Постанова
від 17.12.2012 по справі 2а/0570/16066/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/16066/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10-00 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Спасової Н.В.

при секретарі Симоновій Ю.Ю.

за участю:

представника позивача: Пащенка С.В.,

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБМ» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1, за період серпень - жовтень 2012 року у сумі 520,71 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБМ» суми заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1, за період серпень - жовтень 2012 року у розмірі 520,71 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

З 1 січня 2004 року відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № I058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон України № I058-IV) та «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків па загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» № 21-1 від 19.12.2003 р. (далі - Інструкція № 21-1) передбачено порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України № I058-IV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100 відсоткового розмірі відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком.

У відповідності до п.п. 6.1. п. 6 Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції № 21-1 - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону України № I058-IV застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції № 21-1 - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, па роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій.

Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька Донецької області товариству з обмеженою відповідальністю «ЛБМ» були виставлені для відшкодування розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком №1 за період серпень-жовтень 2012 року на загальну суму 520,71 гривень по працівниках підприємства. Відповідач повинен був відшкодувати зазначену в розрахунках місячну суму фактичних витрат до 25 го числа місяця, за який виставлено розрахунок. Проте визначені у розрахунках суми відповідач не сплатив, в зв'язку з чим за період серпень-жовтень 2012 року виникла заборгованість у загальній сумі 520,71 гривень, яку позивач просив стягнути у судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Відповідачу процесуальні документи по справі та виклики у судові засідання у відповідності з приписами ч.4 ст. 33 КАС України надсилалися на адресу, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців. Проте конверт з поштовими відправленнями повернувся на адресу суду з відміткою "за зазначеною адресою не проживає ". Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи.

Оскільки будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи відповідач у судове засідання, призначене на 17 грудня 2012 року не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, у відповідності з положеннями ч. 4 ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, що мають значення для вирішення спору та перевіривши їх доказами, наданими сторонами, визначившись із правовою нормою, яку слід застосувати до спірних відносин, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «ЛБМ», ідентифікаційний код 31272461, зареєстроване в якості юридичної особи 18 грудня 2000 року виконавчим комітетом Донецької міської ради ( а.с.21-23), відповідно до п. 2.1.1 Інструкції № 21-1 є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України та перебуває на обліку в УПФУ в Київському районі міста Донецька Донецької області за реєстраційним № 05-17-04-5410.

З матеріалів справи вбачається, що у відповідача працювали ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які були зайняті на роботах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ, та яким призначено пенсію на пільгових умовах за Списком № 1.

Як встановлено у судовому засіданні, управління Пенсійного фонду України за період з серпня по жовтень 2012 року здійснило витрати на виплату і доставку працівникам ТОВ «ЛБМ» пенсій, призначених на пільгових умовах на підставі пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», тобто, за Списком № 1. Зазначені витрати за даний період склали суму в 520,71 гривень.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» регулюються принципи, засади, механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, питання призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.

Законом України від 31.05.2005 року № 2613-IV, який набрав чинності з 01.01.2006 року, внесено зміни до Прикінцевих положень вищевказаного Закону.

Так, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зокрема, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 зазначеного пункту підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

В абзаці п'ятому цього ж підпункту зазначено, що виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в"-"е" та "ж" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за списком № 1, покриваються підприємствами та організаціями. Отже, відповідач повинен був відшкодувати позивачу суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам.

Порядок та механізм стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначаються Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 ( надалі Інструкція).

Відповідно до п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

На виконання наведеного пункту Інструкції органами ПФУ були складені та направлені відповідачу для відшкодування відповідні розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій по працівниках ТОВ «ЛБМ» за період з серпеня по жовтень 2012 року на загальну суму 520,71 гривень.

Конверт з поштовим відправленням повернувся на адресу УПФУ в Київському районі міста Донецька з відміткою «за зазначеною адресою не значиться» (а.с.6)

Згідно п. 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Проте зазначені витрати відповідач у встановлені строки позивачу не вносив.

З картки особового рахунку ТОВ «ЛБМ» встановлено, що станом на 25.10.2012 року за відповідачем рахується заборгованість у загальній сумі в 3493,04грн., у тому числі заборгованість, що виникла за період з серпня по жовтень 2012року у розмірі 520,71грн.

З урахуванням викладеного, оскільки судом встановлено наявність простроченої заборгованості відповідача перед позивачем зі сплати суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з серпня по жовтень 2012 року у розмірі 520,71 грн., суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122-154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБМ» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1, за період серпень - жовтень 2012 року у сумі 520,71 грн. - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБМ» (код ЄДРПОУ 31272461) на користь управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Донецька Донецької області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1, за період серпень - жовтень 2012 року у сумі 520(п'ятсот двадцять) гривень, 71 (сімдесят одну) копійку.

Постанова складена та підписана у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 17 грудня 2012 року в присутності представника позивача. Повний текст постанови складений 19 грудня 2012року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Спасова Н.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2012
Оприлюднено20.12.2012
Номер документу28075447
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/16066/2012

Постанова від 17.12.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Спасова Н.В.

Ухвала від 30.11.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Спасова Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні