ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"12" грудня 2012 р. Справа № 16/5025/875/12
Господарський суд Хмельницької області у складі Суддя Магера В.В., розглянувши матеріали
За позовом ОСОБА_1, м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницький комбінат хлібопродуктів",
м. Хмельницький
про стягнення 1 459 368,17 грн. частки в статутному капіталі ТОВ „Хмельницький комбінат
хлібопродуктів"
За участю представників:
від позивача - ОСОБА_1 відповідача - не з'явився.
Суть спору: Позивач звернувся до суду iз позовом, згідно якого просить стягнути з відповідача кошти в сумі 1 459 368,17 грн. частки в статутному капіталі ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів".
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що на загальних зборах акціонерів ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" (правонаступник ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів) від 22.05.2004 р. було прийнято рішення про реорганізацію ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" у ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів".
При цьому розмір статутного фонду ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" становив 3 051 600,00 грн., поділений на 12 206 400 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 гривень кожна. Позивачу, як акціонеру ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", належало 1 657 056 шт. простих іменних акцій (13,575 % статутного фонду акціонерного товариства), що підтверджується випискою реєстратора з реєстру іменних цінних паперів. Сертифікату акції позивач не отримав.
У зв'язку із тим, що позивач не був присутнім на зборах акціонерів та не голосував за рішення про реорганізацію, ВАТ „Хмельницький КХП", це побавило його можливості стати учасником ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" шляхом обміну акцій на відповідну частку у статутному капіталі ТОВ і пропонувало позивачу лише викуп належних йому акцій за ціною з урахуванням витрат по придбанню, або за номінальну вартість акцій - 0,25 гривень за одну акцію.
17.08.2004 р. відбулись установчі збори засновників ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", на яких були присутні лише акціонери, що проголосували за реорганізацію ВАТ у ТОВ, а позивача на ці збори не запросили. 27.09.2004 р. було проведено державну реєстрацію ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" та державну реєстрацію припинення ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів".
В подальшому, за заявою генерального директора ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" від 04.10.2004 р. ДКЦПФР було прийняте розпорядження від 07.12.2004 р. № 236 - С про скасування реєстрації випуску акцій ВАТ „Хмельницький КХП" та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій ВАТ „Хмельницький КХП" від 20.10.1998 р. № 188/22/98.
До заяви ТОВ „Хмельницький КХП" про скасування реєстрації випуску акцій (вих. №657 від 04.12.2004 р.) було додано витяг з протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ „Хмельницький КХП" про реорганізацію товариства від 22.05.2004 р., який містив наступні умови обміну акцій на частки в статутному фонді ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів".
1. Пункт 5 питання X протоколу № 1 від 22 травня 2004 р.
„Оцінка та викуп акцій проводиться акціонерним товариством, а після проведення державної реєстрації правонаступника ТОВ „Хмельницький КХП" компенсує вартість акцій їx власниками на підставі даних реєстру станом на дату закриття реєстру.
З метою захисту прав акціонерів ВАТ „Хмельницький КХП", які не голосували за прийняття рішення про реорганізацію, у зв'язку з чим не увійдуть в склад учасників ТОВ „Хмельницький КХП", викуп акцій у цих акціонерів здійснюється товариством або його правонаступником за ціною, що визначається домовленістю стopiн, з урахуванням витрат по придбанню, але не нижчою за номінальну вартість акцій - 0,25 гривень за одну акцію".
2. Пункт 6 питання X протоколу № 1 від 22 травня 2004 р.
„Обмін акцій на частки в Статутному фонді ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" учасники товариства, проведуть пропорційно (у відсотках) вартості належних їм акцій".
За змістом вище вказаного рішення загальних зборів акціонерів лише акціонери, які проголосували за реорганізацію товариства, проведуть обмін належних їм акцій на частки у статутному фонді ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", а акціонери, які не голосували за прийняття рішення про реорганізацію, в тому числі позивач - ОСОБА_1, не можуть обміняти свої акції на частки в статутному фонді ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", так як не увійдуть в склад учасників ТОВ. У таких акціонерів акціонерне товариство проведе викуп акцій, або його правонаступник - ТОВ „Хмельницький КХП" компенсує їх вартість.
Однак, рішенням господарського суду Хмельницької області від 20.06.2011 р., винесеним у справі №10/5025/552/11, було задоволено позов ОСОБА_2 до ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" (правонаступника ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів") та визнано недійсним рішення загальних зборів акціонерів ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" від 22.05.2004 р. в частині, що викладена в п.5 питання X протоколу №1 від 22.05.2004 р. Вказане рішення залишено без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 03.08.2011 р. та постановою Вищого господарського суду України від 02.11.2011 р.
Судовим рішенням було встановлено, що в порушення норм чинного законодавства, зокрема пункту 1.7, 1.8 Положення Про порядок реєстрації випуску акцій пiд час реорганізації товариства, затвердженого рішенням ДКЦПФР №221 від 30.12.98р., в рішенні загальних зборів ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", що відбулися 22.05.04 р., відсутні пропозиції до уcix акціонерів здійснити припинення прав акціонерів в обмін акцій на частки у статутному фонді товариства, що створюється в результаті перетворення. Натомість п.5 питання X рішення зборів, акціонерам, які не були присутні на загальних зборах 22.05.04 р. i не голосували за реорганізацію акціонерного товариства, було визначено, що останні не ввійдуть в склад учасників ТОВ i їм запропоновано тільки викуп (компенсацію вартості) акцій, тобто обмежено їx у праві здійснення обміну акцій на частку в статутному фонді ТОВ та вільного вибору при реорганізації акціонерного товариства.
Відповідно до речення 2 п.1.8 Положення Про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариства, затверджено рішенням ДКЦПФР №221 від 30.12.98 р. Під час реорганізації здійснюється обмін акцій або часток у статутному фонді товариства, що реорганізовується, на акції або на частки у статутному фонді товариства, що створюється під час реорганізації, шляхом злиття, поділу, виділення, перетворення, або на акції акціонерного товариства, у якого збільшується розмір статутного фонду - внаслідок реорганізації шляхом приєднання.
Згідно п.6.1 вказаного Положення при перетворенні одного товариства в інше до товариства, яке щойно виникло, переходять yci майнові права та обов'язки колишнього товариства.
Пунктом 6.3 цього ж Положення встановлено, що розмір частки (у відсотках) кожного засновника (учасника) в статутному фонді товариства, що реорганізується, має дорівнювати розміру його частки (у відсотках) у статутному фонді товариства, створеного шляхом перетворення.
Таким чином в наслідок прийняття загальними зборами акціонерів ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" від 22.05.2004 р. незаконного (протиправного) рішення, що викладене в п.5 питання X протоколу №1 від 22.05.2004р., акціонерним товариством та його правонаступником - ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" було порушено права позивача, як акціонера ВАТ, на участь у ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", а саме права на придбання відповідної частки у статутному капіталі ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" в розмірі 13,575% статутного фонду, шляхом обміну належних позивачу акцій на відповідну частку у статутному капіталі ТОВ.
Відповідно до ч.1 ст.22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Згідно ч.2 ст.22 Цивільного кодексу України збитками є:
1. втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2. доходи, якi особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Згідно передавального акту станом на 01.05.2004 р. з ВАТ „Хмельницький КХП" в ТОВ „Хмельницький КХП", затвердженого рішенням загальних зборів акціонерів ВАТ „Хмельницький КХП" (протокол №1 від 22.05.2004р.) балансова вартість майна товариства складала 10 750 410,07 грн. Відповідно, вартість неодержаної позивачем частки (корпоративних прав) в ТОВ „Хмельницький КХП" в балансових цінах становила 1 459 368,17 грн.
Як стало відомо позивачу, 20.02.2012р. загальними зборами учасників ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" (яке є правонаступником усіх прав та обов'язків ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів") було прийнято рішення про ліквідацію товариства, яке було опубліковано в Бюлетені державної реєстрації № 205 (5) від 21.02.2012 р. В передбачений ч.5 ст.105 ЦК України, ч.2 ст.60 ГК України термін, позивач подав до ліквідаційної комісії ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" заяву з майновими вимогами про сплату йому вартості неодержаної частки в статутному капіталі ТОВ „Хмельницький КХП" в балансових цінах у cyмі 1 459 368,17 грн. Однак, відповіді про результати розгляду своєї вимоги позивач до цього часу не отримав, що є порушенням норми ч.6 ст.105 ЦК України, ч.2-3 ст.61 ГК України, відповідно до якої кожна окрема вимога кредитора розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
3 огляду на вище викладене позивач просить суд стягнути iз ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" на його користь збитки у poзмipi вартості неодержаної частки в статутному капіталі ТОВ "Хмельницький КХП" в балансових цінах у cyмi 1 459 368,17 грн.
Ухвалою суду від 03.08.2012 р. провадження у справі №16/5025/875/12 було зупинено на підставі п.2 ч.2 ст.79 ГПК України, а матеріали даної господарської справи направлено в прокуратуру Хмельницької області для проведення пepeвipки та прийняття рішення в порядку ст.97 КПК України.
29.11.2012 р. на адресу суду направлено лист заступника прокурора м. Хмельницького, в якому повідомляється, що постановою Хмельницького міськрайонного суду від 27.06.2012 р., залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Хмельницької області від 25.07.2012 р., скасована постанова слідчого відділу прокуратури Хмельницької області від 08.12.2011 р. про закриття кримінальної справи, порушеної за фактом зловживання службовими особами відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міського управління юстиції при зверненні стягнення на належні ОСОБА_5 акції ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Після проведення розслідування, 01.11.2012 р. слідчим відділом прокуратури Хмельницької області повторно винесена постанова про закриття вказаної кримінальної справи. Приймаючи до уваги, що факти, викладені в ухвалі Господарського суду Хмельницької області від 03.09.2012 р. щодо законності реорганізації ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", викупу акцій у акціонерів, проведення державної реєстрації правонаступника акціонерного товариства, були предметом розслідування у вказаній кримінальній справі, яка на даний час закрита, а також 18.10.2007 р. прокуратурою міста прийняте рішення про відмову в порушенні кримінальної справи відносно посадових осіб ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" та ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" за фактом зловживання та перевищення службовим становищем при реорганізацій відкритого акціонерного товариства у товариство з обмеженою відповідальністю, викупу належних ОСОБА_1 акцій ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" за статтями 364, 365, 366, 367 КК України на підставі статті 6 п.2 КПК України, підстав для прийняття прокуратурою міста рішення в порядку статті 97 КПК України за вказаними фактами не вбачається.
Ухвалою суду від 03.12.2012р. провадження у справі поновлено та призначено судове засідання на 12.12.2012р.
Позивач в судове засідання 12.12.2012р. з'явився та подав суду письмове клопотання від 12.12.2012 р. про відкладення розгляду справи та оголошення перерви в засіданні до внесення відомостей про закінчення досудового розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ст.283 КПК України).
Своє клопотання позивач обґрунтовує тим, що на виконання ухвали від 03.09.2012 року у справі № 16/5025/875/12 прокуратура міста Хмельницького листом №92-6800 вих-12 від 28.11.2012 р. повідомила, що підстав для прийняття рішення в порядку ст.97 КПК України за вказаними фактами, які викладені в письмовому клопотанні та поданого мною у судовому засіданні, не вбачається.
При цьому, позивач стверджує, що 19.11.2012 р. на особистому прийомі у прокурора області позивач звернувся з письмовою заявою від себе та членів сім'ї про порушення права власності на належні нам пакети акцій ВАТ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", відшкодування завданих збитків та повернення (віндикації) належного нам майна з чужого незаконного володіння, так як 19.07.2012 р. та 27.08.2012 р. постановами слідчого в особливо важливих справах прокуратури Хмельницької області Карашецького В.З. у зв'язку із закриттям кримінальних справ №29/2253 та 29/2652 відносно ОСОБА_5 і ОСОБА_1, знятий накладений постановою від 28.11.2002 року арешт на майно, в тому числі цінні папери, яке належало ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_1
22.11.2012 року за №66р-12 прокуратура міста Хмельницького повідомила про те, що відповідно до ст.214 ч.7 КПК України направлено за підслідністю до СВ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області звернення, яке зареєстроване в ЄРДР під номером 42012240010000005 для проведення досудового розслідування.
На підставі ч.2 ст.214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до ст.77 ГПК України, господарський суд відкладає в межах строків, установлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Стаття 69 ГПК України передбачає, що за клопотанням обох сторін чи клопотанням однієї сторони, погодженим з другою стороною, спір може бути вирішено у більш тривалий строк, ніж встановлено частиною першою цієї статті.
Відповідач повноважного представника в судове засідання 12.12.2012 р. не направив, поважні причини неявки не повідомив, відзив на позов не надав.
При вирішенні клопотання позивача про відкладення розгляду справи та оголошення перерви судом враховується, що відповідно до вимог ст.77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Такими обставинами, зокрема, є: 1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; 1-1) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 2) неподання витребуваних доказів; 3) необхідність витребування нових доказів; 4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; 5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта. Про відкладення розгляду справи виноситься ухвала, в якій вказуються час і місце проведення наступного засідання. Суддя має право оголосити перерву в засіданні в межах встановленого строку вирішення спору з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Оскільки зазначені позивачем підстави відкладення розгляду справи та оголошення перерви в судовому засіданні не узгоджуються із приписами ст.77 ГПК України, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання позивача від 12.12.2012р. про відкладення розгляду справи та оголошення перерви.
В ході вирішення даної справи судом встановлено, що господарську діяльність відповідача по справі - Товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", м.Хмельницький (вул. Заводська, 53, код 00952404) було припинено, що підтверджується Спецвитягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №15230374 станом від 27.08.2012р. Відповідно до вказаного спецвитягу, державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язана з реорганізацією, проведено 15.06.2012р.
Згідно п.6 ч.1 ст.80 ГПК України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо: 6) настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб'єкта господарювання, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Враховуючи те, що господарська діяльність відповідача як юридичної особи припинена, про що внесено відомості до Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тому провадження по справі №16/5025/875/12 підлягає припиненню згідно п.6 ч.1 ст.80 ГПК України.
Судові витрати по справі, із врахуванням вимог ст.ст.44, 49 ГПК України, на відповідача не покладаються.
Керуючись п.6 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, СУД -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №16/5025/875/12 за позовом ОСОБА_1, м.Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницький комбінат хлібопродуктів", м. Хмельницький про стягнення 1 459 368,17 грн. частки в статутному капіталі ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів" припинити.
Суддя В.В. Магера
Віддруковано 2 прим.:
1-до матеріалів справи;
2-відповідачу (вул. Заводська, 53, м. Хмельницький, 29000)- пр. кореспонд.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2012 |
Оприлюднено | 18.12.2012 |
Номер документу | 28027271 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Магера В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні