АС10/721-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.09 Справа №АС10/721-08.
За позовом: державної податкової інспекції в м. Суми
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Витязь-груп» м.Суми
Про стягнення 340 грн. за рахунок активів
СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
Представники сторін:
від позивача Шаповал Л.О.
від відповідача не з'явився
Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача 340 грн. за рахунок активів заборгованості зі сплати штрафних санкцій, що виникла станом на 18.11.2008 р., в т.ч. 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з комунального податку та 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмового відзиву з правовим обґрунтування своєї позиції по справі не подав, про час та місце розгляду справи повідомлявся за юридичною адресою, зазначеному у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – м. Суми, вул. Воскресенська,1, податковим органом складалися акти про неможливість вручення документів відповідачу за його адресою, в зв'язку із тим, що відповідач за адресою не знаходиться, будь-яких даних про інші адреси в суді відсутні, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі п.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив :
Відповідач – ТОВ «Витязь-груп» зареєстровано Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради 30.11.2005р. за № 163210200000002970 та знаходиться на обліку платників податків в ДПІ в м. Суми
Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. № 1251-ХІІ (із змінами та доповненнями) платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установлені законами терміни.
Працівниками податкового органу була проведена невиїзна документальна перевірки з питань не подання податкової звітності по комунальному податку, про що складено акт №4543/152/33814292 від 06.05.2008р. В результаті перевірки встановлено не подання до податкового органу податкової звітності по комунальному податку, чим порушено п.4 Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням сесії Сумської міської ради від 25.05.04. № 812-МР, п.п.4.1.4 «б» п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями.
Відповідальність за дане порушення передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями. На підставі акта перевірки позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №00/2371502/0/34818 від 12.05.2008 р., яким відповідачу визначена сума податкового зобов'язання за платежем комунального податку в сумі 170 грн.
04.04.2008 року податковим органом була проведена невиїзна документальна перевірки з питань не подання податкової звітності по податку на прибуток, про що складено акт перевірки від 04.04.2008р. № 3998/15-1/33814292-239. В результаті перевірки встановлено не подання відповідачем до податкового органу податкової звітності по податку на прибуток, чим порушено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями.
Відповідальність за дане порушення передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями. На підставі акта перевірки позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002711501/0-35697 від 13.05.2008 р., яким відповідачу визначена сума податкового зобов'язання за платежем комунального податку в сумі 170 грн.
На день розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом по сплаті штрафних санкцій становить 340 грн., що повністю підтверджується матеріалами справи, в т.ч. виписками з особового рахунку відповідача, довідкою відділу обліку та звітності від 20.11.2008р. за № 89346/9/24-009, податковими вимогами, податковим повідомленням-рішенням, актами перевірки відповідача.
Згідно з п.п. "а" п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181 - III від 21.12.2000 року зі змінами та доповненнями, позивачем була видані податкові вимоги, і заявлена позивачем сума боргу є узгодженим податковим зобов'язанням відповідача у розумінні п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, проте заборгованість відповідача залишається несплаченою.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
За таких обставин, вимоги позивача по стягненню 340 грн. штрафних санкцій, в т.ч. 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з комунального податку та 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств за рахунок активів визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Витязь-груп» (м. Суми, вул. Воскресенська,1, і.к. 33814292) в дохід місцевого бюджету 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з комунального податку та в дохід державного бюджету України 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну подання податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств.
3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої ухвалена дана постанова.
4. Порядок і строки апеляційного оскарження встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої, зокрема, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. В разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
СУДДЯ І.В. МАЛАФЕЄВА
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови складений і підписаний 16.01.2009 р.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2009 |
Оприлюднено | 29.01.2009 |
Номер документу | 2806870 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Малафеєва І.В.