ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 грудня 2012 р. Справа №2а-13655/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Зайцевої М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Судак АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства "Агрофірма "Грушівська"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Управління пенсійного фонду України в м. Судак Автономної Республіки Крим звернулося з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим, в якому просить стягнути з відповідача, - Відкритого акціонерного товариства "Агрофірма "Грушівська" заборгованість у розмірі 1128,09 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Судак АРК як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний, відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», Інструкції «Про порядок нарахування і сплати страхувальниками застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України» нести витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, розмір яких щорічно визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України. Позивачем на адресу відповідача був направлений розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у листопаді 2012 року, призначених на пільгових умовах, проте сума боргу ним сплачена не була.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, але конверт повернувся до суду з відміткою про невручення.
Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за адресою місця знаходження, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі представників сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач Відкрите акціонерне товариство "Агрофірма "Грушівська" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Судак Автономної Республіки Крим платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування (а.с. 6).
Позивач просить стягнути заборгованість, яка утворилась внаслідок не перерахування відповідачем витрат позивача на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах та виплачених у листопаді 2012 року.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону ВР України від 09.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Виплата та доставка пенсій, призначених на пільгових умовах, в таких випадках здійснюється підприємством за рахунок органу Пенсійного фонду по місцю його реєстрації.
Підприємства і організації з грошових коштів, призначених для оплати праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах зі шкодливими умовами праці за списком № 2виробництв, професій, посад, затвердженим КМУ.
Відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991р. № 1788 на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:
чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до п. "в"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991р. № 1788 на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;
г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;
д) жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;
е) жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;
є) робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;
ж) жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;
з) водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв:
чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;
жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.
Відповідно до положень ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пп.2.1.1 п. 2.1, п.6.1, п.6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04р. № 64/8663, роботодавці мають відшкодувати Пенсійному фонду його витрати на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах в обсязі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до п.6.8 Інструкції, підприємства щомісячно до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно наданих розрахунків, в листопаді 2012 року позивач виплатив пенсії, призначені на пільгових умовах наступним працівникам ВАТ "Агрофірма "Грушівська" : ОСОБА_2 за 12 відпрацьованих років у розмірі 962,11 грн.; ОСОБА_3 за 20 відпрацьованих років у розмірі 165,98 грн., усього 1128,09 грн., які відповідач має відшкодувати (а.с. 4).
Розрахунок витрат позивача на виплату пенсій, призначеної на пільгових умовах та виплаченої у листопаді 2012 року був направлений відповідачеві.
Відповідач зроблений позивачем розрахунок та заявлені позивачем вимоги про відшкодування не спростував, а тому суд приходить до висновку про відсутність спору між сторонами щодо розміру заявленої до відшкодування суми.
Дослідивши докази у справі в їх сукупності, суд, приходить до висновку, що вимога позивача ґрунтується на законі, доведена в належним спосіб і тому підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 121, 161, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Агрофірма "Грушівська" (98000, АР Крим, м. Судак, с. Грушівка, вул. Радянська, буд. 40; ОКПО 00412777) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Судак Автономної Республіки Крим (98000, АР Крим, м. Судак, вул. Леніна, буд. 85-а; р/р 25608010048001 в КРУ ВАТ "Державний Ощадний банк України" м. Сімферополь МФО 324805, ОКПО 22300317) суму заборгованості у розмірі 1128 (одна тисяча сто двадцять вісім) гривень 09 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Ю.С. Кононова
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28138434 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні