Рішення
від 13.12.2012 по справі 5015/4248/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.12.12 Справа№ 5015/4248/12

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Станька Л.Л., при секретарі Кравець В.П., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного підприємства «Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій», м.Львів

до відповідача: Приватного підприємства «Форштаг», м.Львів

про демонтаж самовільно збудованих тимчасових металоконструкцій, які розділяють в середині нежитлового приміщення складу кисню дві окремих виробничих площадки, утворивши при цьому другий поверх і третій поверх по висоті споруди та привести у відповідність дане орендоване майно в одноповерхове нежитлове приміщення складу кисню, загальною пл.54,5 кв.м., відповідно до умов договору, що знаходяться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові; знесення відповідачем самовільно прибудованої до нежитлового приміщення складу кисню трьохповерхової сходової клітки площею 10,4 кв.м., яка знаходиться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові.

Представники сторін:

від позивача: Баліцький О.Й. - представник

від відповідача: не з'явився

Представнику позивача роз'яснено права, передбачені ст. 22 ГПК України.

Суть спору:

На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Державного підприємства «Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій», м.Львів до відповідача: Приватного підприємства «Форштаг», м.Львів про демонтаж самовільно збудованих тимчасових металоконструкцій, які розділяють в середині нежитлового приміщення складу кисню дві окремих виробничих площадки, утворивши при цьому другий поверх і третій поверх по висоті споруди та привести у відповідність дане орендоване майно в одноповерхове нежитлове приміщення складу кисню, загальною пл.54,5 кв.м., відповідно до умов договору, що знаходяться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові; знесення відповідачем самовільно прибудованої до нежитлового приміщення складу кисню трьохповерхової сходової клітки площею 10,4 кв.м., яка знаходиться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові.

Ухвалою господарського суду від 11.10.2012 року порушено провадження у справі та її розгляд призначено на 23.10.2012 року.

Попередній розгляд справи викладено в ухвалах суду від 23.10.2012р. та від 08.11.2012р.

Позивачем явку представника в судове засідання забезпечено, позов підтримано з підстав викладених у позовній заяві та виражено прохання про його задоволення.

Відповідачем явки представника в судове засідання не забезпечено, подано клопотання від 10.12.2012р. №2012-138 (вх.№28391/12 від 13.12.2012р.) про відкладення розгляду справи, проти якого заперечено позивачем у клопотанні від 13.12.2012р. Дане клопотання про відкладення розгляду справи судом відхиляється, оскільки клопотання не підтверджено доказами і згідно ст. 77 ГПК України господарський суд вправі відкласти розгляд справи виключно в межах встановлених процесуальних строків і згідно ст.28 ГПК України представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

Судом з'ясовано:

01 квітня 2001 року між державним підприємством Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій»та приватним підприємством «Форштаг»було укладено договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності № 42, згідно якого позивач передав, а відповідач прийняв в строкове платне користування нежитлове приміщення у цеху металоконструкцій, загальною площею 170,4 кв.м. та нежитлове приміщення складу кисню загальною площею 54,5 кв.м., яке розміщене за адресою м. Львів вул. Городоцька, 222 та знаходиться на балансі заводу (копію додано до матеріалів справи).

20 листопада 2003 року сторони погодились продовжити термін дії договору на 17 (сімнадцять) років до 31 березня 2020 року (додаток №6 до договору оренди).

31 серпня 2005 року по акту прийому - передачі індивідуально визначеного нерухомого майна відповідач передав позивачу нежитлове приміщення цеху металоконструкцій загальною площею 170,4 кв.м., яке було в строковому платному користуванні.

Таким чином, відповідач орендує, згідно договору нежитлове приміщення складу кисню загальною площею 54,5 кв.м. (перший поверх приміщення).

Відповідно до пункту 8.1. договору орендодавець має право контролювати стан, напрямки та ефективність використання майна переданого в оренду. У зв'язку з цим, представниками орендодавця (заводу) при огляді орендованого приміщення було встановлено, що відповідач самовільно здійснив реконструкцію та перепланування в середині нежитлового приміщення складу кисню, а саме поділ його тимчасовими металевими конструкціями на дві рівнозначні площадки, утворивши при цьому другий і третій поверх по висоті орендованої споруди, як наслідок збільшилась виробнича площа за рахунок монтажу тимчасових металевих конструкцій, що не відповідає предмету цього договору, про що був складений відповідний акт обстеження нежитлового приміщення складу кисню від 19.06.2012р. (копію додано до матеріалів справи).

Згідно п.6.2. договору орендар має право з письмового дозволу орендодавця вносити зміни до складу орендованого майна, проводити реконструкцію, технічне переозброєння та поліпшення орендованого майна, що зумовлює підвищення його вартості. Орендодавець не відшкодовує ці затрати.

Позивачем зазначено, що письмового дозволу на такі дії позивачем не надано. Відповідач без згоди, самовільно провів реконструкцію, перепланування нежитлового приміщення складу кисню, внаслідок чого загальна, виробнича площа орендованого майна збільшилась та не відповідає загальній площі 54,5 кв.м., яка визначена у договорі.

З метою дотримання та належного виконання умов договору, позивач звернувся з вимогою від 04.07.2012р. №278 до відповідача про приведення у відповідність орендованого нежитлового приміщення складу кисню до умов договору, однак дану вимогу не було виконано.

Крім цього, відповідач без надання письмового дозволу позивача, здійснив прибудову у три поверхи (сходову клітку) до приміщення складу кисню загальною площею 10,4 кв.м., це тільки перший поверх, а загалом сходова клітка складається з трьох поверхів та повідомив листом позивача від 12.06.2012р. № 2012 - 57, що ним подана заява до Фонду державного майна України по Львівській області, для укладення договору оренди нерухомого державного майна. Однак, від регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області ніяких повідомлень на адресу ДП "ЛЗЗК", щодо укладення договору оренди не поступало.

Згідно ч.1 ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Також, відповідач сплачує орендну плату лише за нежитлове приміщення складу кисню загальною площею 54,5 кв.м., та не сплачує в повному обсязі орендної плати за фактично збільшені орендовані площі, що призводить до недоотримання державним підприємством плати за оренду нерухомого майна.

Такі ж, порушення умов договору були виявлені Територіальним Західним контрольно-ревізійним управлінням Міністерства оборони України, яким у червні 2012 року проводилась ревізія на ДП "ЛЗЗК" за період з 8 листопада 2011 року по 30 квітня 2012 року, а з окремих питань за період з січня 2010 року по травень 2012 року.

Зокрема, за наслідками ревізії старшим інспектором - ревізором, згідно аудиторського звіту від 20.06.2012 року № 234/5/101 (копію додано до матеріалів справи) встановлено, що орендоване одноповерхове приміщення складу кисню без відповідного рішення директора ДП "ЛЗЗК" при відсутності проектно-кошторисної документації переобладнано в трьох поверхове офісне приміщення. ПП "Форштаг" продовжує використовувати добудовані приміщення без відповідної проектно-кошторисної документації та дозволів. Орендарем добудовано до вказаного приміщення дві прибудови -одноповерхове приміщення площею 42 кв.м. та сходовий марш по висоті офісу загальною площею 10,4 кв.м. без відповідних рішень директора ДП "ЛЗЗК". Як зазначає ревізор внаслідок таких дій, а саме несплати орендної плати за фактично збільшені орендовані площі завод недоотримує кошти з оренди нерухомого майна.

Відповідно до п.8.2. договору орендодавець має право виступати з ініціативою щодо внесення змін у договір оренди або його розірвання в разі погіршення стану орендованого майна, внаслідок неналежного використання або невиконання умов договору зі сторони орендаря.

Згідно п.5.1. договору орендар зобов'язується використовувати орендоване майно у відповідності до його призначення та умовами цього договору, однак позивач вважає, що договір неналежно використовується з порушенням з боку відповідача та не виконується в частині предмету договору.

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Також, ч.4 ст.376 Цивільного кодексу України встановлено, якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила самочинне будівництво або за її рахунок.

Беручи до уваги, що в порушення вимог п.6.2 договору орендар має право з письмового дозволу орендодавця вносити зміни до складу орендованого майна, проводити реконструкцію, технічне переозброєння та поліпшення орендованого майна, що зумовлює підвищення його вартості, і як зазначено позивачем такого письмового дозволу на реконструкцію орендованого приміщення надано не було, а також враховуючи, що згідно аудиторського звіту від 20.06.2012 року № 234/5/101 Територіального Західного контрольно-ревізійного управління Міністерства оборони України встановлено, що орендоване одноповерхове приміщення складу кисню без відповідного рішення директора ДП "ЛЗЗК" при відсутності проектно-кошторисної документації переобладнано в трьох поверхове офісне приміщення і ПП "Форштаг" продовжує використовувати добудовані приміщення без відповідної проектно-кошторисної документації, дозволів відповідних контролюючих органів, а також те, що відповідачем позовні вимоги не спростовано, зажаданих судом відповідних документів не подано, то суд приходить до висновку, що позовні вимоги підставні і підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, необхідно покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 75, 82, 84, 85, 87, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Приватному підприємству «Форштаг»(79040, м.Львів, вул.Авіаційна, 7, код ЄДРПОУ 25554805) демонтувати самовільно збудовані тимчасові металоконструкції, які розділяють в середині нежитлового приміщення складу кисню дві окремих виробничих площадки, утворивши при цьому другий поверх і третій поверх по висоті споруди та привести у відповідність дане орендоване майно в одноповерхове нежитлове приміщення складу кисню, загальною пл.54,5 кв.м., відповідно до умов договору, що знаходяться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові.

3. Приватному підприємству «Форштаг»(79040, м.Львів, вул.Авіаційна, 7, код ЄДРПОУ 25554805) знести самовільно прибудовану до нежитлового приміщення складу кисню трьохповерхову сходову клітку, пл.10,4 кв.м., яка знаходиться по вул.Городоцькій, 222 у м.Львові.

4. Стягнути з Приватного підприємства «Форштаг»(79040, м.Львів, вул..Авіаційна, 7, код ЄДРПОУ 25554805) на користь Державного підприємства «Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» (79040, м.Львів, вул.Городоцька, 222, код ЄДРПОУ 08006864) 1073 грн. судового збору.

5. Повернути Державному підприємству «Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій»(79040, м.Львів, вул.Городоцька, 222, код ЄДРПОУ 08006864) з Державного бюджету 45 грн. зайво сплаченого судового збору.

6. Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України

7. Дане рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду. Строк і порядок набрання рішення законної сили та його оскарження визначені ст.ст.85,91,93 ГПК України.

Повний текст рішення оформлено і підписано - 18.12.2012р.

Суддя Станько Л.Л.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.12.2012
Оприлюднено20.12.2012
Номер документу28074355
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/4248/12

Ухвала від 23.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Станько Л.Л.

Ухвала від 08.11.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Станько Л.Л.

Рішення від 13.12.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Станько Л.Л.

Ухвала від 11.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Станько Л.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні