cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" грудня 2012 р. Справа № 5004/1349/12
за позовом Спільного Українсько-польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Експо"
до відповідача: Фірми "Інтер-Дек-М" ЛТД у формі товариства з обмеженою відповідальністю
про стягнення 7 040,00 грн. боргу за суборенду, 193,12 грн. борг за електроенергію та 841,58 грн. - пені; всього: 8074,70 грн.
Суддя Черняк Л.О .
При секретарі Хомич О.В.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача: Матвійчук В.О. -представник (дов. від 08.05.2012 року),
від відповідача: н/з,
Оскільки представник позивача не заявив клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу, то протокол судового засідання ведеться з дотриманням вимог ст. 81 -1 ГПК України без забезпечення повного фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України роз'яснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст.ст. 22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.
Суть спору: позивач - Спільне Українсько-польське підприємство у формі ТзОВ "Модерн-Експо" просить суд стягнути з фірми "Інтер-Дек-М" ЛТД у формі ТзОВ заборгованість по договору суборенди №18 від 28.01.2011 року у сумі 9 767,68 грн. з них 8 926,10 грн. -основної заборгованості та 841,58 грн. пені.
Свої вимоги обґрунтовує наступним.
Між сторонами укладено договір суборенди №18 від 28.01.2011 року. Згідно п. 4.1 договору суборендна плата становить 1 760,00 грн. в місяць і повинна сплачуватись не пізніше 5 числа місяця за який здійснюється оплата. Відповідно до 4.5 договору вартість послуг по утриманню об'єкта оренди, а саме: електроенергія, не входить в суборендну плату визначену п. п. 4.1 даного договору і підлягає додатковій оплаті. В порушення вказаних пунктів договору відповідач вчасно не проводив оплату в наслідок чого в нього виникла заборгованість в сумі 8926,10 грн. Пунктом 8.4 договору встановлено, що за несвоєчасну сплату суборендної плати та/або несвоєчасну оплату (компенсацію) послуг, суборендар зобов'язаний на письмову вимогу орендаря сплатити орендарю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період заборгованості , від несплаченої суми за кожен день прострочення.
В засіданні суду представник позивача звернувся з заявою (01-29/16135/12д від 11.12.2012р.) про зменшення позовних вимог, де просить суд стягнути з відповідача 7 040,00 грн. -боргу за суборенду, 193,12 грн. - борг за електроенергію та 841,58 грн. - пені; всього: 8074,70 грн.
Згідно абзацу 4 статті 22 ГПК України позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Отже, судом ухвалено прийняти заяву представника позивача про зменшення позовних вимог та спір розглядається в межах зменшеної суми позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не з'явився, повноважного представника не направив, позов не оспорив, ухвала суду від 23.12.2011 року направлена на адресу зазначену в позовній заяві та спеціальному витягу з ЄДРПОУ повернута до суду органом поштового зв'язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч.1 ст.64 ГПК України в редакції доповнень, внесених Законом України №2453-УІ від 07.07.2010р., ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Згідно з п.11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-8/123 від 5.03.2007р. до повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до п.16 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01/8-482 від 13.08.2008р. якщо фізична особа - учасник судового процесу своєчасно не довела до відома господарського суду або інших учасників процесу про зміну свого фактичного місця проживання, то всі процесуальні наслідки такої бездіяльності покладаються на цю фізичну особу.
Відповідно до ст.75 ГПК України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
З огляду на викладене, справу розглянуто за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача господарський суд, -
в с т а н о в и в:
01 жовтня 2010 року між Відкритим акціонерним товариством «Завод апаратури зв'язку «Іскра»(орендодавець) та Спільним Українсько-польським підприємством у формі ТзОВ "Модерн-Експо" (орендар) укладено договір оренди № 14/10, згідно умов якого орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування частину корпусу №1 /Д-3/ загальною площею 22 289,20 кв. м, що знаходиться за адресою: Луцький р-н, с. Струмівка, вул. Рівненська, 4. Відповідно до п. 6.1 орендар має право здавати об'єкт оренди в суборенду без письмового погодження орендодавця.
28 січня 2011 року між Спільним Українсько-польським підприємством "Модерн-Експо" (орендар) та фірмою «Інтер-Дек-М»ЛТД укладено договір суборенди №18, згідно умов якого орендар передає, а суборендар приймає у строкове платне користування (суборенду) нежитлові приміщення площею 30,0 кв.м.на третьому поверсі корпусу №1 / Д-3/, що знаходиться адресою: Луцький р-н, с. Струмівка, вул. Рівненська, 4. (п. 1.1 договору).
01 квітня 2011 року між сторонами укладено додаткову угоду до договору суборенди, в якій погодили внести зміни до договору суборенди, зокрема: п.1.1 договору орендар передає, а суборендар приймає у строкове платне користування (суборенду) нежитлове приміщення площею 17,6 кв.м.на третьому поверсі корпусу №1 / Д-3/, що знаходиться за адресою: Луцький р-н, с. Струмівка, вул. Рівненська, 4; п. 4.1 договору суборенда плата за користування об'єктом суборенди встановлюється в розмірі 100,00 грн. за один квадратний метр в місяць, в т.ч. ПДВ та всього складає 1 760,00 грн.
Відповідно до п. 3.1 договору строк суборенди складає з моменту передачі об'єкта суборенди суборендарю по акту приймання-передачі нежитлових приміщень до 29 лютого 2012 року (включно). На виконання даної вимоги договору орендар передав по акту приймання-передачі від 11.04.2011 року, а суборендар прийняв об'єкт оренди (нежитлове приміщення площею 17,6 кв.м. третьому поверсі корпусу №1 / Д-3/; а.с. 24).
27 лютого 2012 року між сторонами укладено додаткову угоду до договору суборенди, в якій сторони погодили внести зміни до договору суборенди, зокрема: п. 3.1 строк суборенди складає з моменту передачі об'єкта суборенди суборендарю по акту приймання-передачі нежитлових приміщень в суборенду до 28 лютого 2013 року (включно).
Згідно п. 4.2 договору суборенди суборендна плата сплачується суборендарем щомісячно незалежно від наслідків його господарської діяльності в грошовій одиниці України в безготівковому порядку, не пізніше 5 числа місяця за який здійснюється оплата, шляхом перерахування коштів на рахунок орендаря.
Загалом згідно договору суборенди відповідачу за період з квітня 2011 року по жовтень 2012 року було нараховано суборендну плату на суму 34613,33 грн., що підтверджується актами приймання передачі наданих послуг (виконаних робіт) з суборенди за вказаний період.
У договорі суборенди сторони також погодили, що вартість послуг по утриманню об'єкта суборенди, а саме: електроенергія, не входить в суборендну плату визначену в п. 4.1 даного договору і підлягає додатковій оплаті (компенсації). Вартість послуг (п. 4.5 договору) оплачується (компенсується) суборендарем в грошовій одиниці України на підставі рахунків, які надаються орендарем, виходячи з фактичної вартості таких послуг, протягом 3 банківських днів з моменту отримання суборендарем рахунків орендаря, шляхом перерахування коштів на рахунок орендаря.(п. 4.5, 4.6 договору суборенди). Згідно розрахунку позивача загальна вартість наданих послуг по утриманню об'єкта суборенди (електроенергію)за період з квітня 2011 року по жовтень 2012 року складає 3121,55 грн., що підтверджується актами приймання передачі наданих послуг (виконаних робіт) з суборенди за вказаний період.
Однак відповідач свої зобов'язання щодо своєчасної оплати за суборенду та послуги (п. 4.5 договору) виконав частково, згідно банківських виписок, долучених позивачем до позовної заяви та в судовому засіданні 11.12.2012 року, товариством було сплачено 27573,33 грн. за суборенду та 2928,43 грн. за утримання об'єкта суборенди (електроенергію).
На момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем складає 7 040,00 грн. -боргу за суборенду, 193,12 грн. - борг за електроенергію.
Відповідно до ст. 144 Господарського кодексу України, майнові права та майнові обов'язки суб'єктів господарювання виникають з угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
В даному випадку, відносини між сторонами носять договірний характер, укладений між останніми договір суборенди, предметом судових розглядів не виступав, недійсним судом не визнавався, сторонами розірваний не був.
Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України та ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно із статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим до виконання сторонами.
У відповідності до ст. 599 Цивільного кодексу України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
З огляду на викладене, враховуючи укладення між сторонами договору, передачу позивачем на виконання його умов відповідачу в суборенду нежитлове приміщення площею 17,6 кв.м.на третьому поверсі корпусу №1 / Д-3/, суд прийшов до висновку, що суми заборгованості за суборенду 7040,00 грн. та заборгованості за утримання об'єкта суборенди (електроенергію) 193,12 грн. повністю підтверджуються наявними в матеріалах справи документами, у встановленому порядку не були спростовані відповідачем та підлягають до стягнення з останнього.
Відповідно до п. 8.4 договору суборенди за несвоєчасну сплату суборендної плати та/або несвоєчасну оплату (компенсацію) послуг, суборендар зобов'язаний на письмову вимогу орендаря сплатити орендарю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період заборгованості , від несплаченої суми за кожен день прострочення. З огляду на викладене та перевіривши у судовому засіданні розрахунок позивача нарахування пені, суд дійшов висновку, що з відповідача за прострочення платежів слід стягнути 841,58 грн. пені за період з 06.05.2011 по 22.10.2012 року.
Як визначає ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, це стосується і відповідача.
Відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, які б спростовували наявність заборгованості.
Оскільки спір до розгляду суду доведений з вини відповідача, то витрати по сплаті судового збору слід віднести на нього відповідно до ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, ст.ст. 82-85 ГПК України, ст. 173 Господарського кодексу України, ст.ст. 509, 599, 629 Цивільного кодексу України, господарський суд,-
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фірми «Інтер-Дек-М»ЛТД у формі товариства з обмеженою відповідальністю (м. Луцьк, вул. Горького, буд,10, кв. 6, код 21746488) на користь Спільного Українсько-польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Експо" (Луцький р-н, с. Струмівка, вул. Рівненська, 4, код 21751578)
8074,70 грн. з них: з 7 040,00 грн. боргу за суборенду, 193,12 грн. борг за електроенергію, 841,58 грн. -пені та стягнути 1609,50 грн. витрат по оплаті судового збору.
Суддя Л. О. Черняк
Повний текст рішення
складено
12.12.12
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2012 |
Оприлюднено | 17.12.2012 |
Номер документу | 28005344 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Черняк Любов Олександрівна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Черняк Любов Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні