Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2012 р. № 2-а- 12467/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Чудних С.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокуратури Вовчанського району Харківської області в інтересах держави в особі Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтех" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Прокуратура Вовчанського району Харківської області в інтересах держави в особі Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби України, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтех", в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 23242,9 грн.
Згідно з ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Відповідач у відповідності до ст.183-2 КАСУ, відзив на позов та заяв до суду не надав.
При цьому, суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будтех" перебуває на обліку у Вовчанській міжрайонній державній податковій інспекції Харківської області з 29 січня 2004 року за № 776.
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У спірних правовідносинах порядок сплати податків, зборів стосовно спірної суми заборгованості визначений Податковим кодексом України.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органи податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та забезпечують правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно п.3 ст. 10 вищезазначеного Закону України органи податкової служби контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Як вбачається з матеріалів справи, фахівцями податкової інспекції було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Будтех" з питання правомірності формування податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ "Промбуд-Монтажінвест".
В ході перевірки були виявлені порушення п. 198.1 п.198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) перевіркою встановлено завищення задекларованої суми податкового кредиту по взаємовідносинах із ТОВ "Промбуд-Монтажінвест" в березні 2011 року на суму 25150,9 грн.
За результатами перевірки складено акт від 13.01.2012 р. № 36/23-32715267.
На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом 21.02.2012 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000092301, яким відповідачу нараховано податкове зобов'язання за платежем - податок на додану вартість на загальну суму 37726 грн. 35 коп., з якого за основним платежем 25150,90 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціям 12575,45 грн., яке було направлено на адресу відповідача та вручено йому 25.02.2012 року.
Згідно пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового Кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як встановлено судом, відповідач не скористався своїм правом щодо оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що воно є узгодженим.
Як вбачається з матеріалів справи, перебіг визначених ст. 57 Податкового кодексу України строків виконання податкового обов'язку у спірних правовідносинах скінчився. Однак, доказів виконання податкового обов'язку в повному обсязі відповідно до положень ст.ст. 37 та 38 Податкового кодексу України щодо визначеної до стягнення суми заборгованості сторони до суду не подали.
В ході розгляду справи доказів відсутності обов'язку платника податків у спірних правовідносинах здійснити платіж на користь Державного бюджету України внаслідок дефектів у формі, змісті правових підстав походження такого обов'язку сторонами до суду не подано, а судом самостійно при виконанні вимог ст.11 КАС України в частині офіційного з'ясування всіх обставин по справі не виявлено.
В силу приписів п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. При цьому, суд зважає, що за визначенням п.14.1.39 ст.14 Податкового кодексу України під грошовим зобов'язанням платника податків розуміється сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Судом встановлено, що суб'єктом владних повноважень 18 жовтня 2010 року була сформована та направлена на адресу відповідача податкова вимога за № 1/210. Вказана вимога не була отримана відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення податкової вимоги.
Згідно п. 58.3 ст. 58 Податкового Кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
27.12.2012 року Вовчанською МДПІ було прийнято рішення № 89 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Наявність спірної суми заборгованості підтверджується долученою до справи роздруківкою картки особового рахунку, котра за правилами ст.70 КАС України та Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (затверджено наказом ДПА України від 18.07.2005р. №276, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №843/11123; далі за текстом -Інструкція №276) є належним та допустимим доказом невиконаного податкового обов'язку з боку відповідача.
Оцінивши наявні у справі документи за правилами ст.86 КАС України, суд відзначає, що заявлена суб'єктом владних повноважень до стягнення сума заборгованості відповідає визначенню податкового боргу згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України, де закріплено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Станом на день розгляду даної справи податковий борг в розмірі 23242,90 грн. відповідачем не сплачено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокуратури Вовчанського району Харківської області в інтересах держави в особі Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтех" про стягнення заборгованості -задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтех" (62504, Харківська область, м.Вовчанськ, вул. Ігнатьєва, 76"А", код ЄДРПОУ 32715267) до Державного бюджету України суму коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у розмірі 23242 (двадцять три тисячі двісті сорок дві) грн. 90 коп. з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують.
Постанову звернути до негайного виконання.
У десятиденний строк з моменту отримання копії постанови сторона чи інша особа, стосовно якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, може оскаржити дану постанову в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.
Суддя Чудних С.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2012 |
Оприлюднено | 20.12.2012 |
Номер документу | 28076559 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Чудних С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні