cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013, м.Рівне, вул. Набережна, 26А
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" грудня 2012 р. Справа № 5019/1768/12
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бімол"
до Рокитнівського сільського споживчого товариства
про стягнення 6 400 грн. 01 коп.
суддя Торчинюк В.Г.
Представники:
від позивача - Птіцин О.В. (довіреність б/н від 26.10.2012р.)
від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бімол" (далі-позивач) звернулося до господарського суду з позовом до Рокитнівського сільського споживчого товариства (далі-відповідач) про стягнення 6 400 грн. 01 коп. основного боргу за поставлений товар (молочну продукцію), а також 1 609 грн. 50 коп. судового збору.
Ухвалою господарського суду Рівненської області від 15 листопада 2012 року порушено провадження у справі № 5019/1768/12, розгляд якої призначено на 27 листопада 2012 року.
Ухвалою від 27 червня 2012 року розгляд справи відкладено на 18 грудня 2012 року.
У судовому засіданні 18 грудня 2012 року представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві, та наполягав на їх задоволенні.
У судові засідання, призначені на 27 листопада 2012 року, та 18 грудня 2012 року, відповідач не забезпечив явку свого повноважного представника, витребувані судом документи не надав.
Відповідно до статті 64 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Пунктом 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що за змістом цієї норми, зокрема, у разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Ухвали суду про порушення провадження у даній справі та про відкладення розгляду справи були надіслані відповідачу за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, а саме: 34200, Рівненська область, Рокитнівський район, смт. Рокитне, вулиця Кірова, будинок 17. Факт отримання Товариством вищезазначених ухвал підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення відповідних поштових відправлень з підписом уповноваженої особи відповідача (а.с. 16, 21).
Отже, за змістом вищезазначеної норми Товариство завчасно та належним чином було повідомлене про місце, дату та час судових засідань, крім того, останній надавалося достатньо часу для подання відзиву на позовну заяву, письмових пояснень та додаткових документів.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду даної справи та відповідно до статті 75 ГПК України здійснює її розгляд за наявними матеріалами без участі представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд-
В С Т А Н О В И В:
1 січня 2009 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Бімол" та Рокитнівським сільським споживчим товариством укладено Договір поставки № 10 (а.с.6-8).
Договори підписані уповноваженими особами сторін і скріплені відбитками печаток сторін.
Згідно п. 1.1. Договору Постачальник (Позивач) зобов'язується передати, а Покупець (Відповідач) зобов'язується прийняти та оплатити молочну продукцію та товари народного споживання (далі за текстом Договору разом - Товар) на умовах, визначених в цьому Договорі.
На виконання умов договору № 10 позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 9 111 грн. 48 коп., що підтверджується наявними у справі доказами.
Відповідно до умов п. 4.1. Договору, розрахунки за Товар здійснюються за кожною поставленою партією Товару шляхом оплати Покупцем вартості партії Товару протягом 10 (десяти) календарних днів з дати поставки такої партії.
Проте Відповідач взяті на себе зобов'язання за проведення розрахунків за отриманий товар виконав частково, сплативши 24 березня 2011 року 600 грн. 00 коп., що підтверджується платіжним дорученням № 220 (а.с. 10).
Заборгованість відповідача перед позивачем на день розгляду даної справи за договором № 10 становить 6 400 грн. 01 коп.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 509 ЦК України - зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язаний вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо), а кредитор має право вимагати від божника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться .
У відповідності до статті 530 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись в установлений законом або договором строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги.
Обов`язок належного виконання зобов`язання також встановлений ч.1 ст.193 ГК України.
Між сторонами виникли правовідносини по договору поставки, до якого застосовуються положення параграфу 1 гл. 30 ГК України- "поставка".
Відповідно до ч.1 ст.264 ГК України, матеріально-технічне постачання та збут продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання як власного виробництва, так і придбаних у інших суб'єктів господарювання, здійснюються суб'єктами господарювання шляхом поставки, а у випадках, передбачених цим Кодексом, також на основі договорів купівлі-продажу.
За договором поставки (ст.712 ЦК України), - продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. (ч.1 ст.692 ЦК України).
Докази виконання відповідачем прийнятих на себе зобов`язань в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи, що позивачем надано достатньо належних і допустимих доказів на підтвердження своїх позовних вимог, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення 6 400 грн. 01 коп. заборгованості заявлені обґрунтовано і підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Рокитнівського сільського споживчого товариства (34200, Рівненська область, Рокитнівський район, смт. Рокитне, вул. Кірова, буд. 17, код ЄДРПОУ 01764538) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бімол" (34600, Рівненська область, м. Березне, вул. Андріївська, 87, код ЄДРПОУ 32413662) 6 400 грн. 01 коп. заборгованості, та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 21 грудня 2012 року
Суддя Торчинюк В.Г.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2012 |
Оприлюднено | 24.12.2012 |
Номер документу | 28128995 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Торчинюк В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні