
Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи можуть тягти за собою, зокрема, такі наслідки:
- стягнення штрафу з винної сторони в доход державного бюджету України (пункт 5 статті 83 ГПК);
- винесення у встановленому порядку окремих ухвал (стаття 90 ГПК).
Відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі (ч. 12 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
Господарський суд вважає за необхідне повідомити, що відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Закон України "Про судоустрій і статус суддів" у ст. 13 встановлює, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Згідно ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Стаття 4-5 ГПК України передбачає, що господарські суду здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену ГПК України та іншими законами України.
Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.
Викладене повідомляється з метою усунення порушень законності та недоліків в діяльності боржника.
Керуючись ст. ст. 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Надіслати керівнику боржника - товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Евріс" окрему ухвалу з метою вжиття заходів по усуненню порушень законодавства, виявлених під час провадження по справі № 5013/1487/12 та не допущення їх в подальшому.
2. Зобов'язати боржника про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Кіровоградської області до 18.12.2012 року.
3. Зобов'язати керівника боржника забезпечити виконання вимог ухвал господарського суду Кіровоградської області у даній справі, зокрема, забезпечити явку повноважного представника боржника у судове засідання, яке відбудеться 20.12.2012 року о 14 год. 40 хв., та надати витребувані судом документи.
Окрема ухвала може бути оскаржена в установленому Господарським процесуальним кодексом України порядку.
4. Примірник ухвали направити боржнику - ТОВ "Евріс" (за адресами: 25006, м. Кіровоград, вул. Тургенева, 65 та 25009, м. Кіровоград, вул. Комарова, 64).
Суддя Н.М. Коваленко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2012 |
Оприлюднено | 13.12.2012 |
Номер документу | 27966742 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні