Справа № 1570/6493/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2012 року
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Юхтенко Л.Р.,
при секретарі судового засідання -Каракаш Ю.І.,
за участю сторін
від прокуратури (представник) -Ейсмонт І.С., за посвідченням
від позивача (представник) -Корнишин Ю.О., за довіреністю,
від відповідача (представника) -не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернувся заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відкрите акціонерне товариство «Буяликський комбінат хлібопродуктів»в порушення вимог Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»не виконало розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери від 25.07.2011 року №109-ОД, а саме: у термін до 25 січня 2012 року не здійснило переведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну, у відповідності до пункту 2 ст. 20 розділу IV Закону України «Про акціонерні товариства», а також, не привело статут до внутрішнього положення акціонерного товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства», як це передбачено вимогами пунrту 5 розділу XVII цього закону, та, у термін до 31 січня 2012 року письмово не проінформувало Одеське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання даного розпорядження із наданням копій підтверджуючих документів, що стало підставою для застосування до відповідача штрафних санкцій у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн.
Представник прокуратури та Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підтримали позовні вимоги в повному обсязі, та просили суд їх задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заперечення на позов не надав, але про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином та завчасно (а.с.26).
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наведені представниками прокурора та позивача обставини по справі та враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суд дійшов висновку щодо достатності підстав для прийняття законного і обґрунтованого судового рішення.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено наступне.
Постановою уповноваженої особи Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 травня 2012 року за № 48-ОД-1-Е порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Буяликський комбінат хлібопродуктів». Останньому запропоновано з'явитись до Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень.
29 травня 2012 року уповноваженою особою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 38-ОД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено ознаки порушення відповідачем вимог п.2 ст. 20 Закону України "Про акціонерні товариства", а саме: відповідачем не здійснено переведення випуску акцій документарної форми існування у без документарну, не приведено статут та внутрішні положення акціонерного товариства у відповідність із нормами Закону України "Про акціонерні товариства"та не проінформовано Одеське територіальне управління про виконання розпорядження із наданням копій підтверджуючих документів.
31 травня 2012 року постановою № 41-ОД-1-Е призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів».
13 червня 2012 року позивачем винесена постанова № 32-ОД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою постановлено за невиконання розпорядження Одеського територіального управління НКЦПРФ про усунення порушень законодавства про цінні папери № 109-ОД від 25.07.2011 року застосовувати до Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів»штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. 00 коп.
Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13.06.2012 року отримана відповідачем 21 червня 2012 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого наявна в матеріалах справи.
У визначений Законом строк відповідач штраф не сплатив, постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив.
Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").
Статтею 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 11 вказаного Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що відповідачем, станом на день розгляду даної адміністративної справи, не сплачений штраф за правопорушення на ринку цінних паперів, накладений постановою №32-ОД-1-Е, а сама постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржена, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
З урахуванням встановлених фактів, оцінюючи надані прокурором та позивачем докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, такими, які підтверджені доказами та відповідають чинному законодавству України, а отже сума заборгованості у розмірі 17000грн. повинна бути стягнута з відповідача.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
З огляду на вищевикладене, враховуючи ст.ст. 6, 8, 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та керуючись ст.ст. 2,4,72,94, 158-163, 254 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн. -задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Буяликський комбінат хлібопродуктів»(67240, Одеська область, Іванівський район, смт. Петрівка, вул. Карла Маркса, 8, код ЄДРПОУ 00955242) на користь Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 17000 гривень (сімнадцять тисяч гривень) штрафних санкцій та перерахувати на р/р 31112106700234, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37905000 ГУДКСУ в Одеській області.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний 17 грудня 2012 року .
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя Л.Р. Юхтенко
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2012 |
Оприлюднено | 21.12.2012 |
Номер документу | 28101242 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Юхтенко Л.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні