22/5302
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"12" січня 2009 р.Справа № 22/5302
За позовом Відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж, м.Хмельницький
до приватного підприємства "Імпульс-Сервіс", м. Хмельницький
про стягнення 1741,95 грн.
Суддя
Представники сторін:
позивача: Докієн В.В. - представник за довіреністю №3593 від 29.12.07р.
відповідача: не з'явився
Суть спору: позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд стягнути з відповідача 1741,95грн. заборгованості по оплаті за електроенергію спожиту понад договірні величини.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано договір на користування електричною енергією №2311 від 16.06.2004р. з додатками, рапорти про відпуск теплової енергії, рахунки-фактури, таблицю заборгованості за спожиту електричну енергію понад договірні величини, акт звірки розрахунків.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повноважного представника для участі у справі не направив, витребуваного судом письмового відзиву на позов не подав, заяви про розгляд справи за відсутності представника відповідача суду не направив. Ухвала про порушення провадження у справі надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом .
Відповідно до ст. 75 ГПК справа вирішується за наявними в ній матеріалами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру №03-03-902 від 24.12.2008 р. Приватне підприємство "Імпульс-Сервіс" зареєстроване як юридична особа, за адресою м. Хмельницький, вул. Курчатова, 6.
18.06.2004р. між ВАТ енергопостачальної компанії "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж (позивачем) та приватним підприємством "Імпульс-Сервіс", м. Хмельницький (відповідачем) укладено договір про постачання електричною енергією №2311, згідно п.1 якого передбачено, що енергопостачальна компанія зобов'язувалася здійснювати передачу та постачання електричною енергією у відповідності з умовами договору, а споживач - своєчасно сплачувати за використану електричну енергію та виконувати інші умови, визначені даним договором та додатками до нього, що є його невід'ємною частиною.
Відповідно до п.11.3. договору останній набирає чинності з дня його підписання і діє до 31.12.2004р. Договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну його дії жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або його зміну.
Договір підписано представниками та скріплено печатками сторін.
Заяв про припинення дії договору або перегляд його умов не надходило.
Пунктом 4.3.2 договору передбачено, що за перевищення договірних (граничних) величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно з вимогами розділу 5 цього договору, Споживач зобов'язаний сплатити Постачальнику п'ятикратну вартість різниці фактично спожитої та договірної (граничної) величини потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150кВА (кВт) і більше.
Відповідно до п.8.1. договору визначено порядок розрахунків, відповідно до якого розрахунковий період споживання та оплати за електроенергію визначається календарним місяцем. Остаточний розрахунок за спожиту електроенергію проводиться при оплаті першого платіжного доручення у наступному розрахунковому періоді на підставі одержаного рахунку. Тривалість періоду для оплати отриманого рахунку не повинна перевищувати 3-х операційних днів з дня отримання рахунку.
З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що у грудні 2005р., березні 2006р., грудні 2007р., січні 2008р. відповідач допустив перевищення договірної величини, споживши електроенергії більше від замовленого обсягу, внаслідок чого відповідачу за підсумками розрахункового періоду було нараховано 1741,95грн., з них: 2,11грн. - за грудень 2005р., 2,27грн. - за березень 2006р., 996,20грн. - за грудень 2007р., 741,37грн. - за січень 2008р. вартості перевищення договірної величини, що підтверджується таблицею заборгованості за спожиту електричну енергію понад договірні величини наданою в матеріали справи, рапортами про відпуск теплової енергії, рахунками-фактурами, випискою по абонентському рахунку.
Відповідачем умови договору стосовно своєчасної оплати спожитої електроенергії належним чином не виконано, в зв'язку з чим заборгованість останнього за електроенергію спожиту понад договірні величини становить 1741,95грн.
Позивач на адресу відповідача надіслав претензію №02-1273 від 22.08.2008р. про сплату заборгованості на суму 717,15грн. Відповідач жодної відповіді позивачу не надав.
Оскільки відповідач суму заборгованості в розмірі 1741,95грн.в добровільному порядку не погасив, позивач звернувся з позовом про примусове її стягнення.
В матеріалах справи відсутні докази про погашення заборгованості в добровільному порядку.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності судом враховується наступне:
Відповідно до ч.2 п.1 ст.175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
У відповідності із ст.173 Господарського кодексу господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст.612 ЦК України).
Згідно ст.193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору. Одностороння відмова від виконання зобов'язань або їх зміна не допускається.
Статтею 26 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що у випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.
Пунктом 6.16 Правил користування електричною енергією обсяг перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або величини потужності протягом розрахункового періоду оплачується споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до законодавства України та договору. Визначені відповідно до законодавства України вартість різниці між обсягом фактично спожитої величини і обсягом договірної величини електричної енергії, а також вартість різниці між найбільшою величиною споживаної електричної потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду в години контролю максимуму навантаження, та договірною граничною величиною електричної потужності зараховуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги про стягнення 1741,95грн. заборгованості по оплаті за електроенергію спожиту понад договірні величини обгрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по оплаті держмита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-84, ст. 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Хмельницькобленерго" в особі Хмельницького міського району електромереж, м.Хмедльницький до приватного підприємства "Імпульс-Сервіс", м. Хмельницький про стягнення 1741,95грн. заборгованості, задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Імпульс-Сервіс" (м. Хмельницький, вул. Курчатова, б.6, код 31021832) на користь ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго", в особі Хмельницького міського району електромереж (м. Хмельницький, вул. Свободи, 57/2, код 22764703) 1741,95грн. (одну тисячу сімсот сорок одну гривну 95 коп.) заборгованості за електроенергію спожиту понад договірні величини, 102,00 грн. (сто дві гривні 00коп.) державного мита, 118,00 грн. (сто вісімнадцять гривень 00 коп.) витрат за інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя
Віддрук. 3 прим.:1 - до справи,2 - позивачу,3 - відповідачу. Помічник судді-Цимбалюк І.О.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2009 |
Оприлюднено | 29.01.2009 |
Номер документу | 2806677 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Заверуха С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні