cpg1251
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/11843/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Голобутовського Р.З., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Повного товариства "Гончаренко, Ступаренко - "Кривбас-Кредит" про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
04.10.2012 р. Криворізька центральна міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі - Позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом про стягнення з Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» (далі - Відповідач) заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2624,80 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Відповідач не сплатив у встановлені законом строки штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2624,80 грн., що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом.
Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коблової О.Д. від 05.10.2012 р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
14.11.2012 р. на підставі розпорядження керівника апарату Дніпропетровського окружного адміністративного суду №342д у зв'язку з обранням судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коблової О.Д. суддею Малинівського районного суду м. Одеси згідно до Указу Президента України №634/2012 від 09.11.2012 р. здійснено повторний автоматичний розподіл та адміністративну справу № 2а/0470/11843/12 за позовом Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко -«Кривбас-Кредит» про стягнення заборгованості передано у провадження судді Голобутовського Р. З.
Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Голобутовського Р.З. від 15.11.2012 р. прийнято до свого провадження адміністративну справу за позовом Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» про стягнення заборгованості в сумі 2624,80 грн.
Відповідач про дату та місце судового розгляду повідомлявся, але повернувся конверт з ухвалою про прийняття до провадження з відміткою "адресат не розшукан".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Всупереч вимогам ч. 1 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" про зміну місцезнаходження Відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення Відповідача про дату та місце розгляду судової справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, без участі представника Відповідача, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про дату та місце розгляду судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Повне товариство «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» зареєстровано Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 28.10.1996 р. та знаходиться на обліку у Криворізькій центральній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби з 11.11.1996 р.
У період з 25.05.2012 р. по 29.05.2012 р. посадовими особами Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби на підставі направлень від 25.05.2012 р. №94 та №95 була проведена фактична перевірка за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит». Перевірка проведена у присутності продавця та директора кіоску, що розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Л. Комсомолу, 1, та належить Повному товариству «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит».
В ході перевірки встановлено порушення п. 1 ч. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. п. 2.2., 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, які підтверджуються письмовими поясненнями продавця та директора Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит», а саме: неоприбутковано в КОРО суму 1325,00 грн.
За результатами перевірки складено акт №0018/04/81/28/24433850 від 29.05.2012 р., зауваження до акта перевірки відсутні.
07.06.2012 р. на підставі акта перевірки №0018/04/81/28/24433850 від 29.05.2012 р. Криворізькою центральною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби прийнято податкові повідомлення-рішення №0000392304 та №0000402304, якими застосовано штрафні (фінансові) санкції до Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» у розмірі 1,00 грн. та 6625,00 грн. відповідно. Податкові повідомлення-рішення отримані директором Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» 07.06.2012 р.
Відповідно до п. п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів.
Пунктом 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи вчинене вперше - 1 гривня.
Отже, за порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сері торгівлі, громадського харчування та послуг» Відповідачу правомірно нарахована фінансова санкція у сумі 1,00 грн.
Відповідно до п. п. 2.2, 2.6. Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ від 15.12.2004 р., підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних з банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.
Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Згідно ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995 р. у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Враховуючи, що сума не оприбуткованих готівкових коштів становила 1325,00 грн., то за порушення п. п. 2.2, 2.6. Положення про ведення касових операцій в національній валюті України Відповідачу правомірно нарахована фінансова санкція у сумі 6625,00 грн. (1325,00 грн. *5).
Крім того, Повному товариству «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» нарахована пеня в сумі 0,80 грн.
Повним товариством «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» було частково перераховано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4002,00 грн., таким чином борг склав 2624,80 грн. (1,00 грн. + 6625,00 грн. + 0,80 грн. - 4002,00 грн.).
Як свідчить Довідка Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби станом на 04.09.2012 р. Повним товариством «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» штрафні (фінансові) санкції у сумі 2624,80 грн. не сплачені, тому сума заборгованості складає 2624,80 грн. і підлягає примусовому стягненню на користь держави за рішенням суду.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи, що матеріали справи свідчать про правомірне нарахування Позивачем штрафних (фінансових) санкцій, податкові повідомлення-рішення про їх застосування Відповідачем не оскаржені і у повному обсязі не виконані, суд дійшов висновку, що сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2624,80 грн. підлягає примусовому стягненню на користь держави за рішенням суду.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 86, 158-163, 183-2, 256 Кодексу Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Повного товариства «Гончаренко, Ступаренко - Кривбас-Кредит» (50093, м. Кривий Ріг, вул. Лісового, 22а, ЄДРПОУ 24433850) до бюджету (р/р 31110104700024, код платежу 21080911, одержувач ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 24230992, МФО 805012) загальну суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2624,80 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Р.З. Голобутовський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2012 |
Оприлюднено | 14.12.2012 |
Номер документу | 27991180 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Голобутовський Роман Зіновійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коблова Ольга Дмитрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні