Постанова
від 23.04.2012 по справі 2а-3222/12/0170/23
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2012 р. (15:36) Справа №2а-3222/12/0170/23

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Алексєєвої Т.В.,

при секретарі Фурлетовій Г.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойського міжрайонного прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим

до Приватного підприємства «Северний Крим 2006»

про стягнення заборгованості у розмірі 8948,73 грн.

за участю:

прокурор - Іслямова М.В., посвідчення № 10158;

представник позивача - не з'явився;

представник відповідача - не з'явився

Обставини справи: Джанкойський міжрайонний прокурор АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Северний Крим 2006» про стягнення заборгованості по сплаті недоїмки із страхових внесків у сумі 8948,73 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачена сума заборгованості відповідно до вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування" за листопад-грудень 2011 р. та січень 2012 року.

Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Представник прокуратури у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Виконавчим комітетом Сімферопольської міської АР Крим 03.02.2006 року зареєстровано Приватне підприємство «Северний Крим 2006», 26.07.2011 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено зміни відносно юридичної адреси Приватного підприємства «Северний Крим 2006», що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру (а.с. 6-11).

Відповідач, зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за реєстраційним номером 02-406/4.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 року (надалі - Закон), яким встановлено новий єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. ч. 1 ст.1 Закону зазначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.

Згідно з п.1 частини 1 статті 4 Закону платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з частиною 2 статті 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Відповідно до частини 3 статті 9 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати єдиний внесок лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Відповідно до розділу IV пункту 4.3 підпункту 4.3.1. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 994/18289 обчислення єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.

Судом встановлено, що відповідно до звітів, наданих Приватним підприємством «Северний Крим 2006» до управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АРК, відповідач зобов'язався сплати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2011 року в сумі 6461,53 гривень (а.с. 15-16), за грудень 2011 року - 2233,54 грн. (а.с. 19-20), за січень 2012 року - 253,66 грн. (а.с. 22-23).

Добровільно відповідачем сума єдиного внеску за період з листопада 2011 року по січень 2012 року не сплачена.

Відповідно ч. 4 ст. 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Судом встановлено, що управлінням Пенсійного фонду в Джанкойському районі АРК виставлені відповідачу вимоги про сплату боргу № Ю-10С від 05.01.2012 року на суму заборгованість у розмірі 6461,53 грн. (а.с. 13), вказана вимога була отримана відповідачем 10.01.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 14), вимога № Ю-10С від 07.02.2012 року на суму 2233,54 грн. (а.с. 17), вказана вимога була отримана відповідачем 09.02.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 18), вимога № Ю-10С від 05.03.2012 року на суму 253,66 грн. (а.с. 21), вказана вимога була отримана відповідачем 07.03.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 21)

Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 6 Закону страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Таким чином, в порушення ч. 2 статті 6, ч. 4 статті 25 Закону відповідач своєчасно не сплатив суму єдиного внеску за період з листопада 2011 року по січень 2012 року в розмірі 9848,73 гривні.

Відповідно до п. 2 ч.8 ст. 9 Закону, підпункту 4.3.7 пункту 4.3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 994/18289 4.3.7. платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі).

Отже, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати єдиного внеску в розмірі 8948,73 гривень розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.

Суд також враховує, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Северний Крим 2006» (вул. Леніна, 16, с. Медведівка, Джанкойський район, 96121, ЄДРПОУ 34058252) на користь управління Пенсійного фонду в Джанкойському районі АР Крим заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 8948,73 грн., а саме:

- 7749,92 грн. на р/р 37191022000102 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20727218;

- 884,65 грн. на р/р 37196083000102 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20727218;

- 314,16 грн. на р/р 3719073000102 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20727218.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя підпис Алексєєва Т.В.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення23.04.2012
Оприлюднено18.12.2012
Номер документу28027484
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3222/12/0170/23

Постанова від 23.04.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Алексєєва Т.В.

Ухвала від 29.03.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Алексєєва Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні